15 липня 2019 • № 28 (1564)
Rss  

«Плисти проти течії»

Це назва книги Хорхе Анхеля Ліврага, Ріцци – засновника і першого директора Міжнародної організації «Новий Акрополь». Саме її презентація відбулася у літературній вітальні ПОУНБ імені Івана Котляревського з нагоди Всесвітнього дня філософії. Три роки тому відділ соціокультурної діяльності започаткував проведення цього свята спільно з Полтавською філією Міжнародної організації «Новий Акрополь». Вже традиційно проходять дні філософії у вигляді філософського кафе. Цю форму полюбляють читачі бібліотеки за щирість і невимушеність спілкування та можливість ознайомлення з українськими перекладами нових творів іноземних філософів. Так було й минулої неділі, коли проходила презентація книги «Пливти проти течії», яку провела Юлія Шолудько, бібліотекар відділу соціокультурної діяльності, і робила це дуже красиво, чітко, без багато слів`я, адже на таких заходах часто ведучі дуже балакучі і не дають гостям можливості проявити себе.. Фірмовою стравою стала книжкова виставка під назвою «Філософія- мати усіх наук» , де показані видання з фондів бібліотеки, та перегляд літератури з бібліотеки «Нового Акрополя».

Читачі бібліотеки побачили документальний фільм про життя людини великої внутрішньої величиниХорхе АнхеляЛівраги, який створив філософський рух третього тисячоліття, італійця за походженням, науковця , серед зацікавлень якого треба назвати філософію, археологію, мистецтво, літературу. Він пише історичні та філософські книги, що перекладені багатьма мовами світу, а ще поезію та прозу. За 50 років існування організації він створив 200 центрів у 50-ти країнах світу. Хорхе АнхельЛіврага був мрійником і людиною дії водночас, навчав особистим прикладом. Його лекції складають 5 томів.

- Ця книга філософських роздумів Хорхе АнхеляЛівраги вийшла у Києві у 2015 році у «Новому Акрополі», - розпочала ознайомлення з виданням Ірина Овчаренко, кандидат філософських наук, яка вже традиційно презентує книги цієї організації в обласній бібліотеці, робить це красиво, легко і вишукано.

Треба додати, що щорічно ця організація видає книгу одного зі своїх членів. Це перша і вдала спроба перекласти українською мовою книгу »Пливти за течією» видатного філософа ХХ ст. Основні розділи книги: про філософію, про людину , про героїчне, про символічне та про майбутнє. Книга настільки сучасна, що читаючи її не віриться, в те, що її автор помер в 1991 році. Велика увага приділена кризам, які бувають особисті та загальні. Мова йде про фізичні, енергетичні та ментальні, духовні які переживаємо ледь не щодня. Автор показує як потрібно керуватися здоровим глуздом і створити свого внутрішнього філософа, для вирішення негараздів.

Дуже незвичні погляди автора на особистість та її природу. Особистість не вважається вищою складовою індивіда. Слово «особистість» походить від латинського «percona» і означає «маска». Якщо розуміти особистість як маску, майже як дзеркало, що відображає внутрішню людину, т о як пояснити гру маски особистості? Нині ми спостерігаємо феномен, коли дзеркало відображає зовнішній стан. Тому автор закликає читачів жити більш внутрішнім життям, намагатися сприймати те, що в кожному з нас справді автентичне, те, що входить в нас не тільки через очі та вуха, а через тонші канали, які дехто називає каналами душі. На допомогу сучасній людині стане і мистецтво перемагати. А щеХорхе АнхельЛіврага навчає бути кожної миті добрішими і кращими,робити хоча б один шляхетний вчинок щодня… На заході прозвучали уривки з книги у виконанні Надії Яремчук, Владислави Попович та Романа Клиша, в яких розповідалося про це. А проілюстрував думки філософа мультфільм про світло, про те як відчути себе частиною мрії і діяти заради її здійснення.

У розділі «Плисти проти течії» Хорхе Ліврага порівнює чоловіків та жінок зі стовбурами дерев. Потім розповідає, як з цих стовбурів роблять корабель, про екіпаж цього незвичного судна.» Коли вони мандрують рікою проти течії, багато чоловіків та жінок молодих серцем і з відкритим розумом приєднуються до них та беруться за роботу трансформації стовбурів дерев у човні і відкривають для себе дивовижну духовну пригоду – пливти проти течії.» - Написав у листопаді 1989 року Хорхе АнхельЛіврага.

Людмила Колісник , студентка Полтавського музичного училища імені Миколи Лисенка, подарувала присутнім «Прелюдію» композитора-філософа Дмитра Шостаковича та романс «Сьогодні у мене» Сергія Рахманінова, який відіграв визначну роль у формуванні Київської консерваторії.

Присутні на святкуванні Дня Філософії відчули, що час підвладний їм і саме у нашому часі треба діяти, не бути пасивними, щоб змінювати своє життя і робити життя інших людей радіснішим і щасливішим.

А завершилася робота кафе у колі друзів філософії за чашкою ароматного чаю.

Оксана Кравченко, 30.11.2015, 11:49840
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень