26 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

«Уроки мужності»

Наприкінці грудня для старшокласників ЗОШ № 36 у бібліотеці-філії № 5 МЦБС відбулася зустріч з Микитою Кашницьким, за фахом юристом, волонтером, який у загоні «Айдар» воював на Сході України. Микита Вікторович – голова Всеукраїнської молодіжної організації «Конгрес молоді і студентів» та член Міжнародної громадської організації «Ми – українці». Нині він постав перед молоддю як автор книги «Уроки мужності», що побачила світ у Києві у видавництві «САММІТ –КНИГА» в 2015 році. Лідія Тіхомірова, бібліотекар 1-ї категорії, яка вела захід, ознайомила школярів з творчістю дитячого письменника та його громадською діяльністю. Нещодавно пан Микита повернувся з Києва, де виступав з питань патріотичного виховання у комісії з питань національно-патріотичного виховання, що створена при Верховній раді, а також у столичних школах та Київському військовому ліцеї імені Івана Богуна.

На вечорі у бібліотеці ця мужня та харизматична людина зацікавила та розташувала до себе учнів. Майже з перших хвилин діти включилися в діалог та із задоволенням спілкувалися з паном Микитою. «Що таке мужність?», «Чи вважаєте ви себе слабким?», «Чим відрізняється доросла людина від дитини?», та інші питання обговорювалися в читальній залі бібліотеки. Головна думка книги – любов і мужність нерозривні. Ту зібрані оповідання про Фермопіли, про дозорний корабель чорноморської ескадри бриг «Меркурій», про те як українка Марія Голуб під час Другої світової війни прихистила у себе родину Халевських, де було четверо дітей, і врятувала від голоду, а ще про майдан на головній площі столиці. Автор вірить у майбутнє своєї держави і пише:» Наше майбутнє – з нашою країною. Ми спокійні за неї. Т ому що любимо свій край і віримо в себе. Ніхто не зможе любити Україну сильніше за нас. І нікому, крім нас, не подарує наша землястільки свого тепла. Любові й турботи… Ми вміємо любити і любимо. А значить – ми переможемо!». Книга дуже гарно ілюстрована.

Хотілося б побільше таких добрих і чудових книг для дітей про історію та наше сьогодення, які б слугували патріотичному вихованню молоді. Потрібно додати, що пан Микита показав учням і прийоми першої допомоги при пораненні чи втраті свідомості, адже він пройшов курс тактичної медицини. Так юні полтавці не тільки почули багато цікавого, а й отримали навички першої медичної допомоги, що вельми актуально у наш неспокійний час.ще. А слово він своє тримає!

Оксана Кравченко, 24.12.2015, 10:37780
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень