21 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

В оновленому онкогематологічному відділенні готові рятувати життя маленьких пацієнтів

Упродовж останніх років онкогематологічне відділення дитячої міської клінічної лікарні, у якому лікували дітей із захворюваннями крові, працювало на межі планових можливостей: за рік тут надавали допомогу майже 500 наймолодшим полтавцям.

24 листопада відбулося відкриття оновленого блоку: у ньому п’ять окремих палат, оснащених усім необхідним для проведення високодозованої хіміотерапії. За словами лікарів, такі умови надзвичайно важливі, адже завдяки ним у дітей суттєво підвищуються шанси на одужання.

Очільник Полтави Олександр Мамай, інші представники міської влади та медики на відкритті оновленого онкогематологічного відділення.
– Відділення нині відповідає всім вимогам для проведення протокольної хіміотерапії для дітей, – зазначає Світлана Шевченко, завідувач відділення онкогематології. – Тут поєднано й ефективне лікування, і комфортні умови перебування і для матері, і для дитини. Для наших пацієнтів важливий санітарно-епідеміологічний режим: його дотримання дає змогу обходитися без призначення протибактеріальних і протигрибкових препаратів, а це зменшує навантаження на організм. Завдяки сучасній протокольній терапії показник одужання піднявся з п’яти до 70 відсотків!

Ремонтні роботи тривали чотири місяці, на них із міського бюджету пішло майже 960 тисяч гривень. Також для розширеного відділення було придбано й необхідне обладнання на суму 245 тисяч гривень. За ці кошти закуплено медичні меблі, функціональні ліжка та матраци, бактерицидні опромінювачі, приліжкову кисневу панель та інше. Завдяки співпраці зі спонсорами оснастили блок і сучасною медичною апаратурою, без якої застосування сучасних ліків було б украй складним.

Капітальний ремонт забезпечує наявність ізольованих палат, достатню кількість окремих санітарно-гігієнічних кімнат, що поліпшують умови перебування хворих і полегшують профілактику бактеріальних ускладнень при проведенні високодозованої терапії.

На відкритті блоку були й представники міської влади, зокрема міський голова Олександр Мамай. Разом із головним лікарем дитячої міської клінічної лікарні Ларисою Савченко він перерізав символічну стрічку, підбивши підсумок ремонтних робіт.

Олександр Федорович наголосив, що одне з пріоритетних завдань для міської влади – турбота про прийдешнє покоління, адже здоров'я дитини завжди на першому місці:
– Наша найбільша цінність – діти. Міська влада зобов'язана створити належні та не-одмінні умови в лікарняних закладах, аби діти, перебуваючи там, були в комфортних умовах, не відчували в чомусь потреби, що має дати лікарня. Від цього залежить те, як швидко вони одужають. Однак дуже сподіваюся, що тих, хто тут лікуватиметься, буде якомога менше. Нехай наші діти зростають здоровими!
Сергій Лещенко, 26.11.2015, 15:502423
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень