25 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

У Полтаві нагороджували Народних Героїв

Орденом нагородили полтавського бійця Дениса Синюка (посмертно). Нагороду отримала мати.
Торік за ініціативою волонтерів Андрія Боєчка та Дмитра Щербакова в Україні з’явилася чи не перша суто народна нагорода для тих, хто боронив Батьківщину. 10 лютого, на 13-й церемонії нагородження, що відбулася у приміщенні Полтавського обласного музично-драматичного театру ім. М. В. Гоголя, відзнаки отримали 18 людей, серед яких і полтавці.

Перед початком церемонії виступив один із засновників відзнаки Андрій Боєчко, волонтер і журналіст.

– Скажу головне: якщо народ має право годувати, одягати, лікувати армію, то ми маємо право її й нагороджувати, – зазначив він. – Наша нагорода відрізняється від державних і решти нагород: ми нагороджуємо тільки тих, хто заслужив. Нагороду не можна купити, нагороду не можна продати, народ обирає своїх Героїв. Жодного чиновника, штабіста, того, хто був далекий від війни, від допомоги, ми не нагородимо ніколи.

У Полтаві нагороди вручав Євген Межевікін (позивний Адам), відомий бойовими подвигами танкіст, Герой і Народний Герой України.

– Усі нагороди, які є, можна прирівняти до неї, – сказав він. – Це визнання не тільки держави, це визнання людей, котрих ти захищаєш, за яких готовий був віддати життя та здоров’я під час війни. Вона важлива ще й тим, що про людей, які отримують її, дізнаються ті, кого вони захищали, тож їхній подвиг не забудеться.

Кандидатури обиралися за поданнями командирів військових підрозділів і керівниками волонтерських організацій. Переважна більшість нагороджених – військові, які брали участь у найтяжчих боях. Серед них – полтавець Денис Синюк, розвідник першого аеромобільного десантного батальйону 95-ї бригади, нагороджений посмертно.

– Пам’ятаю, коли він приїхав сюди й одружився. Минув день-два після одруження, а він каже: «Я потрібен хлопцям». І я бачу: він ще тут, але думками вже на Сході, – розповів Денис Мельник, його друг.

– Я часто заходжу на його сторінку, читаю його думки, і мені здається, що він тут, поряд... 4 квітня 2013 року він написав: «Мамо, клянусь, я пішов із дому немовлям, але повернуся чоловіком, і ти пишатимешся мною». І я справді пишаюся ним, але додому він так і не повернувся, – говорить мати бійця.

Також серед полтавців нагороду отримала волонтер Вікторія Мірошниченко. Загалом у країні орден «Народний Герой України» вже отримали майже 200 Героїв, із них близько 50 – посмертно.

Сергій Лещенко, 11.02.2016, 14:40589
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень