22 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Полтавська письменниця презентувала нову книгу

Кілька номерів тому (а саме в №45) кореспонденти «ПВ» мали нагоду поспілкуватися з Тетяною Луньовою – письменницею, видавцем, педагогом, перекладачем. Тоді саме готувалася до друку книга «Зайченятко «У». І ось 17 грудня у галереї мистецтв ім.М.Ярошенка її офіційно презентували читачам.

Як і сподівалася авторка, презентацію вдалося провести до Нового року. Книга розповідає про пригоди зайченятка, яке загубило ім’я і намагається його знайти. За задумом письменниці, казка має найбільше припасти до душі дошкільнятам та учням молодших класів. Хоча перший із читачів – син Михайлик, – незважаючи на трирічний вік, також уподобав книгу.

З його допомогою обрано й назву книги.
– Він прокинувся на прогулянці, дуже голосно плакав, ніщо не допомагало, тож довелося брати його на руки, – ділиться Тетяна. – Це було вперше, коли я взяла на руки дитину на вулиці. Син подивився навкруги. У нього на обличчі був вираз зачудування, здивування. Він сказав: «У-у-у». Я думаю, це означало, який прекрасний світ, і ця книга виникла як захоплення тим, який прекрасний цей світ.

За словами авторки, у книзі сюжетна лінія, покликана зацікавити юного читача, тісно переплітається з пізнавальною частиною:
– Я приділяю дуже велику увагу тому, щоб діти вчилися придивлятися до деталей. Наприклад, у книзі «Зайченятко У», якщо це пташка, це не абстрактна пташка – це зяблик, кропив’янка тощо, тобто конкретні птахи. Ті птахи, яких діти можуть і не бачити в місті. Важливо, щоб книга слугувала місточком до реального життя, пошуку зв’язків, це теж гармонія – між дитиною і світом.

Письменниця вважає, що книга має зробити дитину та її батьків ближчими одне до одного, тому читати «Зайченятко «У» Тетяна Луньова рекомендує разом із чадами. Незабаром книги передадуть до бібліотечних фондів, а полтавські діти зможуть ознайомитися з книгою на заходах у дитячих садках і школах.
Тетяна Луньова вже має плани роботи на майбутнє: нині готує до друку чергову книгу. Яку – поки не розповідає, проте перед наступною презентацією кореспонденти «ПВ» розпитають про подробиці.
Сергій Лещенко, 29.12.2015, 16:15890
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень