22 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Підвищення тарифів водоканалу до економічно обґрунтованих обговорювали з громадою

Підвищення тарифів на водопостачання та водовідведення КП ПОР «Полтававодоканал» – крок вимушений, бо ситуація в країні, коли всі складові того ж тарифу зростають, а самі тарифи – ні, заганяє підприємство в боржники. Тому воно було змушене розрахувати тарифи до економічно обґрунтованих, зазначив генеральний директор підприємства Олег Кретович під час засідання у вівторок круглого столу, куди були запрошені депутати обласної та міської рад, представники громадськості та ЗМІ.

Гендиректор «Полтававодоканалу» Олег Кретович озвучив реалії роботи підприємства.
Громадські активісти пропонували шляхи розв’язання проблем.
– За останні роки наше підприємство отримує збитку в середньому до 40 млн грн на рік, – зазначив Олег Кретович. – Це пов’язане з тим, що є ріст вартості електроенергії, паливно-мастильних матеріалів, газу природного, будматеріалів, послуг сторонніх організацій (ті ж послуги зв’язку дорожчають), програмного забезпечення. Усе це входить у складову тарифу. Ці затрати в результаті вищі, ніж закладені в тарифи, і не покривають їх – відповідно ми несемо збитки.

Теперішні тарифи були встановлені 1 серпня 2014 року. Нині полтавці за кубометр холодної води платять 5,84 грн і за водовідведення – 4,68 грн/м3. За півтора року значно зросла собівартість цих послуг. Тож підприємство розрахувало нові економічно обґрунтовані тарифи, які перебувають на розгляді в Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Водопостачання і водовідведення може подорожчати на 35–38%. Очікуваний тариф такий: холодна вода – 7,97 грн/м3, водовідведення – 6,61 грн/м3 (з ПДВ). Остаточне рішення прийме НКРЕКП.

– Через різницю тарифів і собівартості водопостачання підприємство втратило 234 млн грн. А заборгованість водоканалу за електроенергію складає понад 140 млн грн, – повідомив Олег Кретович. – Наприкінці року була виділена субвенція у 240 мільйонів, завдяки чому вдалося укласти договори на загальну суму 144 млн грн. Але незважаючи на укладені договори, взаєморозрахунки не вдалося провести через казначейство з невідомих причин, про що було звернення листом до Арсенія Яценюка. А у 2016 році субвенцій взагалі не передбачено. Якщо тарифи не привести до економічно обґрунтованого рівня, то підприємство просто не виживе.

Під час засідання круглого столу відбувся конструктивний діалог між керівництвом підприємства, присутніми депутатами обласної й міської рад та представниками громадськості. Усі намагалися відшукати шляхи розв’язання проблем підприємства. Серед інших прозвучала не нова пропозиція передати «Полтававодоканал» у комунальну власність Полтави, адже 96% споживачів підприємства – жителі міста. Зрештою домовилися доопрацювати проект звернення до міського голови про винесення на розгляд наступної чергової сесії Полтавської міської ради у першочерговому та невідкладному порядку питань, негайне розв’язання яких забезпечить стале постачання в місті та надасть змогу значно поліпшити якість надання послуг КП «Полтававодоканал».
Наталія Вісич, 10.02.2016, 16:052808
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень