21 серпня 2019 • № 33 (1569)
Rss  

Снігу давали раду колективно

За ініціативи депутатів із партії «Свобода» Юліана Матвійчука і Вадима Ямщикова та підтримки міського голови на минулій сесії міськради було створено тимчасову депутатську комісію з питань аналізу, планування та організації заходів щодо благоустрою на 2016 рік, покликану завадити аж надто рясному снігу паралізувати рух у місті.
– Завдяки злагодженій роботі міської влади, комісії, всіх, хто долучився до комісії, представників бізнесу, які надали техніку для прибирання снігу, вдалося «вивести» Полтаву з критичного стану. Дякую депутатам усіх без винятку фракцій та сподіваюся, що це тільки початок майбутньої продуктивної роботи, – так оцінив роботу комісії міський голова Олександр Мамай.

Нині спецтехніка продовжує працювати. Центральні автошляхи нині повністю розчищені. Спільними зусиллями відновили й сполучення з віддаленими мікрорайонами: Дублянщина, Вороніна, Лісок, Крутий Берег, Рибці. Особливу увагу приділяють другорядним автошляхам, міждворовим проїздам, розчищенню під’їздів до контейнерних майданчиків (для прикладу, у ніч з 24 на 25 січня розчистили понад сотню таких майданчиків).

Залучили до прибирання вулиць і додаткову техніку, загалом 38 одиниць, а саме грейдери, бульдозери, навантажувачі. Так, Оксана Деркач, голова фракції «Рідне місто», домовилась із підприємством «Астарта», яке надало 12 одиниць техніки, брати Олександр та Юрій Бублики також надали допомогу для розчистки Крутого Берега, Дублянщини та центру міста. До них долучили сім мобільних груп на легкових авто, які перекривали вулиці для спецтехніки, а також громадські формування – «Полтавська Січ» та UPC-control.
До складу комісії увійшли представники всіх фракцій.
Учасники комісії займалися й оптимізацією роботи: запровадили цілодобову гарячу лінію, за якою громадяни передавали інформацію комунальним службам. Так, оперативно та своєчасно вдалося витягти зі снігу машини швидкої допомоги, вантажівки заводів і підприємств. Щоб робота просувалася швидше, оптимізували й маршрути переміщення техніки – депутат Григорій Сахно, член фракції «Совість України», надав сухі пайки для водіїв спецтехніки, тож із нічної зміни на обід вони не від’їздили (а це чималий шлях через усе місто). Член команди «Рідне місто» Максим Венгровський розмістив у готелі «Провінція» та харчував тричі на добу 20 чоловік з Шишацького та Козельщинського районів, котрі розчищали сніг, а його однопартієць Євген Дикань підвозив обіди трактористам до місця роботи. За словами Вадима Ямщикова, перші дні спільної роботи показали чудовий результат:
– Я як депутат міської ради прийшов працювати, а не декларувати і критикувати владу. І робота по розчищенно снігу разом із депутатами усіх фракцій показала, що ми відкинули політичні амбіції і працювали в одному руслі. Адже від нас чекають результативного виконання передвиборних обіцянок. Закликаю депутатів і надалі працювати на благо рідного міста.

Під час наради обговорили і план дій на другу половину тижня. За прогнозами синоптиків Українського гідрометцентру, уже 28 січня очікується температура від -1 до +1°С, а наступного дня – до +3°С. Відтак особливу увагу приділять розчищенню зливової каналізації, аби снігу було «куди танути». Для запобігання нещасним випадкам найближчим часом будуть проведені роботи й по збиванню льодових наростів на будівлях. До цього обіцяють залучити підприємства, установи та організації, розташовані в них. Також члени комісії планують проаналізувати роботу комунальних підприємств і внести пропозиції щодо вдосконалення їхньої роботи.
Сергій Лещенко, 29.01.2016, 12:17533
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень