24 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Із засідання надзвичайної протиепідемічної комісії

У Полтавській міськраді відбулося засідання з питань епідемічної ситуації та проведення заходів щодо профілактики й боротьби з грипом та гострими респіраторними інфекціями в епідсезон 2015–2016 років за участю головних лікарів міста та представників відповідних служб. Його вели заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Світлана Тарашевська та начальник управління охорони здоров’я міськвиконкому Сергій Котов.

Проведення такої наради пов’язане з розповсюдженням хвилі захворюваності на грип та гострі респіраторно-вірусні інфекції, що спостерігається протягом останніх тижнів. За даними Міністерства охорони здоров’я України, упродовж епідсезону на теренах держави зареєстровано вже понад 50 летальних випадків.
– Протягом другої половини минулого року ми вже провели низку організаційних заходів, – зазначила Світлана Тарашевська. – Видано розпорядження міського голови «Про заходи по профілактиці та боротьбі з грипом у місті Полтава на 2015–2016 роки». На засіданні виконавчого комітету в листопаді 2015 року було затверджено рішення «Про заходи щодо недопущення епідемії гострих респіраторно-вірусних інфекцій та грипу в осінньо-зимовий період 2015–2016 років». Робота розпочалася вчасно.

Світлана Казимирівна окремо відзначила й те, що із загальної кількості щеплених проти грипу (близько 1500 осіб) понад 500 – медичні працівники. Більшість із них – представники первинної ланки надання медичної допомоги. Це, безсумнівно, позитивно впливатиме на якість та ефективність надання медичної допомоги хворим на дільницях під час підвищення рівня захворюваності.

Фахівці управління охорони здоров’я міськвиконкому спільно з Держсанепідслужбою по місту Полтаві серед контрольних груп населення проводять щотижневий моніторинг рівня захворюваності на грип та гострі респіраторні інфекції.

15 січня в управлінні охорони здоров’я проведена розширена оперативна нарада з питання захворюваності на грип та гострі респіраторні інфекції, а також стану готовності лікувальних закладів до роботи в епідемічний сезон за участю головних лікарів міста.

Говорили на засіданні й про забезпечення лікарняних закладів необхідними медикаментами, засобами індивідуального захисту тощо. Міські лікувальні заклади забезпечені киснем, апаратурою для надання медичної допомоги хворим на грип та ГРВІ, а також медикаментозними засобами (понад 1000 флаконів антибіотиків, близько 10 000 флаконів інфузійних розчинів, достатній запас жарознижувальних та дезінфекційних препаратів). Наявні й засоби індивідуального захисту – понад 40 000 масок.

У лікувально-профілактичних закладах Полтави відпрацьована система надання медичної допомоги при ускладненні епідситуації із захворюваності на грип та гострі респіраторні інфекції. Окрім цього, передбачена можливість розгортання додаткової госпітальної бази для надання стаціонарної допомоги хворим з ускладненнями після перенесеного грипу.

Нині один із головних діючих способів попередження та ліквідації інфекційних хвороб – профілактика. Медичні працівники лікувальних закладів міста проводять постійну санітарно-освітню роботу.


Про заходи з профілактики грипу та ГРВІ доповіла присутнім міський фахівець загальної практики-сімейної медицини Галина Кийло. Ризик інфікування можна знизити, дотримуючись таких рекомендацій:
• уникати місць скупчення людей у період спалаху захворюваності;
• запобігати тісному контакту з людиною, у якої є симптоми захворювання;
• частіше мити руки з милом або обробляти їх вологими серветками, оскільки деякі віруси грипу можуть перебувати на шкірі до 30 хв.;
• регулярно провітрювати приміщення, у якому перебуваєте, адже вірусні частинки залишаються тривалий час у теплому, сухому та нерухомому повітрі, а також у приміщеннях, де палять. З цієї ж причини важливо робити й вологе прибирання;
• повноцінно спати;
• збалансовано харчуватися. Незважаючи на те що в перші дні захворювання апетит суттєво знижений, правильне харчування збагатить організм та ослаблену імунну систему вітамінами, корисними речовинами. Їжа повинна бути легкою;
• достатня фізична активність, прогулянки на свіжому повітрі сприяють зміцненню імунітету;
• пити багато рідини (трав’яні чаї, соки, морси, чисту воду). Під час хвороби спостерігається підвищення потовиділення, яке може призвести до зневоднення організму, тому для підтримки водно-сольового балансу необхідно вживати достатню кількість рідини;
• прикривати рот та ніс маскою або хусткою в громадських місцях;
• організувати карантин для членів родини, що захворіли;
• при появі симптомів захворювання залишатися вдома, викликати лікаря, пити багато рідини та дотримуватися постільного режиму, аби самому не стати джерелом інфекції.


Фахівці наголосили, що особливої уваги потребують діти. Оскільки в загальноосвітніх навчальних закладах наразі зимові канікули, то ризик розповсюдження інфекції серед дітей шкільного віку значно менший, ніж міг би бути, якби вони відвідували заняття. Стосовно ж дошкільних навчальних закладів, то там скасовано проведення всіх масових заходів, а також проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота з працівниками садків.

Варто зауважити, що засідання завершилося приємною подією. За плідну та тісну співпрацю, розуміння, допомогу та небайдужість до Полтавської обласної організації Товариства Червоного Хреста за дорученням президента Товариства Віктора Усіченка заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Світлана Тарашевська отримала вищу нагороду Товариства Червоного Хреста в Україні – «Почесну відзнаку». Нагороду вручила голова Полтавської обласної організації Товариства Червоного Хреста Ірина Плюсніна.
за матеріалами прес-служби Полтавської міської ради, 29.01.2016, 12:342624
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень