22 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

На вулиці Полтави вийшла патрульна поліція

5 березня Полтава стала 16-м українським містом, де роботу почала патрульна поліція. Присягу склали 245 поліцейських, цього ж дня вони вийшли на перше патрулювання.

Суботнім ранком площа перед Полтавською облдержадміністрацією ледве вмістила правоохоронців, техніку, а також полтавців, охочих на власні очі побачити нову поліцію. До цього моменту правоохоронцям довелося пройти нелегкий шестимісячний інтенсив, від подачі заявки до останніх іспитів. Кращих обирали з 5893 кандидатів, серед яких 20% – жінки. Привітати «копів» з початком роботи прибули прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков і заступник голови Національної поліції Олександр Фацевич. Були на площі й представники обласної, а також міської влади, зокрема секретар Полтавської міської ради Оксана Деркач.
Міністр внутрішніх справ зазначив, що в лавах полтавської поліції служать 36 учасників антитерористичної операції, зокрема службовці батальйону «Полтава».

– Ми починали в дуже непрості часи, коли кордонам нашої держави загрожувала небезпека й ворожі сили, – зазначив він. – Схиляємося перед тими героями, які захищали і продовжують захищати нашу країну, і серед вас є мужні воїни, герої АТО! Нашою метою було створення нової поліції, працівники якої стоятимуть на варті народу і служитимуть йому!

Зі словом до патрульних звернувся й Арсеній Яценюк. Він наголосив на тому, що у правоохоронній системі мають відбутися й інші реформи:
– Українська поліція потребує допомоги суспільства. І те, що відбулося з поліцейським Олійником (Сергій Олійник, інспектор поліції з Києва, який брав участь у переслідуванні автомобіля BMW, унаслідок якого було застрелено пасажира авто, нині відносно правоохоронця триває кримінальне провадження – Авт.), якого, завдяки насамперед суспільній підтримці, позиції міністра і позиції всієї української громади звільнили з-під варти і дали можливість провести чесне і неупереджене розслідування, стало фактом того, що суспільство дуже здорове, довіряє поліції, вимагає дотримуватися закону. Тепер як прем'єр я вимагаю, щоб на бік закону стали суди, прокуратура і новий генеральний прокурор, якого треба невідкладно призначити, котрий повинен бути неупередженою, професійною, деполітизованою особою, так само, як деполітизовані, неупереджені і професійні ці молоді люди – полтавські поліцейські.
Після проведення присяги полтавці мали нагоду сфотографуватися з поліцейськими, а діти – посидіти в нових «Тойотах» і не тільки: на площі презентували військову техніку від Кременчуцького автомобільного заводу «АвтоКрАЗ». Також під час церемонії прийняття присяги співробітниками патрульної поліції Полтави Арсеній Яценюк і Арсен Аваков вручили п'ять комплектів ключів від житла і сертифікати правоохоронцям, які брали участь в АТО.

Проте самі поліцейські кажуть: прийшли на роботу не через матеріальні блага, а щоб власноруч щось змінити.

– До того як піти до поліції, працював у нафтогазопромислах тампонажником, – розповідає Максим Мажура, інспектор патрульної служби. – Прийшов сюди не за зарплатою, там вона була вищою. Заради них, – киває на сина, якого тримає на плечах, – стараюся. Сім’я поставилася до мого вибору позитивно.

Зазначають вони й справді складне навчання.


– До поліції прийшла, бо люблю допомагати людям, – говорить Ольга Лазуренко, інспектор патрульної поліції. – Вважаю, що в мене добре виходить, сподіваюся, виходитиме й надалі. Сім’я підтримує, донька пишається. Особисто для мене найскладнішим моментом була вогнева підготовка – я жодного разу до цього не стикалася зі зброєю, адже досить миролюбна людина. Але стріляти навчили, ми добре склали іспити. Дай Бог, щоб не знадобилося, але ми готові.

Родини майбутніх поліцейських не завжди підтримували такий вибір своїх рідних.

– Родина не підтримала – спочатку просто не знала, а зараз просто звикає до цього, – згадують інспектори Мар’яна Вітряник і Наталія Шеріпова. – Коли рідні дізналися, це стало для них шоком.

– Мої батьки, – каже Мар’яна, – довідалися тільки тоді, коли мене запросили на навчання. Зібрала їх усіх і сказала, що я вже пройшла. Був шок, але вже відійшли.

Великій кількості жінок у лавах поліції самі правоохоронці раді, адже вони бувають незамінними в роботі з людьми.

– Із жінками служиться добре, бо ми працюємо з населенням. Поліція не каральна служба, а сервісна, – розповідає Олег Щеглов, інспектор поліції. – Тому з жінками деякі люди краще йдуть на контакт, багато неприємних ситуацій вони можуть просто відвернути.

Працюватимуть у Полтаві й жителі інших міст. Серед таких – Роман Обідін із Києва, у минулому приватний підприємець. Нині чоловік винаймає квартиру, житлом, каже, поки не забезпечили.

– Я приїхав навчатися і нести службу в Полтаві з Києва, підтримати прийшли дружина з дитиною. Морально важкувато – сім’я там, я тут. Але ми розуміли, що це потрібно. Житлом поки що не забезпечили. Мабуть, найбільше, чого чекаємо від роботи, – побачити в людей погляди поваги, подяки, щоб розуміти, що ми недарма робимо свою справу. Навіть не слова, а сам погляд. Приємно сьогодні бачити тут стількох полтавців.

У своїх колегах Роман упевнений, зазначає, що за час навчання зустрів багато неординарних, розумних людей, які прийшли не з цікавості, а саме для справи.
Сергій Лещенко, 10.03.2016, 11:392955
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень