17 червня 2019 • № 24 (1560)
Rss  

Попри погодні умови та фінансові негаразди, працівники ЖКГ забезпечують комфорт полтавців

На початку весни, пори року, яка символізує красу та оновлення, своє професійне свято 20 березня будуть відзначати люди, від яких прямо залежить комфорт життя кожного полтавця, – працівники житлово-комунального господарства та побутового обслуговування населення.

Попри будь-які погодні умови та фінансові негаразди, вони цілодобово забезпечують будинки, школи, лікарні, заклади та підприємства міста світлом, теплом, водою, дбають про благоустрій дворів та вулиць. Прикрашають вулиці обласного центру до різноманітних свят та готують їх до нового робочого дня, освітлюють для вечірніх прогулянок полтавців, забезпечують стабільний рух транспорту.

– Забезпечення рівня та якості житлово-комунальних послуг з утримання та експлуатації житлового фонду й об’єктів благоустрою, виконання функцій замовника з ремонту, будівництва, реконструкцій – щоденні завдання, які ставить перед собою управління житлово-комунального господарства, – говорить міський голова Олександр Мамай. – Нині галузь житлово-комунального господарства переживає значні труднощі. Збільшується кількість старого та аварійного житлового фондів, матеріально-технічна база господарства вкрай зношена, обладнання застаріле та енергоємне. Ситуація, що склалася сьогодні, не найкращим чином впливає на розвиток нашого міста, зокрема й на сферу житлово-комунального господарства, адже є вагома низка питань, що потребують нагального розв’язання. Але, на жаль, усе зводиться до найголовнішого питання – фінансування. У таких умовах важко робити певні прогнози щодо виділення коштів, але органи місцевого самоврядування за підтримки громади Полтави намагатимуться розв’язати ті питання, які турбують населення вже не один рік.

Що було й буде зроблено

Протягом минулого року на утримання та розвиток житлово-комунального господарства міста було витрачено понад 298 млн грн. За вказані кошти було виконано чималий обсяг робіт.

Загальна площа відремонтованого торік дорожнього покриття становить 325 тис. кв.м, зокрема площа капітального ремонту склала 173 тис. кв.м. Роботи були виконані на суму 74,2 млн грн. Проведено поточний ремонт площею 152 тис. кв.м на суму 56,6 млн грн.

У 2016 році планується виконати роботи з капітального ремонту вулиць Полтави на загальну суму 114,3 млн грн, передбачається заміна дорожнього покриття обсягом близько 520 тис. кв.м. Капітально відремонтувати планується такі вулиці: Тевелєва, Артема, Фрунзе, Шевченка, Харчовиків, Уютну, Дружби, Миру, Сакко, Сінну, Панянку, проспект Першотравневий, провулок Інтернаціональний, бруківку вулиці Леніна та інші.

Також планується виконати роботи з поточного ремонту доріг вулиць та внутрішньоквартальних проїздів та відновити дорожнє покриття на близько 660 тис. кв.м на загальну суму 47,2 млн грн. Під час поточного ремонту передбачається встановити або замінити дорожні знаки та відновити чи нанести нову дорожню розмітку.
На виконання капітального ремонту житлового фонду у 2015 році з місцевого бюджету було передбачено кошти в розмірі 45,2 млн грн. Ремонтні роботи виконали на суму 32,5 млн грн у 117 житлових будинках. Крім того, на виконання поточного ремонту житлових будинків передбачалося 4,2 млн грн, ремонтні роботи виконано на суму близько 4 млн грн у 212 будинках та на дитячих майданчиках.

У цьому році на виконання капітального ремонту житлового фонду, зокрема ремонтів покрівель, трубопроводів, ліфтів, сходових кліток передбачено 25,1 млн грн, на поточний ремонт – 4,2 млн грн.

Для забезпечення потреб територіальної громади міста комунальним підприємствам у 2015 році було придбано 54 одиниці спеціалізованих механізмів та обладнання, 400 євроконтейнерів на зальну суму 28,2 млн грн. Окрім цього, були закуплені 80 павільйонів для встановлення їх на зупинках громадського транспорту на загальну суму 3,6 млн грн.
Два роки на сході України триває війна. Для вшанування пам’яті українських воїнів-учасників антитерористичної операції, волонтерів та громадян, які зробили значний внесок у зміцнення обороноздатності України, віддали життя за мир на Батьківщині, у 2016 році планується будівництво меморіалу поховання воїнів АТО на території центрального міського кладовища. Для цього передбачено фінансування в розмірі 1,2 млн грн.

Комунальні підприємства міста

Працівники КП «Житлово-експлуатаційна організація №2» щоденно намагаються створити своїми діями затишок у дворах та будинках полтавців. Саме двірники цього підприємства прокидаються о четвертій ранку і починають свою роботу, щоб до світанку навести лад у місті. Кожного дня зусиллями цих працівників прибираються червоні лінії площею близько 900 тис. кв.м та прибудинкових територій площею близько 3 млн кв.м.

Комунальне підприємство «Ремліфт» обслуговує близько 855 ліфтів. Торік підприємство здійснило капітальний ремонт шести ліфтів на загальну суму 1,16 млн грн. Такі роботи лише підвищують комфортні умови проживання наших мешканців.

КП «Полтаваелектроавтотранс» має у своєму автопарку 63 пасажирських тролейбуси та 28 автобусів. У місті діє десять тролейбусних маршрутів, які обслуговують щоденно в середньому 50 тролейбусів та вісім автобусних маршрутів. Майже всі ремонтні роботи проводяться власними силами підприємства. Комунальне підприємство у 2016 році заручилося фінансовою підтримкою з місцевого бюджету на суму близько 25 млн грн.
Утримання в належному стані парків, скверів, алей міста, забезпечення збереження всіх видів зелених насаджень та багато іншого покладено на плечі працівників КП «Декоративні культури». Вони самостійно вирощують квіти, зелені насадження задля здешевлення витрат на озеленення міста.

Торік було висаджено та доглянуто близько 150 тисяч квітів, понад півтисячі дерев та кущів, видалено майже дві тисячі аварійних дерев. Проводилася робота з обрізки дерев, вирубування порослі, стрижки живоплоту, поливу дерев та кущів. У 2016 році з міського бюджету планується виділити на утримання об’єктів благоустрою 8,7 млн грн.

Улаштуванням мереж зовнішнього освітлення, встановленням сучасних технологій для ілюмінації міста у вечірній час та святкові дні займається злагоджена команда працівників підприємства електромереж зовнішнього освітлення «Міськсвітло». Для комфорту й безпеки жителів Полтави протягом 2015 року підприємство виконало роботи з утримання й поточного ремонту мереж зовнішнього освітлення та світлофорних об’єктів, оплачено рахунки за споживання електроенергії зовнішнього освітлення міста на суму 8,9 млн грн. Підприємство ремонтувало повітряні лінії зовнішнього освітлення, встановлювало нові та ремонтувало діючі близько 776 ліхтарів зовнішнього освітлення, проводило ілюмінацію на суму понад 300 тис. грн. У 2016 році комплексне утримання електромереж зовнішнього освітлення передбачає значні кошти, з міського бюджету передбачено фінансування на поточний ремонт та утримання мереж зовнішнього освітлення близько
9,4 млн грн.

Працівники КП «Спецкомбінат похоронно-ритуального обслуговування» щоденно утримують 16 кладовищ, займаються похованням безрідних громадян. У будь-яку погоду злагоджений колектив комунального підприємства своєчасно та в повній мірі реалізує свої послуги. На вказані цілі торік було витрачено 780,6 тис. грн. Для утримання місць поховання, перевезення та поховання померлих невідомих громадян у 2016 році планується витратити 1,2 млн грн.

Санітарне очищення міста здійснюється комунальним автотранспортним підприємством 1628 і включає в себе комплекс заходів з організації планово-регулярної системи збирання, вивезення та захоронення твердих побутових відходів від фізичних та юридичних осіб Полтави, а також прибирання міських територій. Працівники підприємства не лише регулярно збирають та вивозять побутові відходи, яких у 2015 році розміщено на звалищі понад 605 тис. куб.м, вивезено та знешкоджено на зливній станції 14,5 тис. куб.м рідких побутових відходів, але й регулюють чисельність бездоглядних тварин. Комунальна служба не лише відловлює безпритульних тварин, але й передає їх новим господарям, даруючи тваринам право на повноцінне життя, а також забезпечує сприятливе співіснування людей та тварин. Цього року КАТП-1628 планує вивезти власним спецавтотранспортом та захоронити на міському звалищі тверді побутові відходи загальним обсягом близько 600 тис. куб.м, вивезти та розмістити на зливовій станції рідкі побутові відходи обсягом 14,5 тис. куб.м, та провести роботи з відлову безпритульних тварин. На що передбачається витратити 2,5 млн грн.

КП «Полтавська міська шляхово-експлуатаційна дільниця» проводить роботи з утримання вулично-дорожньої мережі Полтави, очищення зливоприймальних колодязів і зливової системи, установлення нових дорожніх знаків та нанесення дорожньої розмітки, на вказані роботи протягом минулого року було використано 13,6 млн грн. У 2016 році на утримання та поточний ремонт вулично-дорожньої мережі передбачається фінансування у розмірі 5 млн грн.

Наймолодше з комунальних підприємств нашого міста – КП «Полтава-сервіс». Напевне, воно найбільш багатогранне за напрямками діяльності в усій системі житлово-комунального господарства. Воно здійснює діяльність у сфері забезпечення виконання правил, установлених міською громадою в організаційній структурі нашого міста, та не просто адмініструє діяльність різноманітних суб’єктів господарювання, а й надає їм консультативну допомогу. За час свого існування КП «Полтава-сервіс» постійно виступає ініціатором та реалізує міські соціальні програми, спрямовані на підтримку малозахищених і пільгових категорій полтавців.

Мовою цифр:

У своєму відомстві виконавчий орган міської ради налічує 11 комунальних підприємств, кількість працівників у яких становить близько 4 тис. осіб.

Сьогодні комунальні підприємства утримують:
- 13 парків,
- 30 скверів,
- 7 фонтанів,
- 1932 житлові будинки,
- 229 дитячих майданчиків,
- 1010 вулиць міста,
- 407 зупинок громадського транспорту та багато іншого.
за матеріалами прес-служби Полтавської міської ради, 21.03.2016, 14:481356
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
<травень