25 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Рік Мавпи полтавці зустрічали на майдані Незалежності

На фото-запитання про новорічну ялинку на відкритому повітрі редакція прогнозовано отримала небагато відповідей. Святкові дні – це одна справа, інша – що деякі читачі отримали перший у цьому році номер «Полтавського вісника» тоді, як уже вийшов другий. Звичайно ж, полтавці упізнали новорічну ялинку в парку біля «стадіонівського» фонтану. На фото, зробленому з пандуса стадіону «Ворскла» ім. Бутовського, праворуч від ялинки – спорткомплекс «Юність-1», а ліворуч – міський Будинок культури.

Деякі читачі називають цю ялинку «губернаторською», але це не так. Вона була встановлена за ініціативи міського голови Анатолія Кукоби в 1997 році.

Редактор «Полтавського вісника» Лариса Семеняга того року очолила міський Будинок культури і до організації міських Новорічних свят мала безпосереднє відношення.

– Місце, як на мене, вибрали вдале. Воно людне, у центрі й водночас віддалене від транспорту, поруч спортивні споруди, неподалік чимало навчальних закладів, феєрверк можна пускати безпечно зі стадіону, а головне – більше стали популяризувати МБК, який до цього був на реконструкції, і люди його почали дещо забувати, – згадує Лариса Борисівна. – Тоді я, амбіційна, переповнена творчих задумів, горіла бажанням робити щось цікаве, масове. Хотілося, щоб найкраща ялинка в місті була саме там.

Головне – гарно прикрасити місце проведення новорічних заходів. Тому щоразу, як «Зеленбуд» починав установлювати ялинку, ми, працівники МБК, тут як тут поспішали розповісти, як прикрасити дерева. Зеленбудівці, коли нас бачили, жартома казали: «Он уже дизайнери йдуть!». Ялинка була висока й струнка, на основі металевого каркасу, у який вставляли живі гілки. Тоді ялинки відкривали в один день по всій країні 24-25 грудня, інколи навіть в один час. Бувало, ставили великий екран, на якому показували вітання президента, а потім уже брав слово міський голова. Спочатку він та інші гості виступали на місці, де тепер фонтан, який закривали дерев’яними щитами, а пізніше промови стали виголошувати з пандуса стадіону «Ворскла». Закривали ялинку 14 січня на Старий Новий рік.

Наведемо приклад, як полтавці зустрічали 2004 рік Мавпи. «Полтавський вісник» у замітці «Головна ялинка запалила вогні» писав: «На урочисте відкриття головної міської ялинки на майдані Незалежності зібралося море люду. І кожен, хто прийшов, пересвідчився: вона – справжнє новорічне диво. Зроблена з любов’ю, густа, пухнаста, запашна, а вже вбрана – на заздрість найвибагливішій красуні. У натовпі тільки й чути: «Такої гарної ще не було!». І достеменно так!». Окрім представників влади, полтавців з Новим роком привітали Дід Мороз (Анатолій Денисов), Снігуронька (Катерина Тихонова) та Мавпочка (Наталя Скрипко). Великий концерт відкрив заслужений самодіяльний ансамбль пісні й танцю «Лтава», виступали художні колективи Малої академії мистецтв, дитячої музичної школи №1 та інші. Завершилося свято розкішним феєрверком, який було чути й видно навіть здалеку.

На фото 1981 року: де і з якими артистами відбувся цей творчий вечір? Розкажіть, хто ще з відомих артистів приїздив до Полтави на подібні заходи.
– Усі без винятку творчі колективи прагнули взяти участь у новорічній програмі, адже це можливість показати свій талант широкій аудиторії, – продовжує Лариса Семеняга. – Наради у відділі культури, який я очолила з 2002 року, з приводу підготовки до Новорічних свят були розширені. Задіювали освітян, медиків, міліцію, обов’язково був присутній міський голова. Чітко розробляли графік на кожен день, хто коли виступає, затверджували сценарії, виділяли кошти на призи. Усе це широко висвітлювалося в ЗМІ. Містечко біля ялинки протягом двох святкових тижнів постійно вирувало, доводилося видумувати щось нове. Відвідувачі мали не просто прийти подивитися на ялинку, щось придбати в ларку і піти, а бути задіяними в інтерактиві, отримати хоч незначний, але приз. Кілька років поспіль проводили конкурси снігових фігур серед школярів та студентів. Якщо дозволяла погода, відвідувачів довго радувало снігове містечко. Якось для оркестру «Полтава» пошили костюми Дідів Морозів, тоді музиканти стали виглядати більш екстравагантно. Ялинка міського голови завжди була найкраща. Згодом школярів стали менше залучати до участі в концертах, а дали змогу більше відпочивати на канікулах. Штучну ялинку міська влада придбала у 2007 році, встановили її на Театральній площі, так зустрівши 2008 рік.
Місце, звідки зроблене фото, читачі відгадали, а Тетяна Кириченко вказала навіть дату – початок 2000-х, адже саме тоді в газеті став працювати фотокореспондентом автор знімку Сергій Назаркін.

«Дитячі каруселі на час свят привозили та обслуговували працівники парку відпочинку «Перемога», – доповнив відповідь Сергій Зозуля.

Продовжуємо опитування серед учасників: які етапи вікторини «Знаю Полтаву» були найцікавішими? До речі, наші читачі часто самі пропонують завдання. Тож ідемо назустріч, запитання 31 етапу вікторини буде від Станіслава Новохатського. На фото 1981 року: наш читач, четвертий праворуч, побував на творчому вечорі відомих акторів. Де і з ким відбулася ця зустріч? Розкажіть, хто ще з відомих артистів приїздив до Полтави на подібні заходи.

Наші реквізити: 36000, м. Полтава, а/с 50, телефони: 7-92-11 або 2-57-76, електронна пошта: info_visnik@ukrpost.ua, сайт www.visnyk.poltava.ua.
Володимир Сулименко, 20.01.2016, 13:351354
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень