25 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

«Полтавський вісник» запросив пригадати минуле

Автор проекту Володимир Сулименко.
Нагороду отримує заступник гендиректора ОДТРК «Лтава» Наталія Іванченко.
Нагода пригадати важливі події навіть з недалекого минулого, будемо відвертими, трапляється не так уже й часто: зазвичай нам просто ніколи. Спровокувати ж легку ностальгію може зустріч зі старими друзями або й перегляд фотоальбому. Власне, дві останні можливості якраз і поєдналися у нашій акції «Полтавський вісник»: фотопогляд крізь роки».

Подія стала своєрідним підсумком роботи кореспондента «ПВ», автора постійної рубрики «Ретро-погляд» Володимира Сулименка, а саме його ініціативи «Упізнай себе на фото», яку він розпочав ще влітку в соцмережі Фейсбук. Тоді він вирішив «пустити в люди» фотографії з редакційного архіву, на яких побачив знайомих полтавців.

– Спочатку я планував використовувати ці фотографії в матеріалах, наприклад в інтерв'ю, – говорить Володимир, – але потім вирішив цими фото поділитися з людьми. Для цього чудово підійшов Фейсбук, де серед друзів чимало колег, краєзнавців і просто хороших людей, які й допомогли навіть «упізнати» багатьох з тих, кого зафіксував колись об'єктив фотокорів «Вісника».

У соціальній мережі альбом «Полтавці, відомі та не дуже» викликав вельми бурхливу реакцію, не в останню чергу завдяки тому, що людей на них не підписували – це пропонували зробити самим користувачам. Згодом у кореспондента виникла ще одна ідея – відзначити тих, чиї фото набрали найбільшу кількість уподобань і коментарів, а також зібрати разом полтавців із ретро-фотографій. Таких виявилося чимало – загалом у галереї мистецтв зібралося понад сотню полтавців.

– Я всіх би назвала яскравими полтавцями, – зазначила редактор «Полтавського вісника» Лариса Семеняга. – Свого часу вони творили історію нашого міста. Багато з них і тепер працюють, і нині вони щодня вписують нові рядки в історію нашої Полтави.

За результатами уподобань користувачів соціальної мережі призи від «Полтавського вісника» розподілилися між трьома відомими полтавцями.

– На третьому місці – колектив радіо «Полтава-Лада+», з великим відривом два фото – Юрій Сулаєв, який лідирував, але в останній момент «підкачав», його обігнав Леонід Сорокін, – підсумував конкурс Володимир Сулименко.

Не пропустили подію й інші герої архівних фото: згадати зовсім недавнє минуле прийшли заслужений художник України Микола Підгорний, легендарний звукорежисер Леонід Сорокін, народний артист України Герман Юрченко, художник-карикатурист Михайло Шлафер, шоумен Олег Година, гурт «Краяни» та багато-багато інших. Кожному на пам'ять вручили копію його фотографії, а герої цих знімків ділилися історіями про те, як ці кадри були зроблені.

– У мене є багато альбомів фотографій, я багато фотографував інших, тому для мене особливо зворушливо, що хтось сфотографував мене, – поділився Герман Юрченко.

Запросили на захід і фотографів, які працювали в редакції, – Анатолія Улицького, Віктора Матосова та Сергія Назаркіна, чиї знімки увійшли до колекції. Сергій Олександрович подарував «Віснику» цілу колекцію своїх виставкових фото.

Акцію Володимир Сулименко завершив на оптимістичній ноті, пообіцявши учасникам і гостям, що нові фотоальбоми вже не за горами.

Цей знімок «на пам'ять» усіх учасників проекту теж колись стане «фотопоглядом через роки».
Сергій Лещенко, 17.12.2015, 14:47744
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень