22 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

На другій сесії міської ради затвердили тільки новий регламент

На другу сесію Полтавської міської ради VII скликання під головуванням міського голови Олександра Мамая минулого четверга, 24 грудня, депутати прибули в повному складі.

На порядок денний були винесені три питання: про регламент, секретаря та положення про постійні комісії Полтавської міської ради. Проте депутати внесли до нього зміни, доповнивши проектами рішень «Про звільнення заступників міського голови», «Про розпуск виконавчого комітету», «Про звернення депутатів Полтавської міської ради до Верховної Ради України та Президента України», а також депутатським запитом.

Після затвердження порядку денного зі змінами слово отримали представники громадськості. Далі депутати перейшли до голосування за регламент.

Його проект, поданий на затвердження, був розроблений робочою групою, що складалася з представників кожної з семи політичних партій, які нині представлені в міській раді. Робоча група за підтримки юридичного управління Полтавського міськвиконкому протягом двох тижнів працювала над регламентом (основою для нього став регламент міської ради попереднього, шостого, скликання).

Під час роботи над регламентом представники різних партій не дійшли єдиного бачення стосовно місця та періодичності проведення сесій. Звучали пропозиції проводити їх у залі міського Будинку культури, щоб присутніми могли бути більше громадських активістів та було зручніше працювати журналістам. Був варіант орендувати зал засідань обласної ради, який усе-таки пристосований для таких заходів.

Отож пропозиції були винесені на розгляд усіх депутатів і за кожну з них голосували окремо. Урешті, відповідно до затвердженої депутатами редакції регламенту, сесії проводитимуться в залі засідань приміщення міської ради за умови он-лайн трансляції її в інтернеті, а також подальшого розміщення відео з сесії на офіційному сайті міської ради. За необхідності засідання можуть проводити в більших приміщеннях.

Другим спірним питанням стала частота скликання сесії. Більшістю голосів депутати затвердили редакцію, у якій ідеться про скликання ради в останній тиждень кожного місяця. За потреби (необхідність прийняття невідкладних рішень, розгляд петицій і т.п.) сесії збиратимуть частіше.

Це, по суті, і все, що вирішили на цьому засіданні. Як тільки перейшли до другого питання порядку денного і міський голова Олександр Мамай запропонував на посаду секретаря міської ради представницю політичної партії «Рідне місто» Оксану Деркач, представники трьох політичних сил зробили заяву, що участі в голосуванні не братимуть, бо кандидатура до засідання сесії не обговорювалася. Тож міський голова оголосив перерву в засіданні сесії до 30 грудня 2015 року, щоб усі фракції мали час на обговорення та узгодження кандидатури.

Проте напередодні засідання на інтернет-сайті міської ради з’явилося повідомлення про те, що у зв’язку зі зверненнями кількох депутатських фракцій щодо необхідності продовження терміну проведення консультацій, продовження позачергової другої сесії міської ради сьомого скликання відбудеться вже після Новорічних свят. Відповідне розпорядження 29 грудня підписав міський голова Олександр Мамай.

Відповідно до розпорядження, 18 січня 2016 року о 10.00 для проведення консультацій та з’ясування всіх питань, пов’язаних з порядком денним сесії, відбудеться погоджувальна рада у складі голів депутатських фракцій. На ній же буде прийнято рішення про дату продовження пленарного засідання позачергової другої сесії Полтавської міської ради сьомого скликання.

Катерина Вовк
Іван Мольченко, 04.01.2016, 10:022838
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень