22 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Віддали шану братам по зброї

27 років тому, 15 лютого, скінчилася кровопролитна війна в Афганістані, яка забрала життя 15 тисяч військових із країн колишнього СРСР, серед них – близько восьми тисяч українців. Цього дня біля монумента воїнам-інтернаціоналістам у Полтаві вшановували пам'ять полеглих і говорили про проблеми тих, хто повернувся живим.

Уклонитися мужності загиблих воїнів-інтернаціоналістів до меморіалу прийшли друзі, рідні й просто небайдужі полтавці. Також були присутні представники міської та обласної влади, учасники бойових дій на території інших держав. Своє слово до всіх присутніх мовив міський голова Олександр Мамай:
– Сьогодні ми тут, усі разом, схиляємо голови перед світлою пам'яттю полеглих. Ушановуємо тих, хто ризикував своїм життям, виборюючи спокій і стабільність для дружніх країн, чим заслужив вдячність їхніх народів і глибоку повагу співвітчизників… Сьогодні я звертаюся до вас зі словами вдячності за вашу мужність. Своїм прикладом ви навчаєте нас цінувати життя, свободу і мир! Вдячність за ваш героїчний подвиг назавжди залишиться в серцях нащадків!

Але не тільки про минулі події говорили з трибуни. Головною темою стала увага держави до проблем сімей загиблих у тій війні, а точніше – її відсутність.
– Кожна влада намагається урізати пільги. 2014 року пільги обмежили сумою в 1700 гривень, – зазначив Юрій Цомартов, голова Полтавського обласного відділення Української спілки воїнів-інтернаціоналістів. – Тиждень тому розглядалося питання, щоб зняти ці обмеження. Зняли їх сім'ям Небесної сотні, сім'ям загиблих в АТО, а те, що є матері загиблих в афганській війні, забули. Невже зараз, коли триває війна, можна так ставитися до ветеранів?


Натомість роботу міської влади він оцінив позитивно, зокрема відмітивши матеріальну допомогу, яка надається силами місцевого бюджету. Не забули про ветеранів тієї війни й нині: міський голова вручив почесні грамоти та нагороди (із грошовою винагородою в сумі 500 і 1000 гривень), а також сертифікати на отримання квартир – їх одержали Геннадій Деркач і Геннадій В'юнник.

Завершилася церемонія традиційним покладанням квітів до монумента воїнам-інтернаціоналістам. До його підніжжя лягли сотні квітів від усіх, кого торкнулася та війна. А ті, хто пройшов тоді крізь вогонь боїв, ніби досі бачать у сталевій постаті солдата кожен свого бойового побратима, з яким наче вчора обговорювали, що робитимуть, коли скінчиться війна. Як старому другу вони злегка тиснули йому руку, ніби запевняючи: нічого, прорвемось, і серед сотень квітів лишали на монументі кілька «фронтових» цигарок.
Сергій Лещенко, 18.02.2016, 12:02649
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень