19 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Народний депутат України Костянтин Іщейкін: Усіх має об’єднувати державницька позиція задля добробуту Полтавщини

Обранець від Полтавщини по 148 виборчому округу Костянтин Іщейкін минулого тижня прозвітував за рік своєї каденції. Двогодинна розмова з представниками ЗМІ прояснила чимало питань, актуальних для громад. Найперше, що зауважили журналісти, – Костянтин Іщейкін добився залучення понад 80 млн грн для додаткового фінансування області.

– Усіх має об'єднувати державницька позиція задля добробуту Полтавщини, – переконаний Костянтин Євгенович. – Закликаю всіх лідерів громад Полтавщини до активної співпраці, адже тільки спільними зусиллями ми зможемо досягти позитивного результату.

Перші 14 млн грн після обговорення з громадами були спрямовані на реконструкцію Полтавського обласного кардіодиспансеру. Кожен українець нині живе в постійному стресі від складної реальності й жахів війни, тож кількість серцево-судинних захворювань зростає, і з цим потрібно негайно боротися.

Ще 52 млн грн за його сприяння були спрямовані по області за програмою капітального будівництва для енергореконструкції шкіл і лікарень, заміну вікон, ремонт покрівель, закупівлю медичного обладнання, облаштування вуличного освітлення. Дуже важливо для всіх громад готувати якісні проекти, адже саме недостатньо якісна підготовка проектів завадила Хорольщині отримати минулого року друге після Лубен значне фінансування – 12 млн грн.

Лубенці просили народного депутата ініціювати комплекс-ну програму зі встановлення теплових лічильників для багатоквартирних будинків. Фінансувати планують спільно з «Лубнигазом», і перші декілька приладів уже мають власників, яким тепер вдасться знизити суми у платіжках на 30%.

Після того як громади отримали ресурс для об'єктів соціальної сфери, цього року порушуються питання екології й культури. Такої результативності область не знала з часів депутатства ще одного полтавця – Анатолія Кукоби.

– Нині працюємо над питанням ремонту дороги Полтава – Кременчук. До слова, в область зайшли додаткові кошти на ремонт доріг у сумі 42 млн грн. Також сподіваюся, що в перспективі й ремонт дороги Пирятин – Гадяч. Цей проект уже давно в розробці. Готовий сприяти виділенню коштів на всіх рівнях. Я навіть відвідую всі технічні ради і вже сьогодні можу розповісти, як класти дорогу і чим відрізняється капітальний ремонт від реконструкції, – пояснив нардеп.

Утілювати ідеї непросто.

– Мене було обрано головою підкомітету з питань бюджетної політики та вдосконалення положень Бюджетного кодексу України комітету Верховної Ради України з питань бюджету, – розповідає Костянтин Іщейкін. – Цей комітет вважається головним у Верховній Раді, оскільки будь-який законопроект проходить через нього. Кожен проект полтавських громад мені необхідно обґрунтовувати й пояснювати, чому саме на нього необхідно виділити кошти. А боротися за фінансування доводиться з представниками всієї України. Було й таке, що представники районів і обласної влади навіть не зверталися з проектами розвитку громад, які варто було включити до програми фінансування.

Максимальний результат для громади дає ефективна співпраця очільників адміністрацій, міських голів і місцевих депутатів з народними депутатами, наголошує Костянтин Іщейкін.

– Результат для Полтавщини є, але ж, порівнюючи з нашими досягненнями, не можу не зазначити, що колеги-львів'яни, єднаючись за принципом земляцтва, незважаючи на партійну приналежність і непрості особисті стосунки, за сприяння голови ОДА й міської влади Львова зуміли торік освоїти 1,5 млрд грн. І дорога, на яку залучали кошти, уже є.

Перемогою депутат вважає позитивне розв'язання питання фінансування профтехосвіти. Боротьба була запеклою, і якщо на комітеті вдалося відстояти фінансування коледжів ще до прийняття бюджету, то за професійно-технічні училища довелося зламати чимало списів у дискусіях з урядовцями.

– Освіта – це стратегічно важливий напрямок, від якого залежить майбутнє держави. Не можна вганяти галузь у такі потрясіння.

Міжпарламентські зв'язки й дипломатичні місії, у яких Костянтин Іщейкін бере активну учать, працюють задля розв'язання важливих питань: припинення війни на сході України, безвізовий режим з ЄС, боротьба з корупцією, втілення кращого іноземного досвіду по організації життя децентралізованих громад, корисних інновацій. 4 лютого представник Полтавщини у складі української делегації відвідав Національний молитовний сніданок за участі президента США Барака Обами.

– Говорив він про ситуацію у світі, про все, що зробив за час свого президентства. Барак Обама запевнив, що зміна президента США жодним чином не буде означати зміни курсу щодо України, – ділився враженнями Костянтин Євгенович. – Загалом традиція молитовних сніданків була започаткована 64 роки тому заради об'єднання людей у післявоєнний період. Цього разу на сніданку зібралися представники політичних, наукових, мистецьких і бізнес-еліт з близько 130 країн світу. Зібралося кілька тисяч людей різних конфесій і світогляду.

Полтавець теж виступив із промовою перед поважною аудиторією, узяв участь у робочих зустрічах у сенаті США, державному департаменті.

– Cьогодні Україна на шляху випробувань, але мусимо показати, що ми мужні й сильні. Свого часу Америка також усе це проходила, і нині це сильна й розвинена країна, – зауважив Костянтин Іщейкін. – Земля не дісталась нам у спадок від батьків, ми взяли її у борг у своїх дітей, тож немає часу щось відкладати на потім. Я переконаний, що ми подолаємо труднощі і в нашій країні будуть стабільність, інвестиції, розвиток, але для цього нам необхідно об'єднатися і протистояти випробуванням усім разом. Головне – нарешті знайти спільну мову заради розбудови Полтави, Полтавщини й України.

Матеріал друкується на підставі Закону України «Про статус народного депутата України»
Марія Бойко, 18.02.2016, 13:402127
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень