20 серпня 2019 • № 33 (1569)
Rss  

П’яте пленарне засідання позачергової другої сесії Полтавської міської ради: обрано секретаря міськради, заступників міського голови, новий склад виконкому та затверджено бюджет


Депутати Полтавської міської ради сьомого скликання, котрі 25 лютого зібралися на п'яте пленарне засідання позачергової другої сесії, були одностайні в думці, що всі 88 питань порядку денного необхідно розглянути цього ж дня. Тож і тривало засідання десять годин.

Йому передували три тижні плідної роботи в депутатських комісіях. Зрештою було обрано секретаря міської ради, заступників міського голови, склад виконавчого комітету, затверджено довгоочікуваний бюджет на 2016 рік, кілька міських програм, понад 60 проектів рішень, внесено зміни до бюджету 2015 року та низки діючих міських програм.

На сесію обранці прибули в повному складі – 42 депутати. Робота йшла активно, по деяких пунктах порядку денного виникали запитання, їх обговорювали. Усі важливі проекти рішень майже всі депутати або підтримували, або ні. Окрім фракції «Самопомочі», яка, певно, не визначившись зі своєю позицією, найчастіше утримувалася, часто була проти. Серед іншого ця фракція не підтримала проект рішення «Про затвердження Програми висвітлення діяльності органів місцевого самоврядування м. Полтава та фінансової підтримки засобів масової інформації на 2016 рік».

На початку засідання заслухали полтавців, які попередньо зареєструвалися з відповідними зверненнями. Далі свої повноваження склала депутат від «Совісті України» Світлана Тарашевська. Її місце у складі ради зайняв Владислав Кива.

До порядку денного, що налічував 84 питання, депутати внесли ще чотири додаткових проекти рішень. Серед них – про впровадження міськвиконкомом електронної системи державних закупівель Prozorro, встановлення пам'ятника гетьману Іванові Мазепі та ін.

Обрали секретаря міськради

Проголосувавши за порядок денний зі змінами, депутати перейшли до обрання секретаря міської ради. Олександр Мамай знову запропонував на цю посаду кандидатуру Оксани Деркач (політична партія «Рідне місто»), котра тепер була попередньо погоджена фракціями, тож набрала необхідну кількість голосів. Оксана Антонівна вже була секретарем міськради попереднього скликання.

– Секретар міської ради – це посада, покликана об'єднувати депутатів, організувати роботу міської ради на засадах дотримання законодавства, – зазначила вона після обрання та привітання. – Тому я пропоную і закликаю всіх у рамках тих законів, які регламентують нашу діяльність, об'єднуватись і разом виконувати покладені на нас обов'язки. І основний із них – це відповідальність перед громадою. Сподіваюся, у нас усе вийде.

Визначилися із заступниками міського голови

Більшість підтримала й кандидатури заступників міського голови. Посаду першого заступника обійняв Михайло Шевченко. Залишаться на своїх місцях діючі заступники міського голови Ольга Борисенко (економічні та соціальні питання) та Світлана Тарашевська (питання діяльності й розвитку гуманітарної сфери). Питаннями експлуатації та розвитку міського господарства опікуватиметься Олексій Чепурко, юридичними питаннями – Віталій Нікіпелов (був на аналогічній посаді за каденції Андрія Матковського). Заступником міського голови з питань діяльності виконавчих органів, керуючою справами виконавчого комітету Полтавської міської ради затверджено Наталію Сук. Офіційно до своїх обов'язків нові заступники міського голови приступили 1 березня.

Затвердили склад виконкому

Далі депутати затвердили склад виконавчого комітету, до якого увійшли міський голова, його заступники, секретар міської ради та голови районних у місті Полтава рад (голова Октябрської районної у місті Полтава ради Роман Чабановський, Київської –
Сергій Синягівський та Ленінської – Вадим Дробітько), а також запропоновані кожною фракцією кандидатури:

– В'ячеслав Стеценко
(«Совість України»);
– Валерій Пархоменко
(«Рідне місто»);
– Валерій Тесленко
(«Батьківщина»);
– Павло Рибка («Самопоміч»);
– Владислав Шевченко
(«Свобода»);
– Анатолій Вертелецький
(«Партія простих людей»);
– Лідія Буркова
(«БПП «Солідарність»);

Від громадських організацій міста, що представляють інтереси учасників АТО та їхніх сімей, членом виконкому став Олександр Русін.

Прийняли бюджет міста

– Проектом рішення про бюджет пропонується визначити доходи міського бюджету в сумі 1 млрд 861 млн 995 тис. грн, у тому числі доходи загального фонду міського бюджету – 1 млрд 813 млн 518 тис грн, доходи спеціального фонду – 48 млн 477 тис. грн, у тому числі кошти бюджету розвитку складають 9,5 млн грн, – доповіла начальник бюджетно-фінансового управління Тетяна Чумак. – При прогнозуванні доходної частини міського бюджету на 2016 рік було враховане фактичне виконання доходної частини міського бюджету за 2014-й, 2015-й роки, пропозиції Державної податкової інспекції у м. Полтаві, управлінь виконавчого комітету Полтавської міської ради, що контролюють відповідні надходження до міського бюджету. Ріст дохідної частини міського бюджету порівняно з фактичним виконанням 2015 р. становить 7%, що складає 125,6 млн грн. Доходи загального фонду без урахування міжбюджетних трансфертів також зростуть на 7%, їх обсяг становитиме 912 млн грн.

Видатки міського бюджету пропонується затвердити в обсязі 1 млрд 863 млн 392 тис. грн, у тому числі видатки загального фонду міського бюджету 1 млрд 635 млн грн, видатки спеціального фонду – 227 млн 770 тис. грн. При формуванні видаткової частини міського бюджету на 2016 р. враховано повну потребу в коштах на фінансування захищених статей видатків – заробітна плата, енергоносії, медикаменти, харчування з урахуванням соціальних стандартів відповідно до Закону України «Про Державний бюджет на 2016 р.».

Проект міського бюджету був розглянутий та обговорений на 15 засіданнях бюджетної комісії, комісії з питань містобудування та архітектури та засіданнях спільних комісій. Його зрештою підтримали депутати, проте не всі мають упевненість, що він може бути виконаний.

– Такі відчуття виникають, коли бачиш, як пристойно одягнені люди копирсаються у сміттєвих баках або дивляться голодними очима на продукти за неймовірними цінами, – зазначив перед голосуванням за бюджет міста голова комісії з питань економічної політики, комунальної власності, бюджету, фінансів Григорій Сахно. – Основна складова надходжень до бюджету – це податки, які складають 92%, і лише 8% – це доходи від продажу землі, відчуження майна і так далі. Тому я боюся, що бюджет може не виконуватися. Адже для підприємців, які ці податки сплачують і так ледь виживають, на 43% збільшується орендна плата за землю, іде нескінченне підвищення тарифів на енергоносії. Зубожіння людей гальмує внутрішній товарообіг. При цьому в рамках децентралізації на плечі місцевих бюджетів переклали фінансування перевезень пільгових категорій громадян, фінансування професійно-технічних училищ, харчування дітей і багато іншого.

Дали згоду на розміщення пам'ятника Мазепі

Близько дев'ятої години вечора депутати підійшли до розгляду останнього проекту рішення «Про надання згоди на розміщення пам'ятника гетьману України Іванові Мазепі на Соборному майдані», яке внесла фракція політичної партії «Свобода».

Думки депутатів розділилися. Олександр Мамай сказав, що вважає це питання політичним і таким, що роз'єднує територіальну громаду. «Якщо рішення підтримає більшість, то згоду на розміщення пам'ятника буде надано», – зазначив він.

За надання згоди на розміщення пам'ятника гетьману Іванові Мазепі проголосували 28 депутатів, проти – два, утрималися – п'ять, не брали участі в голосуванні – шість. Рішення було прийнято.
Наталія Вісич, 03.03.2016, 14:033053
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень