22 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Зимові фантазії

У Художньому салоні вже понад 15 років » напередодні Новорічних свят проходить традиційний «Різдвяний салон» . Ось і цього року наприкінці грудня відкрилася цікава виставка 73-х творів місцевих художників, де представлено живопис, акварель, батик. Відкрила виставку Людмила Солодкова, директор Художнього салону, яка створила атмосферу новорічного свята-казки у виставковій залі, де чудово почувалися автори і поціновувачі полтавського мистецтва.

- Це найчарівніша, найромантичніша, найулюбленіша виставка року, - сказала пані Людмила на вернісажі. Ми чекаємо її з нетерпінням. Тут показані нові твори відомих авторів, де пейзажі, сюжетні картини і натюрморти. Художники запрошують приєднатися до споглядання, відчути і насолодитися, набратися натхнення. Ми пишаємося тим,що живемо серед такої краси.

Глядачі оцінилипрекрасно оформлену експозицію виставки, куди органічно вписалися Новорічна ялинка. Зимові свята - це завжди атмосфера добра та радості, відчуття дива і очікування чогось прекрасного. В ці дні оживає справжня зимова казка і в серцях запалюється вогонь добра та миру. Кожен прагне докинути іскру натхнення до загального святкового вогнища. Цього прагнуть досвідчені і молоді митці, які заздалегідь готуються до зимових свят. Вони захоплено створюють незвичні пейзажі та втілюють на полотні чарівні картини, зимові фантазії і яскраві образи. Дивлячись на ці твори ми відчуваємо зиму. Тема Різдва і Нового року та зими присутня в творчості багатьох художників, зокрема живописців - В`ячеслава Коркішка (Морозна балка»), Володимира Мирошниченка(»Зимові Лубни»)та інших. Вони полюбляють зображувати прості невибагливі сюжети: глухі куточки сіл, польові дороги, що простягаються вдалину. Груднева збірна виставка цікава тим, що кожен відвідувач може обрати твори мистецтва, які передають атмосферу свята, на свій смак. Тут видно зв'язок поглядів, поколінь художників полтавського краю, хоча щороку виставка має свої особливості.

Нині на відміну від попередніх, де було багато картин з релігійної тематики, сюжетних про історію України, перевага надана спокійним міським та сільським пейзажам, бо люди мріють хоч трошки відпочити від негативного, трагічного, що наповнює нас щодня. Ми бачимо затишні куточки Полтави, де кожний автор трактує пейзаж у відповідності з власним, суб'єктивним його сприйняттям. Манера письма в пейзажах – м`яка, музична, як на акварелях Марини Рожнятовської та Наталки Моревої. В них мало екзотики, зате багато простих, буденних мотивів,сповнених справжньою поезією, наскрізь пройнятих глибоким ліричним настроєм. Реалістичні та абстрактно-експресіоністичні роботи із контрастними плямами та широкими мазками, об'єднані однією тематикою – новорічного дива, якого з нетерпінням по-дитячому чекають автори виставки, і щедро діляться з глядачами своїми емоціями, як Григорій Волков, Юрій Шаповал, Максим Мазур, де гарна школа, твори виконані технічно і майстерно.Потрібно додати, що окрім пейзажів є тут зимові квіти, наприклад, Світлани Чорної «Жовті хризантеми». Оригінальні натюрморти Олени Пушкарьової з коником, гранатом, білкою (батик) викликають захоплення у відвідувачів. Але митці Полтавщини не залишаються осторонь подій , що відбуваються у країні, тому й народжуються нові теми і сюжети, як у живописця Олега Мінгальова « Мадонна воїнів АТО».

Юрій Самойленко, голова ПОО НСХУ, тепло привітав присутніх зі святами, із гарною виставкою і нагадав про місто козачої слави Лубни . Зокрема розповів про відродження в ньому добрих традицій, наприклад, «Лубенської весни» і значення її для розвитку району , а також поділився, що лубенчани планують створити свою організацію митців.

Митці Полтавського краю вірять у те, що роблять, прагнучи поділитися своїм талантом. Вони впевнені, що мрії збуваються, особливо напередодні Різдвяних свят, саме тому їхні картини випромінюють стільки світла і тепла, а серця горять любов'ю до усього світу.

Оксана Кравченко, 29.12.2015, 13:40845
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень