24 травня 2019 • № 21 (1557)
Rss  

Живописний романс Полтавщині від Віктора Старікова

У Художньому салоні відкрилася ювілейна виставка творчих робіт Віктора Старікова, члена НСХУ, присвячена 65-річчю від дня народження.

Віктор Старіков – живописець і театральний декоратор, графік. Малює з 1963 року. Він закінчив Полтавську художню школу, де живопис, малюнок і композицію викладав Яків Ніконенко. Потім продовжив навчання у Харківському художньому училищі. Навчання на театрально-декораційному факультеті Харківського художньо-промислового інституту в педагога Петра Шигімата дало дуже багато для професійного становлення нашого земляка, тому й нині з теплотою в голосі він згадує про вчителя. За понад півстоліття в Полтаві створено сотні живописних та графічних робіт, проте він відомий і як автор декорацій для вистав народного театру, що працював і працює при МБК.

У творчому доробку полтавця багато різножанрових картин, але перевагу він віддає пейзажному живопису – це його основна й улюблена тема. Найбільше полюбляє малювати весну та осінь, бо це яскравіші періоди. Тут є роботи з пленерів (Куйбишеве, Хатки, Михайлики). Є твори, що створив, просто дивлячись із вікна свого будинку. У своїх роботах Віктор Старіков прагне до абсолютної колористичної точності, передаючи стан і настрій природи, її характер і чарівність. В основі картин нашого земляка лежить не миттєве враження від життя, а детальна оповідь про нього – почуття тут гранично визначені, форми реально відтворені. Безсумнівно, що сама природа України, зокрема Полтавщини, – соковита, барвиста, сонячна – спонукала до розробки світло-кольорових проблем. Поєднання національної образності та живописних надбань реалізму характерне для творчості багатьох полтавських майстрів, серед них Віктор Старіков, у якого з одного боку – досвід, з другого – свіжість сприйняття ідей.

Високу оцінку творчості Віктора Михайловича дали колеги. Так, Юрій Самойленко, голова ПОО НСХУ, сказав, що це людина, котра має професійну художню освіту, постійно й натхненно працює, а ще зазначив, що дружина Марфа дала нове дихання його життю…

Полтавці на персональній виставці митця, де увічнено чимало куточків рідного міста (Дендропарк, вулиця Жовтнева, Піонерський провулок, Корпусний сад, Березовий сквер, Петровський парк), зможуть заглибитися в таїнство міських пейзажів. Можна прогулятися стежками передмістя та вулицями нашого прекрасного міста, побачити старовинні храми, як-то Хрестовоздвиженський монастир, Спаську церкву та Успенський собор. А також помилуватися прекрасними краєвидами Полтавщини різних пір року, адже тут зображені села Свинківка, Гоголеве, Горошине та багато інших Шишацького та Семенівського районів. Оспівує Старіков і Яківці та Вакуленці. На виставці показані й натюрморти. У його картинах завжди присутня гра світла й тіні, чуттєва реальність гармонії, життєстверджуюча сила природи, неповторність прекрасного і крихкість нашого буття… На виставці в Художньому салоні буяє весна в переливах бузку, півоній – найулюбленіших квітів ювіляра. На відкритті виставки Віктор Старіков зізнався, що лише раз писав картину на замовлення, більше не зміг, бо для нього краще створити декоративну. Його твори світяться щирим добром, пейзажі випромінюють свіжість, прохолоду і запахи відображеної природи. Раніше на своїх персональних виставках Віктор Старіков ніколи не показував портрети, хоча не раз писав свою дружину Марфу Буторіну. І нині вперше на суд глядачів виніс портрет під назвою «Кохана», немов освідчився ще раз у коханні своїй половинці, з якою багато років тому познайомився тут на День художника…

Святковості заходу додали романси у виконані Марфи Буторіної (акапельно) та Івана Новобранця у супроводі бандури.
Оксана Кравченко, 17.12.2015, 15:29723
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
<квітень