16 липня 2019 • № 28 (1564)
Rss  

Як теплом, добром зігріти серце — серце вік не прохолоне

Я в кабінеті районної організації всеукраїнського фізкультурно-спортивного товариства «Колос», де керівник шанована не лише на Миргородщині людина, яка понад 40 років очолює цю відому спортивну організацію, ентузіаст Петро Костянтинович Стукало.

На видному місці все спортивне багатство, здобуте в спортивних змаганнях за багато років. Виблискують золотими боками кубки, красуються подяки, грамоти, дипломи. Це гордість нашого Миргородського краю.

Багато писали і пишуть газети, говорить радіо про здобутки спортивної організації, про заслуги Петра Стукала як спортсмена, керівника, а мене вразили в ньому сердечність, добропорядність, скромність, чесність, правдивість, геніальна пам'ять.

Пам'ять про рідних, школу, тих, хто вів його по життю, учителів Петра Микитовича Хоменка, Олексія Івановича Шляхту, Володимира Івановича Мащенка, Василя Вікторовича Водолівова та інших, хто був, хто вчив азів у спорті, хто підтримував.

Не всі могли побувати (особливо ветерани) на святкуванні 65-річчя утворення сільського спортивного товариства «Колос» («Колгоспник»), яке відзначалося в жовтні. До речі, пройшло на дуже високому рівні.

Яка ж душа, яке ж серце у Петра Костянтиновича! Він не забув своїх колег, з якими починав працювати на спортивній ниві.

Після урочистостей у залі районної ради поїхав по району провідати та привітати своїх колег, учителів фізичного виховання та ветеранів сільського спорту з квітами, подяками. Не забув згадати тих, хто пішов за вічну межу.

Яка радість була для Надії Петрівни Головко, колишньої вчительки фізкультури Дібрівської ЗОШ, чемпіонки та призерки області України з легкої атлетики, коли на її подвір’ї з’явився Петро Костянтинович! Давно у вчительки на заслуженому відпочинку такого сюрпризу не було. Довго говорили, згадували пройдені шляхи, про сьогоденне спортивне життя району, а розповідати є про що. Не може Надія Петрівна забути вчителя фізкультури черкащанської школи – молодого, стрункого красивого спортивного складу хлопця.

Зі спортом пов’язане все його життя. Мабуть, Бог дав дитині ще при народжені такий талант. Батьки, Костянтин Іванович і Ольга Іванівна, прості сільські роботяги, і не мріяли, що їхній син досягне такої висоти, буде відзначений на державному та місцевому рівнях за свою невтомну працю, стане Почесним працівником фізичної культури України та Почесним громадянином Миргородщини.

Прудкий хлопчина знаходив час, як і всі хлопчики на його вулиці та селі, покататися на велосипеді, на лижах, поганяти на вигоні м’яч. А згодом шкільні та районні змагання. Хай дає Бог здоров’я вчителеві фізкультури Кибинської середньої школи Петру Микитовичу Хоменку за виховання такого учня, такого чоловіка, для якого був порадником, наставником і старшим товаришем. А ще вчителям фізкультури, що працювали у школах, допомагали та підтримували молодого педагога.

Як не згадати вишкіл у Московському військовому окрузі, де проходив службу і мав гарні спортивні здобутки. Згодом навчання в Донецькому технікумі фізкультури, Київському державному інституті фізичної культури, велика практика в школі. Такого тренера, щоб допоміг хлопцеві, не було, але він зумів самотужки зійти на таку висоту і не зазнався, залишився Людиною з великої літери. Його побачили, дали шанс самовдосконалитися. Це ж яка людина, яка душа, сама правда.

Петро Костянтинович дбає про весь район. У Дібрівці організували футбольну команду «Граніт», яку тренує молодий енергійний Віталій Лабунець. А Олексієм Квашею не можна нахвалитися, він тренер з вільної боротьби, його вихованці досягають значних успіхів. Треба було для тренування борцівський килим – допоміг Петро Костянтинович. Кожен навіть маленький успіх у спорті – це і його успіх. Адже спорт робить людину здоровою і сильною. Як же добре, що по селах є спортивні секції, де молодь може тренуватися та виступати на різноманітних спортивних змаганнях, а не збиратися по барах за пляшкою пива чи ще чогось, не гаяти даремно дорогоцінного часу.

Хай же здоровиться цій легендарній людині, що тілом і душею зрослася зі спортом, пропагує здоровий спосіб життя та довголіття!

Ніна Телевна, ветеран освітянської ниви з Дібрівки
Іван Мольченко, 14.01.2016, 14:38669
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень