24 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Полтавські медики підбили підсумки року

В актовій залі 1-ї міської клінічної лікарні відбулося засідання розширеної медичної ради управління охорони здоров’я виконавчого комітету Полтавської міської ради.

У нараді взяли участь міський голова Олександр Мамай та його заступник з питань діяльності виконавчих органів Світлана Порохня. Медики обговорили стан справ у неврологічній службі, дотримання санітарно-епідемічного режиму в лікувальних закладах міста і стан захворюваності на грип та гострі респіраторно-вірусні інфекції.

Посадовці говорили про нинішній стан медицини у місті та шляхи її подальшого розвитку.
Розпочав зібрання міський голова, який не лише подякував медикам за щоденну роботу, а й поділився планами міської влади щодо розвитку медицини:
– У нас попереду багато світлих планів. Серед найважливіших – розширення закладів сімейної медицини, подальше оснащення лікарень сучасною апаратурою та комп’ютерною технікою, впровадження новітніх методик лікування.

Провідною темою засідання стало обговорення здобутків і досягнень галузі медицини за останні кілька років. Так, протягом 2011–2015 років на фінансову підтримку галузі з міського бюджету виділено близько 100 млн грн додаткових коштів, з них на заробітну плату та нарахування майже 32 млн грн, 8 млн грн – на медикаменти та перев’язувальний матеріал, на пільгові медикаменти – 2,5 млн грн, додатково на закупівлю обладнання та капітальні ремонти – понад 48 млн грн.

За ці кошти придбано вкрай необхідне ендоскопічне, стерилізаційне, рентгенологічне, лабораторне, стоматологічне, офтальмологічне обладнання, апарати штучної вентиляції легенів, ультразвукової діагностики, медичні меблі. За рахунок капітальних видатків провели реконструкцію травматологічного відділення 1-ї міської клінічної лікарні та оновлення медичного обладнання.

«Відремонтовано та дооснащено операційну офтальмологічного відділення дитячої міської клінічної лікарні, приймальне та хірургічне відділення 2-ї міської клінічної лікарні. Для людей з обмеженими можливостями в дитячій стоматологічній поліклініці облаштовано пандус. У центрах первинної медико-санітарної допомоги відремонтовано частину приміщень, і робота в цьому напрямку триває», – ідеться у звіті міської влади.

Також за сприяння міської влади лікувальним закладам міста за останні три роки передано десять легкових автомобілів для обслуговування викликів удома.

Цього року будівельникам також вистачало роботи: проводиться капітальний ремонт дитячого інфекційного відділення 1-ї міської клінічної лікарні, на що передбачено витратити понад 4 млн грн. У січні поточного року в неврологічному відділенні 1-ї міської клінічної лікарні встановлено гідравлічний ліфт-підйомник. У вересні 2015 року завершено реконструкцію приміщення у селищі Червоний Шлях, у якому тепер функціонує амбулаторія сімейної медицини. Загальна сума витрат для проведення ремонтних робіт становила майже 1,5 млн грн. Крім того, з міського бюджету виділено більш як 100 тис. грн на закупівлю медичного обладнання.
Згадав Олександр Мамай у доповіді й проведення капітального ремонту в нещодавно відкритому онкогематологічному відділенні дитячої міської клінічної лікарні. Там на проведення ремонтних робіт використано майже 960 тис. грн. На обладнання для нього витрачено 245 тис. грн.

В інших лікарнях роботи також проводилися за планом – як косметичні, так і поточні ремонти дахів, а також лікувальних корпусів. У них, задля економії енергоресурсів, продовжували перехід на металопластикові вікна та альтернативні джерела опалення. Наприклад, 1-ша та дитяча міські клінічні лікарні вже опалюються пелетами, на черзі ще кілька лікарень.

Серед питань про підтримку медицини Олександр Мамай підкреслив і соціальну складову. Протягом останніх років працівники закладів охорони здоров’я були нагороджені грошовими преміями до професійного свята, цінними подарунками. 25 кращих представників галузі отримали премії міського голови. Упродовж останніх років 35 сімей медиків отримали сертифікати на власне житло.

Також на медичній раді розглянуті планові питання. З доповідями про роботу неврологічної служби виступили міські фахівці Юлія Матвієнко та Любов Крикотенко. Керівник Полтавського міськрайонного управління головного управління держсанепідслужби в Полтавській області Зоя Безпала інформувала присутніх про дотримання санітарно-епідемічного режиму в лікувальних закладах міста і стан захворюваності на грип та гострі респіраторно-вірусні інфекції.
Сергій Лещенко, 08.12.2015, 14:562698
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень