24 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Полтава може отримати шість мільйонів євро на розвиток

Такої суми може сягнути бюджет проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні», який утілюватимуть у Полтаві. Його перспективи обговорювали 29 січня в міській раді.

Представники міської влади та проекту GIZ.
Проект спрямований на підготовку українських міст до децентралізації та місцевого самоврядування. Допомогти в цьому мають, підтримавши їх у застосуванні підходів інтегрованого розвитку міст відповідно до європейських принципів і цінностей, викладених у Європейській хартії сталого розвитку міст. Щоб обговорити з полтавцями шляхи та засоби розвитку, до обласного центру завітали директор проекту GIZ Матіас Брандт і координатори проекту.

Матіас Брандт представив три основних компоненти, на яких ґрунтуватиметься реалізація проекту. За ними мають створити та підготувати робочу групу з місцевих спеціалістів, котрі співпрацюватимуть із закордонними колегами, а також визначити головні інфраструктурні проекти, що стануть основою інноваційних планів. Основна перевага сумісної роботи над останніми – можливість залучити до їх виконання матеріальну допомогу міжнародних фінансових установ або партнерів із розвитку. Також у процесі втілення програми Полтава ділитиметься власним досвідом з асоційованими містами-учасниками програми. План розвитку, до якого входитимуть усі згадані компоненти, може з’явитись у місті вже через три роки, зазначив Матіас Брандт:
– За підтримки місцевої команди ми плануємо досягти успіху і через три роки мати довершений план інтегрованого розвитку Полтави. Для початку ми реалізуємо в місті показовий пілотний проект.

Демонстраційний проект полтавці побачать швидше, опублікувати його мають за три-чотири тижні. Також найближчим часом у місті створять офіс, де працюватимуть експерти проекту. Робочу групу, що діятиме як координаційний комітет, очолить Юрій Левченко. Прокоментував розвиток проекту й міський голова Олександр Мамай.
– Проект «Інтегрований розвиток міст в Україні» надзвичайно важливий для Полтави. Участь у ньому дасть змогу втілити інноваційні проекти в життя, наблизити місто до європейських стандартів, підвищити рівень життя полтавців. Ми надзвичайно раді, що маємо шанс співпрацювати з Німецьким товариством міжнародного співробітництва та запозичити досвід тих, хто вже співпрацював з GIZ, − зазначив Олександр Мамай. − Ми налаштовані на продуктивну роботу.

Нагадаємо, що раніше оціночна комісія GIZ відвідала міста України та визначила коло проблем, які найбільше турбують населення. Після вивчення перспектив українських міст, для роботи в новому проекті «Інтегрований розвиток міст в Україні», до переліку найперспективніших потрапила Полтава. У листопаді 2015 року в Полтаві відбулася 3-тя Українська Академія інтегрованого розвитку міст, яку організували Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ) спільно з Львівською міською радою та Полтавською міською радою. Цій події передували місяці кропіткої праці та переговорів з європейськими партнерами.

Крім Полтави, участь у проекті беруть також Вінниця й Чернівці. А от Львів, у якому робота почалася раніше, уже має результати: там завдяки проекту «Муніципальний розвиток оновлення старої частини Львова» кількість туристів зросла з 400 тисяч до 1700 тисяч на рік. Таких результатів місто досягло лише за три роки співпраці з GIZ.
Сергій Лещенко, 10.02.2016, 14:07608
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень