19 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Медична галузь Полтави: підсумки 2015 року

На засіданні підсумкової медичної ради управління охорони здоров’я виконавчого комітету Полтавської міської ради підбивали підсумки роботи галузі у 2015 році.

Протягом звітного періоду в діяльності управління охорони здоров’я та підпорядкованих лікувально-профілактичних закладах значна увага приділялася реалізації міських комплексних програм, подальшому розвитку загальної практики-сімейної медицини, забезпеченню якісної медичної допомоги матерям та дітям, зміцненню матеріально-технічної бази ЛПЗ міста, профілактиці захворювань, раціональному використанню ресурсів галузі та підготовці лікувально-профілактичних закладів до роботи в осінньо-зимовий період.

Під час візиту міністра охорони здоров'я О.М. Квіташвілі.
Медики не тільки підвищували свій професійний рівень, але і проявляли небайдужість та громадянську свідомість щодо подій, які відбувалися в державі.

Звичайно, першими, до кого зверталися пацієнти, були лікарі загальної практики-сімейної медицини.

Про активну увагу до розвитку первинної медико-санітарної допомоги держави свідчить проведення в Полтаві з’їзду сімейних лікарів, який відбувся у травні 2015 року. Також у вересні міністр охорони здоров’я України Олександр Квіташвілі відвідав 4-ту міську лікарню та центр первинної медико-санітарної допомоги №2. Під час візиту досвід впровадження інформаційних технологій у практику охорони здоров’я та робота полтавських медиків загалом були високо оцінені.

Аналізуючи роботу центрів первинної медико-санітарної допомоги, було відзначено, що за три роки ці закладі довели не тільки доцільність свого існування, а й показали позитивні результати роботи. Так, у 2015 році зареєстровано понад 1 млн 25 тис. відвідувань, що на 10% більше, ніж торік, із них 40% – із профілактичною метою.

Частину відвідувань зареєстровано особами, переселеними з південно-східних областей, по амбулаторно-поліклінічну допомогу звернулося понад п’ять тисяч осіб. Специфікою роботи галузі в цьому році стали звернення демобілізованих учасників АТО до лікувальних закладів, організація їх лікування та санаторно-курортного оздоровлення. По медичну допомогу звернулося 227 демобілізованих.

Із жовтня 2015 року розпочала роботу новостворена амбулаторія сімейної медицини №9 центру первинної медико-санітарної допомоги №3 у селищі Червоний Шлях. В амбулаторії організовано роботу сімейного лікаря та педіатра, консультації вузьких фахівців згідно з графіком, працює денний стаціонар.

Як і раніше, у центрі уваги залишається охорона материнства й дитинства. За звітний період по жіночих консультаціях міста відбулося 3414 пологів. Із початку звітного року 224 жінки з районів області отримали висококваліфіковану допомогу в міському пологовому будинку по програмі міжбюджетних трансфертів.

Педіатрична служба загалом спрацювала позитивно.

За підсумками 2015 року відзначається зниження загальної захворюваності дітей на 10% у порівнянні з минулим роком за рахунок зменшення випадків хвороб органів дихання.

Протягом звітного року в місті продовжувалася робота по профілактиці та ранньому виявленню туберкульозу. У 2015 році флюорографічні обстеження проведені близько 170 тисячам полтавців, що становить 100% річного плану. Виявлено 158 хворих, серед яких одна дитина, проти 137 хворих у 2014 році.

Аналізуючи показники роботи хірургічної служби міста, слід відзначити їх стабільність протягом останніх років.

Відносно низькими в порівнянні з обласними залишаються показники загальної та післяопераційної летальності.
Показники хірургічної активності складають 52,3% проти 51% у 2014 р.

Зріс відсоток термінових оперативних втручань до 55,5% проти 51,7% у минулому році.

Міські лікувально-профілактичні заклади профінансовано в сумі 245 млн 89 тис. грн. Із загальної суми використаних коштів за звітний період 80% використано на заробітну плату, ще 9% – на оплату за енергоносії, решта – на всі інші видатки. Виділені кошти дали змогу забезпечити вартість ліжко-дня на рівні 240 грн, що майже на 30% більше, ніж у 2014 році. У тім числі по медикаментах 13 грн, по харчуванню майже 5 грн.

На пільгові медикаменти використано 3193 тис. грн, що більше, ніж у попередньому році, майже удвічі (за 2014 р. – 1694,2 тис. грн.)

На зубопротезування за звітний період використано 779,8 тис. грн, що на 231 тис. грн більше, ніж у 2014 році.

Протягом звітного року тривали заходи щодо поліпшення матеріально-технічної бази міських лікарень. На проведення ремонтних робіт у лікувальних закладах у 2015 році виділено понад 16 млн грн. За ці кошти відремонтовані онкогематологічне відділення дитячої міської лікарні, пральня 1-ї міської лікарні, замінено понад 700 вікон у лікувально-профілактичних закладах, проведені ремонтні роботи покрівель закладів. На придбання новітнього медичного обладнання виділено майже 6 млн грн. Придбано низку діагностичного та лікувального обладнання для міських лікувальних закладів, зокрема апарати для ультразвукової діагностики, фіброгастроскопи, обладнання для виходжування новонароджених, обладнання для онкогематологічного відділення тощо.


За підсумками медичної ради підготовлене відповідне рішення та визначені завдання на 2016 рік:

1. Продовження роботи по реалізації програм із питань охорони здоров’я населення в Полтаві та забезпечення належного рівня надання медичної допомоги мешканцям міста.
2. Продовження зміцнення матеріально-технічної бази лікувальних закладів міста.
3. Забезпечення економного та раціонального споживання паливно-енергетичних ресурсів.
4. Продовження впровадження сучасних новітніх медичних технологій та стандартів лікування на первинному та вторинному рівнях.
5. Забезпечення готовності функціонування закладів охорони здоров’я в умовах надзвичайних ситуацій.
Іван Мольченко, 22.02.2016, 15:202544
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень