17 червня 2019 • № 24 (1560)
Rss  

Що готують до Новорічних свят у літературно-меморіальному музеї Панаса Мирного?

У грудні в літературно-меморіальному музеї Панаса Мирного відбувається традиційне дитяче свято «Хто, хто Миколая любить?!» для вихованців дитячого садка «Золота рибка». Залучаючи малечу до інтерактивного пізнання скарбів української культури, науковці розповідають їй історію свята, легенди про Святого Миколая. Традиційно в Україні до цього дня готували обрядодії. На музейній гостині діти стають глядачами й учасниками чудової вистави, у якій беруть участь і Миколай, і меткий чортик, і янголи. Святий Миколай вважається покровителем і заступником усіх дітей. Найменші чекали його з нетерпінням, бо знали, що за їхню слухняність та працьовитість Святий Миколай принесе їм безліч подарунків. Музейники вже запасають гостинці для маленьких гостей.

Уже не перший рік у музеї влаштовуються майстер-класи із виготовлення новорічних прикрас. На них приходять діти, які мешкають на вулиці Панаса Мирного, діти співробітників полтавських музеїв, гості. Кожен може проявити свою фантазію. Тут навчать виготовляти власними руками об’ємні гірлянди з кольорового паперу, яскраві ялинки з картону та дощику, зимові дерева, вирізувати ажурні сніжинки та багато інших декоративних див. Кожен понесе додому іграшку та новорічний настрій. А виготовленими під час майстер-класу виробами співробітники музею прикрашають садибу Панаса Мирного, адже нині в тренді оздоблення ялинки іграшками, зробленими власноруч.

У грудні відкриється виставка «Новорічні подарунки своїми руками» виробів вихованців зразкового художнього колективу «Господарочка» Палацу дитячої та юнацької творчості, яким керує Людмила Сидоренко.

Якщо вам пощастить у січні стати свідками традиційного дитячого свята «Даруй літа щасливії цього дому господарю!», яке музейники готують для вихованців дитячого садка №47 та дітей, які мешкають на вулиці Панаса Мирного, то ви зустрінетесь із рядженою веселою ватагою. Зали музею оживуть гомінким багатоголоссям. Діти в українському вбранні, у міфологічних масках понесуть різдвяну зірку, поведуть «козу», одягнену у кожух, з дзвіночком на шиї. Буде вам і кумедна вистава, і колядки та жартівливі сценки. Натомість музейники розкажуть дітворі, як колись у родині письменника дотримувались релігійних свят та звичаїв. Господарі садиби Панаса Мирного подякують колядникам, що принесли їм добру звістку, і пригостять малечу та гостей пиріжками й цукерками. З нами ви не засумуєте!
Марія Бойко, 11.12.2015, 15:10487
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
<травень