24 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Огляд попередніх і нових передбачень від Сергія Синящока

Полтавський біоенергетик Сергій Синящок рівно рік тому на сторінках «Полтавського вісника» робив прогнози стосовно майбутнього деяких країн та відомих особистостей. За цей період у редакцію неодноразово дзвонили читачі, просили його телефон, біоенергетиком цікавилися навіть наші колеги з інших областей. Із Сергієм Анатолійовичем ми домовлялися через рік зустрітися, щоб обговорити попередні прогнози і, якщо є такі, дізнатися нові.

– Перш ніж ми почнемо огляд, розкажіть, за чим до вас звертаються?
– Шукали людину або цінні речі, цікавляться станом здоров’я. Укотре повторюся, що особистого прийому не веду, а спілкуюся через соцмережі.

– Ваші прогнози періодично з’яв­ляються в різних ЗМІ, чи все пам’ятаєте, кому і що казали?
– Звичайно, та й роблю їх не дуже часто. Лише тоді, коли відчуваю щось таке, чим маю поділитися, а можливо, десь перестерегти. Та чи дослухаються до них, це вже інше питання.

– Пригадаймо, що ви прогнозували рік тому, а ви прокоментуйте, наскільки справдилось те, що казали. Почнімо з Білорусі. Ви говорили, що ця країна зацікавлена в співпраці із Заходом і буде постійно йти на зближення, відриваючись від Росії заради своїх економічних інтересів.
– Президент Лукашенко веде обережну політику, зберігаючи нейтралітет, але з його боку неодноразово звучали сміливі заяви щодо війни на Донбасі. В економічному плані Білорусь – посередник між Європою та Росією.

– Щодо Прибалтики, то ви звернули увагу на Естонію, де проросійські сили на чолі з комуністами піднімуть повстання, яке мало статися або 15 березня, або 1 квітня 2015 року. Цього ж не було.
– На щастя, такого не сталося, бо відбулося вчасне упередження цих дій. В естонській Нарві на кордоні з Росією пройшов військовий парад за участі британських та американських солдат. З іншого боку також відбувалася демонстрація сили на кордоні з країнами Прибалтики.

– Прокоментуйте наступний прогноз щодо Китаю, який зацікавлений у співпраці з Україною, а з Росією він буде в хитрих відносинах. Під прикриттям економічних відносин Китай, цілком можливо, проти Росії вестиме промислову і військову розвідку.
– Китай узяв в оренду в Росії на самому кордоні території на 49 років, і це може загрожувати останній неповерненням цих земель. Незрозуміла ситуація із закупівлею нафти і газу, де уряд Китаю не дає ніяких гарантій і того, по якій ціні буде купляти. Значної співпраці не видно, більше Китай співпрацює з Україною.

– Про Німеччину ви казали, що Росія розгорне там свої дії, щоб нацькувати населення проти влади через політику щодо України, навіть довівши ситуацію до тероризму в Німеччині.
– Емігрантська криза, вважаю, спровокована Росією, від якої найбільше постраждала Німеччина. Коли на Сході були війни, біженці в такій кількості не втікали до Європи, вони зосереджувалися в сусідніх країнах. Те, що сталося нині, – спланована провокація проти Європи. Але були в Німеччині і внутрішні сили, які розхитували ситуацію всередині країни, висловлювали невдоволення діями уряду в зовнішній політиці. Історія, що ніби сталася в Німеччині зі зґвалтованою російською дівчиною, – почерк «розіп’ятого хлопчика».

– Найбільш сміливий прогноз у вас був щодо Криму. Ще за рік до анексії півострова вам там убачалися російські, українські та турецькі війська, іде бій. Який це період часу, точно не сказали. До складу України Крим повернеться у 2021 році.
– До того, як я робив прогноз, Росія і Туреччина були партнерами, але інцидент зі збитим російським літаком став переломним моментом у відносинах цих країн. Після бомбардування турецьких гуманітарних конвоїв російською авіацією на території Сирії ситуація тільки ускладнюється. Зі свого боку Туреччина висловлює підтримку Україні в плані повернення Криму. Та й Україна не сидить склавши руки і блокує півострів.

– Окрім того, що Путіну ви передбачили прожити понад 74 роки, був прогноз щодо Росії. Низка великих невдач цієї країни призведе до того, що бізнес і політики перегризуться, як таргани в банці. Економіка Росії почне так стрімко падати, що уряд цієї країни втратить контроль над кризовою ситуацією.
– Ми ж були свідками, як у грудні 2015 року на Міжнародному економічному форумі підприємці Росії висловили своє невдоволення діями влади в доволі скандальній формі. Економіка Росії продовжує падати, долар виріс більше ніж удвічі. Крим залишився без обіцяних фінансових вливань, а в регіонах ситуація теж не краща.

– І нарешті про Україну. Ви визначили квітень і вересень 2015-го як сприятливі місяці для закінчення війни. Через чотири роки Донбас увіллється в нашу державу як повноцінний духов­ний центр. Він буде нести для України позитивний, духовний фактор, а не руйнівний.
– У цей період велися переговори, які могли бути для України більш вдалими. Вони зробили свою справу в плані хоч якихось кроків для припинення вогню.

– Читачам буде цікаво дізнатися від вас нові прогнози, хоча б декілька.
– Відносно повернення Донбасу та Криму я залишаюся на своїх позиціях – це станеться через три та п’ять років відповідно. Путін проживе стільки, скільки я й прогнозував раніше, крім того, він офіційно узаконить шлюб, можливо, не з тією особою, про яку всі думають. Щодо України, то в цьому році проблемною може стати Запорізька область, на територію якої може відбутися провокаційне втручання з боку Криму. Хоч ця область вважається в стороні від АТО, розслаблятися не слід. Про економічний стан в Україні прогнозувати не берусь, але гадаю, що курс долара в травні виросте на 20-25%. Кілька прогнозів зроблю для відомих українських політиків. Міністру фінансів України Наталії Яресько бажаю міцного здоров’я, але вважаю, що вона має проблеми з кровообігом лівої половини обличчя. Це може призвести до проблем із зором. Для прем’єра Арсенія Яценюка небезпечний квітень: якщо він втримається на цій посаді, то дуже велика вірогідність, що він її позбавиться тільки через два роки. Починаючи з вересня цього року і до кінця 2017-го у Петра Порошенка є велика вірогідність піти з посади, про що я заявляв і раніше. На завершення про наше місто. У Полтаві таки з’явиться сміттєпереробний завод, щоправда, цього доведеться чекати п’ять років.

– Дякую, з цікавістю слідкуватимемо за вашими прогнозами.
Володимир Сулименко, 17.02.2016, 13:592849
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень