20 серпня 2019 • № 33 (1569)
Rss  

«У передчутті Різдва»

Так назвали свій концерт члени вокального колективу «Покров», що напередодні Новорічних та Різдвяних свят відбувся у Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського. Тетяна Дубова, художній керівник колективу «Покров», дуже ретельно відібрала учасників, зваживши на вокальні дані, чи вразлива та поетична душа, чи багато пісень зберігає пам`ять, чи тембр голосу зливається з іншими в хорі. Тому контакт між виконавцями і залом виник відразу і зберігся до кінця концерту «У передчутті Різдва». Своїми дивовижними голосами вражали Тетяна Дубова, Леся Гринчук, Костянтин Дусенко, Вікторія Кульбашна та Олександр Дубовий. Вони розпочали свій виступ в красивих українських вишиванках, від яких важко було відвести очі - з колядок, щедрівок. До того ж у кожного учасника концерту в руці була гілочка ялинки.

У музеї прозвучали українські колядки Миколи Леонтовича, Станіслава Людкевича, Кирила Стеценка, Анатолія Гойденка та щедрівки Мирона Дацка, Богдана Фільц, Володимира Жданкіна, Олексія Штукалюка. А ведуча концерту Вікторія Шинкаренко розповіла, що в колядках і щедрівках – оберегах української традиції, що відносяться до найдавнішого шару народної поезії, знайшли відгомін побутові, суспільні й духовні умови життя українського народу минулих епох. Потрібно додати, щона Україні церковні колядки відомі з XVII ст. Тарас Шевченко не прогрішив проти історичної правди, коли в своїй драмі "Назар Стодоля", дія якої відбувається в XVII ст., вклав в уста козаків одну з таких колядок – "Бачить же Бог, бачить Творець, що мир погибає, архангела Гавриїла в Назарет посилає". Завдяки підтримці і популяризації церквою, духовенством різдвяні колядки набули значного поширення в народі. Цьому сприяла також, за словами Івана Франка, "безперечна поетична стійність многих набожних коляд", простота і дохідливість трактування біблійних сюжетів, демократичний дух. Вони розповсюджувалися як усно, так і серед письменних людей у рукописних збірниках – так званих "кантиках", а з кінця XVIII ст. – і в друкованих збірниках. Ці твори відзначаються високою поетичністю. Вони здавна широко увійшли в народне середовище, стали важливим компонентом побутово-обрядового співу, народного театру, вертепу.

На заході присутні почули також українські народні пісні: «Якби я мала крила орлині» та «Ой, на горі сніг біленький» в обробці Ольги Токар і «Думи мої, думи» в обробці Євгена Козака та інші. Колектив «Покров» робить велику справу по підтримці, популяризації, збереженнюта відтворенню кращих національних звичаїв та традицій. На грудневому концерті побували люди різного віку, прийшли цілими родинами.

Захід завершився побажанням всім миру, добробуту, процвітання.

Оксана Кравченко, 29.12.2015, 13:57591
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень