17 червня 2019 • № 24 (1560)
Rss  

Олександр Мамай про акцію «16 днів проти насильства»

Щорічно в Україні проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка триває з 25 листопада по 10 грудня. З 1991 року акція підтримується міжнародною спільнотою. До кампанії долучається увесь світ заради того, аби викорінити будь-які форми насильства у суспільстві. Перше проведення кампанії на державному рівні в Україні відбулося у рік прийняття Закону України «Про протидію насильству в сім’ї» 2001 року. Із метою попередження та подолання насильства та в рамках проведення акції «16 днів проти насильства» міський голова затвердив загальноміський план профілактичних заходів. Детальніше про його зміст поінформував сам Олександр Мамай:

– У зв’язку із важливими соціально-економічними перетвореннями, що нині відбуваються в державі, та обраним європейським вектором руху України, нагальним питанням постає проблема подолання насильства як у сім’ї, так і поза її межами. Занадто часто суспільство заплющує очі на проблему існування насильства. Причинами того стали тиск суспільних і родинних обставин, бажання зберегти сімейні взаємини. Удосконалення правової оцінки насильства в родині багато в чому залежить від усвідомлення громадськістю та самими жертвами того, що насильство в сім’ї – злочин. У затвердженому плані загальноміських профілактичних заходів є значна кількість заходів публічних, насамперед для того, щоб мешканці нашого міста не соромилися та не боялися говорити про це питання відкрито, тим більше, якщо вони потребують допомоги. Спеціалісти відповідних служб, представники профільних громадських організацій, правоохоронні органи проводять тренінги, круглі столи, дискусії та дебати, семінари та лекції, зустрічі та екскурсії для учнів загальноосвітніх закладів міста, виставки, трансляції освітніх програм, конференції, відповідальні управління та структурні підрозділи розповсюджують тематичну поліграфічну продукцію.

– Тобто значної уваги приділено роботі з дітьми?
– Пріоритетне завдання міської влади – турбота про прийдешнє покоління. Упродовж останніх років в Україні спостерігається тенденція до погіршення стану здоров’я дітей, що зумовлено негативними факторами соціально-економічного, екологічного та психоемоційного характеру. Міська влада дбає про те, аби діти виховувались та навчались у належних умовах, мали змогу розвивати свої творчі здібності, відпочивали корисно для здоров’я. Саме стан здоров’я наступного покоління – один з найважливіших показників рівня соціально-економічного розвитку суспільства.

Стресові перенавантаження, особливо у шкільному віці, призводять до порушення механізму саморегуляції фізіологічних функцій і сприяють розвитку в дітей хронічних захворювань. Діти, які зазнають жорстокого поводження, переживають психічну травму, унаслідок якої розвиваються з певними особистісними, емоційними та поведінковими особливостями. Жорстоке поводження перешкоджає здоровій соціалізації дитини. Міська влада невтомно піклується про маленьких полтавців, але ж усі ми прекрасно розуміємо, що прослідкувати за тим, що відбувається за зачиненими дверима квартири чи будинку, ми не в змозі (за винятком тих випадків, коли отримуємо тривожний сигнал). Тому й справді багато уваги в загальноміському плані профілактичних заходів приділено роботі з прийдешнім поколінням.

– На жаль, діти здебільшого страждають від жорстокого поводження в родині. Чи проводиться інформаційно-профілактична робота з батьками?
– Безумовно! Управління сім’ї, молоді та спорту міськвиконкому, управління освіти, центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді вже провели та продовжують проводити батьківські конференції в загальноосвітніх навчальних закладах міста. З рідними учнів проводять інформаційно-роз’яснювальні бесіди щодо виконання батьківських обов’язків та недопущення вчинення насильницьких дій відносно дітей. Узагалі ж інформаційно-профілактична робота з батьками ведеться систематично, не лише під час проведення акції.

– Які структури в місті займаються діяльністю щодо подолання негативних проявів насильства?
– Координаторами тут виступають міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, управління у справах сім’ї, молоді та спорту виконкому міської ради. Роботу проводять громадські організації: благодійна організація «Світло надії», Полтавський центр сім’ї «Родинний дім» та інші. Між цими структурами налагоджено тісну взаємодію.

На жаль, у житті не буває все так гладко, як нам того хочеться. Від несприятливих зовнішніх обставин, негараздів, які переживає людина, досить часто страждають її рідні й близькі. Допомоги потребують і ті, хто став жертвою насильства, і так само ті, хто здійснив факт насильства.

Найвищою соціальною цінністю в Україні визначена людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека. Я звертаюся до кожного полтавця, хто потерпає від сімейного насильства: не мовчіть! Наші висококваліфіковані працівники, спеціалісти, досвідчені психологи завжди раді надати допомогу. Ви повинні усвідомити, що звернутися за допомогою не має бути ні страшно, ні соромно. Від прийнятого рішення залежить ваше майбутнє. Тому лише вам визначатися, яким воно буде!

Якщо ви стали жертвою сімейного насильства, звернутися за допомогою можна до відповідних служб:

Полтавський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (вул. Жовтнева, 36, кабінет 147; тел.: 56-20-52);
Управління у справах сім’ї, молоді та спорту виконавчого комітету Полтавської міської ради (вул. Жовтнева, 36, кабінет 122; тел.: 56-43-99);
Служби у справах дітей м. Полтава Київського району (вул. Маршала Бірюзова, кабінети 3,4,5; тел.: 56-96-77), Ленінського району (вул. Пролетарська, 39;

тел.: 58-44-34), Октябрського району (вул. Калініна, 30, кабінет 411; тел.: 63-11-08).
за матеріалами прес-служби Полтавської міської ради, 08.12.2015, 14:20840
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
<травень