25 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Вибори голови облради: місія нездійсненна?

Голову Полтавської обласної ради сьомого скликання депутати намагалися обрати вже двічі. Поки що безрезультатно.

Минулої п’ятниці пленарне засідання тривало майже шість годин, проте депутати так і не дійшли згоди. Було два кандидати від провладної «Солідарності» й один – від «Батьківщини».

Спочатку було внесено лише дві кандидатури на цей пост – Євгена Холода із Кременчука (ВО «Батьківщина») й Андрія Пісоцького («Блок Петра Порошенка «Солідарність»). Присутні в залі громадські активісти обурилися, що кандидатів занадто мало, і запропонували Петру Вороні (теж «БПП «Солідарність») стати кандидатом на цю посаду. Недовго думаючи, він погодився. Після представлення програм кандидатів і обговорення кандидатур відбулося таємне голосування. За його результатами Євгена Холода підтримали 38 депутатів з 82 присутніх, Андрія Пісоцького – 27, Петра Ворону – 10. Жодного кандидата не підтримало сім депутатів.

Після довгих сперечань, чи проводити другий тур, чи висувати нових кандидатів, депутати зійшлися на тому, щоб продовжити сесію у вівторок, 24 листопада, і висувати нових кандидатів.

У вівторок депутати, громадськість і журналісти знову зібралися в сесійній залі в очікуванні чуда, якого не сталося. Цього разу «Солідарність» висунула нового кандидата – Геннадія Коваленка, а «Батьківщина» залишила Євгена Холода. Жоден із кандидатів не набрав більшості голосів (у залі були присутні 82 депутати з 84). Обидва набрали по 40 голосів, один бюлетень визнали недійсним, бо в ньому стояли відмітки навпроти обох прізвищ, ще один депутат не підтримав жодного кандидата.

Це пленарне засідання «прославило» Полтавщину на всю Україну завдяки діям депутата Ігоря Сірика (ВО «Батьківщина»), який після висунення кандидатури від своєї політсили вступив у перепалку з громадськими активістами, не стримався і показав непристойний жест. Попросивши вибачення перед активістами, він уточнив, що жест був адресований Геннадію Сікалову, який його провокував, а не всім активістам. Після цього його змусили вийти із залу, а потім надали змогу проголосувати. Ще біля трибуни зчинилася невелика штовханина між різними активістами, проте їй було далеко до справжніх баталій, що відбуваються у Верховній Раді.

Тож після перерви депутати вирішили продовжити засідання… 4 грудня. Будемо чекати третьої спроби. Хотілося, щоб вона була вдалою, інакше як депутати зможуть узагалі працювати на благо громади, коли вони не можуть обрати голову ради, який би консолідував їх.
Наталія Вісич, 26.11.2015, 16:002713
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень