20 червня 2019 • № 25 (1561)
Rss  

Олександра Шпіка: Танець — це мистецтво, процес творінняТанець… Одне із найзагадковіших мистецтв. Гарному танцюристу, аби проявити своє вміння, непотрібно нічого – ні пензля, ні мольберта, ні струн, ні клавіш, навіть музика часто не обов'язкова.

Відчуваючи гармонію всесвіту, танцюрист передає її через своє тіло, даруючи тим, хто за ним спостерігає, красу та натхнення. Він – сам собі інструмент і сам для себе найсуворіший критик. Особливо наявність чи відсутність гармонійності помітна, коли танцюють відразу декілька людей, адже вони мають не тільки виражати свої почуття, але й дуже гарно відчувати партнерів по колективу. Тож у чому полягає магія танцю, ми вирішили поговорити із засновником та керівником колективу сучасної хореографії та шоу-балету «Алекс» Олександрою Шпікою.

– Олександро, як давно ви усвідомили, що хореографія – ваше покликання?
– Я з дев'яти років займалась танцями, і вже у школі робила постановки хореографічних номерів. У восьмому класі усвідомила, що хочу зібрати свій колектив. Уже тоді знала, що хочу присвятити своє життя хореографії. Тож пішла вчитися на хореографічний факультет і на другому курсі почала збирати «Алекс». Спочатку до мене доєднались декілька однодумців, які вже мали непоганий хореографічний рівень, потім почали приходити дівчата із нульовим досвідом, і всі разом ми досить швидко досягли гарного результату – вийшли на професійний рівень.

– Тож «Алекс» був заснований у 2010-му. Чому передусім навчаєте вихованок?
– В основі нашої творчості – класична хореографія, основи балету, танці народів світу, сучасний танець. Ми не зупиняємось на чомусь одному. На мою особисту думку, той, хто прагне навчитись гарно танцювати, не повинен себе обмежувати, варто вивчити великий комплекс рухів, аби на цій основі створити щось своє – цікаве та неповторне.

– Що для вас хореографія – спорт чи мистецтво?
– Танець – це передусім мистецтво, це процес творіння, який потребує не тільки підготовки, але й неабиякого натхнення. Ідея для нового хореографічного номера може прийти абсолютно спонтанно, іноді навіть посеред ночі встаю з ліжка і щось занотовую, адже зранку ідея може забутись. Для того щоб творити, нам, танцюристам, непотрібні ніякі додаткові засоби, ми самі свій засіб, наші тіла – матеріал.

– Чого бажаєте досягти, яку з хореографічних верхівок прагнете підкорити?
– Хочеться вивести колектив на новий рівень, коли в нас буде багато груп, багато вікових категорій, знайти справді професійних та творчих викладачів, створити справжню хореографічну школу. Тим більше, що наше захоплення збігається з тенденціями нашого часу. Достатньо лише увімкнути телевізор, аби побачити, скільки існує танцювальних шоу, і навіть кожен концерт, музичний кліп, якась вистава не обходяться без хореографічних елементів. Танець затребуваний, люди тягнуться до прекрасного, і завдання хореографа – направити творчу особу в напрямку, у якому вона здатна проявити максимальний рівень власної індивідуальності.

– Дякую за цікаве спілкування, бажаю нових творчих задумів та їх успішного втілення.
Павєл Москалюк, 17.02.2016, 13:23804
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
<травень