19 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

ЗНО-2016: особливості, реєстрація, графік проведення

Із 5 січня 2016 року розпочалася реєстрація на пробне ЗНО-2016. Про особливості її проведення «ПВ» запитав у начальника управління освіти м.Полтави Наталії Дорохової.

– Наталіє Григорівно, насамперед розкажіть, де і як можна здійснити реєстрацію?
– Реєстрація осіб, які виявили бажання взяти участь у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні, розпочалася з 5 січня і триватиме до 30 січня 2016 року. Реєструватися учні будуть за допомогою спеціального сервісу на сайті Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти на підставі заяв, які потім надішлють поштою на адресу Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти. У школах міста на канікулах школярам буде надано доступ до інтернету, щоб вони мали змогу зареєструватися, та визначено дні, у які буде організовано реєстрацію всіх бажаючих узяти участь у пробному тестуванні.

– Як ви вважаєте, чи потрібне випускникам пробне тестування?
– Так, однозначно. Пробне тестування дає змогу випускникам пройти процедуру ЗНО. Усі, хто брав участь у пробному тестуванні, відзначили необхідність і важливість проведення цього заходу. Адже це навчає працювати із зошитом та бланками відповідей, правильно розраховувати час на виконання завдань, психологічно адаптуватися до процедури та отримати результат із певного предмета.

Зауважу, що пробне ЗНО не обов’язкове, це добровільне тестування, і проводиться на платній основі. Відбудеться пробне тестування 2 та 9 квітня.

Оскільки не в кожній родині є кошти для реєстрації на пробне, ЗНО ми рекомендуємо всім керівникам закладів провести його на базі школи. Адже у школі ця процедура безкоштовна і здійснюється у позаурочний час. Звичайно, це не 100-відсоткова процедура, але певною мірою дає змогу учням спробувати себе в ролі учасників ЗНО.

– А як можна перевірити свій результат?
– Кожен, хто зареєструвався на ЗНО, має свою сторінку «Особистий кабінет учасника пробного ЗНО», доступ до якої здійснюється за персональним кодом та РІN-кодом. На цій сторінці розміщується:
- згенерована заява;
- реквізити для сплати кожного замовленого предмета окремо;
- інформація щодо отримання заяви;
- інформація щодо отримання оплати;
- запрошення;
- сервіс з визначення результатів пробного ЗНО.

Результат учасник визначатиме самостійно, за сумою балів, отриманих за кожне правильно виконане завдання, та за допомогою сервісу з визначення результатів пробного ЗНО.

– Чи відомо, коли проходитиме основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання у 2016 році?
– Так, є затверджений календар проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2016 році, а саме:
з української мови і літератури – 5 травня;
з математики – 11 травня;
з історії України – 13 травня;
з російської мови – 3 червня;
з іспанської мови – 6 червня;
з англійської мови – 7 червня;
з німецької мови – 8 червня;
з французької мови – 9 червня;
з біології – 10 червня;
з фізики – 13 червня;
з географії – 15 червня;
з хімії – 17 червня.

– Із різних джерел дізнаємося про те, що у 2016 році ЗНО буде зараховано як ДПА для випускників у цьому році? Чи справді це так?
– Так, нововведенням цього року стало те, що ДПА буде проходити у формі ЗНО не з одного, а з двох предметів. Кожен учень у травні повинен здати обов’язково два ЗНО, які будуть зараховані як ДПА. Це українська мова і література та математика або українська мова і література та історія України, за вибором учня. Обов’язковий третій іспит державної підсумкової атестації буде з іноземної мови, який відбудеться у школі.

При цьому кожен учень має право скласти тести не більше як з чотирьох навчальних предметів, оскільки з двох предметів випускник здасть у травні, а один або два (за потребою) залишиться здати у червні.

Усього до програми проведення ЗНО включено тести з 12 навчальних предметів: української мови і літератури, історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, а також тести з іноземних мов – англійської, іспанської, німецької, російської та французької.

Тестування у 2016 році проводитиметься за програмами ЗНО, затвердженими минулого року.

Також нововведенням цього року стала відсутність тестів поглибленого рівня.

– Якщо тестування розпочнеться у травні, то коли ж буде реєстрація на ЗНО?
– Реєстрація на зовнішнє незалежне оцінювання розпочнеться 1 лютого та триватиме до 4 березня 2016 року. Нагадую, що одна з умов допуску учасників на пункт тестування – наявність паспорта. Реєстрація осіб, яким станом на 1 вересня 2015 року виповнилося 16 років, буде відбуватися також за паспортами. Тож батькам випускників необхідно вже потурбуватися про якнайшвидше отримання паспорта.

– У 2015 році учні шкіл Полтави мали найбільшу кількість 200-бальників за всі роки. Чи сподіваєтеся ви на покращення результату?
– Так, справді у 2015 році ми мали 16 випускників-200-бальників, це був максимальний результат за всі роки проведення ЗНО. При цьому ми розуміємо, що результати ЗНО – це лише індикатори на шляху пошуку більш досконалої системи освіти, носієм якої завжди були і будуть реальний досвід, реальний учень і реальний учитель. Найяскравішим прикладом цього стала вчитель гімназії №31 Тетяна Яцун, 16 учнів якої отримали понад 180 балів із математики, а чотири – 200 балів. Це результат потужної повсякденної роботи: починаючи з восьмого класу поглиблене вивчення математики, поділ при профільному вивченні предметів і, звичайно, повсякденна самовіддача і творчість учителя.

Управління освіти вже сьогодні докладає немало зусиль, щоб отримати результати ЗНО не гірші, ніж у минулому році. У цьому навчальному році збільшено удвічі фінансування дев’яти наукових гуртків, які працюватимуть при ЦПО, винайдено кошти для додаткового поділу при вивченні профільних предметів, випускникам постійно надають консультації з підготовки до ЗНО з основних предметів.

– Дякуємо за бесіду, сподіваємося, що наша розмова допомогла випускникам та їхнім батькам зорієнтуватися в питаннях щодо зовнішнього незалежного оцінювання. І на останок. Куди можна звернутися майбутньому учаснику тестування для отримання оперативної інформації щодо підготовки та проведення ЗНО-2016?
– Таку інформацію ви можете отримати безпосередньо в кожному закладі освіти І-ІІІ ступенів, з предметів ЗНО – у методистів міського методичного кабінету (тел. 68-10-06, 68-00-80) та в управлінні освіти (тел. 7-39-29).
Додаткову інформацію можна дізнатися на офіційному сайті Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти http://zno-kharkiv.org.ua/.
Світлана Тренич, 06.01.2016, 12:332731
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень