19 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

«Для бажаючих отримати безкоштовну вищу освіту та гарантоване працевлаштування двері нашого коледжу завжди відкриті…»

Саме з цих слів розпочав своє інтерв'ю начальник Полтавського військового коледжу сержантського складу військового інституту телекомунікацій та інформатизації полковник Кирило Злобін.

– Організований ще у травні 2010 року на фондах Полтавського факультету засобів військового зв'язку вищезазначеного навчального закладу, коледж має за головну мету розв'язати найболючіше питання сучасної молоді: не просто отримати престижну освіту, а й реальний шлях до її застосування на практиці, – говорить він. – Адже реалії сьогодення вже давно довели, що не завжди навчання у вишах стає гарантом подальшої стабільності власників високооплачених дипломів. При стовідсотковій кількості учорашніх студентів не більше п'ятої їх частки знаходить роботу за фахом. Тому створення і діяльність нашого закладу – реальна альтернатива так званим «віртуальним фахівцям».

– Яка перспектива відкривається перед курсантами вашого навчального закладу?
– Перспективу коледжу визначають декілька факторів. По-перше, це новітні спеціальності, що пропонуються для вивчення, зокрема «Комп'ютерні науки та інформаційні технології» і «Телекомунікації та радіотехніка». По-друге, на відміну від початкового базового рівня військового навчання, що пропонує Об'єднаний навчальний центр зв'язку Збройних сил України (а він складає три місяці), наш заклад навчає курсантів упродовж двох років, і випускник отримує не просто свідоцтво, а диплом про вищу освіту молодшого бакалавра одного з найпрестижніших вишів країни. По-третє, випускники військового коледжу за бажанням можуть продовжити безкоштовне навчання за спорідненими напрямками підготовки за освітньо-кваліфікаційними рівнями «бакалавр» та «магістр» у будь-якому обраному ними вищому навчальному закладі. Нарешті не останню роль у позитивній мотивації навчання відіграє й соціальний аспект: курсанти забезпечуються безкоштовним харчуванням, речовим майном, грошовим забезпеченням та місцем проживання.

– Хто може стати курсантом?
– Ще одна особливість новоствореного закладу полягає в тому, що стати курсантом має право кожен громадянин України віком від 17 до 23 років незалежно від статі та попередньої освіти. Це тим більше актуально, що в останні роки інте-
рес до військової служби значно зріс особливо серед представниць прекрасної половини людства. Курс та навчальні програми поєднують у собі доступність та диференційність, адаптовані для засвоєння курсантами з різним загальноосвітнім рівнем. Однак усі вони складені з урахуванням сучасних вимог до експлуатації та обслуговування найсучасніших комп'ютерних та радіоелектронних систем з використанням останніх наукових розробок та досліджень. Навчання проводитимуть висококваліфіковані викладачі та інструктори, які мають багатий практичний досвід та ґрунтовну методичну підготовку.

– Щодо болючого нині питання працевлаштування…
– Кожному випускнику гарантовано працевлаштування за фахом у частинах та установах Збройних сил України на той період контракту, який буде складено за угодою між військовослужбовцем та Міністерством оборони України в особі командира військової частини. Подальше кар'єрне та професійне зростання, звісно, залежатиме від сумлінності, бажання та дисциплінованості самих випуск-ників.

– Які умови вступу до коледжу?
– Вони достатньо прості: для конкурсного відбору бажаючих зараховуються бали сертифіката Українського центру оцінювання якості освіти з таких предметів, як українська мова та література і математика або фізика, іноземна мова, історія України, хімія. Без сертифікатів зов-нішнього незалежного оцінювання вступати лише за результатами екзаменів мають право військовослужбовці.

Звісно, нова система підготовки фахівців військового зв'язку не остаточно сформована та досконала. Але попри всі спірні питання, вона залишається важливим кроком у формуванні нового покоління висококласних спеціалістів, які завжди користуватимуться високим попитом і у Збройних силах, і на цивільному ринку праці.

Ігор Корнійко
Іван Мольченко, 29.02.2016, 13:502508
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень