19 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Безоплатна правова допомога вже сьогодні!

Кабінет Міністрів України 11 лютого 2016 року прийняв Постанову «Про реформування територіальних органів Міністерства юстиції та розвиток системи надання безоплатної правової допомоги», розроблену Міністерством юстиції України.

Що зміниться після реформування та як покращиться рівень надання відповідних послуг, нам розповіла директор Другого полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Людмила Бубир.

– Людмило Григорівно, сьогодні багато говорять про реформування територіальних органів Міністерства юстиції та створення бюро правової допомоги. Розкажіть, будь ласка, що ж зміниться?
– Постановою Кабміну «Про реформування територіальних органів Міністерства юстиції та розвиток системи надання безоплатної правової допомоги» передбачено ліквідацію 586 територіальних органів Міністерства юстиції на районному та міському рівнях та утворення 428 бюро правової допомоги в місцевих центрах з надання безоплатної вторинної правової допомоги, що забезпечуватимуть українців правовим захистом та надаватимуть доступ до он-лайн послуг Міністерства юстиції. Прийняття постанови також дозволить скоротити на 25% чисельність державних службовців територіальних органів юстиції. Це рішення сприятиме суттєвому розширенню доступу громадян до без-
оплатної первинної правової допомоги та безоплатної вторинної правової допомоги, а також електронних сервісів Міністерства юстиції на рівні територіальної громади.

Зазначу, що реалізація вказаної постанови не потребує додаткових витрат державного бюджету, оскільки ресурсне забезпечення бюро правової допомоги здійснюватиметься за рахунок майна і коштів районних, міських, міськрайонних та міжрайонних управлінь юстиції, які припинять свою діяльність.

– Де саме будуть створені бюро та які функції вони виконуватимуть?
– Бюро правової допомоги будуть створені в кожному районі та місті обласного значення як відокремлені структурні підрозділи місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги. У містах, де вже діють 100 місцевих центрів, функції виконуватимуться такими центрами. Так, бюро будуть виконувати такі функції, як активне правопросвітництво на рівні кожної територіальної громади, доступ до електронних сервісів Мін’юсту (в подальшому – всіх державних електронних сервісів), надання юридичних консультацій (безоплатної первинної правової допомоги), прийом звернень щодо надання безоплатної вторинної правової допомоги та безпосереднє здійснення представництва інтересів клієнта в суді.

– Коли запрацюють такі бюро та як відбуватиметься підбір спеціалістів?
– Планується, що бюро правової допомоги розпочнуть свою роботу з 1 липня цього року. У кожному бюро працюватимуть юристи, які надаватимуть послуги громадянам.

Уже у травні 2016 року заплановано розпочати конкурс на заміщення вакантних посад у створених бюро.

– А сьогодні вже десь можна отримати безоплатну правову допомогу?
– Так! Безоплатну правову допомогу громадяни вже можуть отримати в Другому полтавському місцевому центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою:

м. Полтава, вул. Фрунзе, 37/40. Тел. 56-02-88.

Крім нашого центру, у Полтавській області діють ще три місцеві центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги:
Перший полтавський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги (Великобагачанський, Диканський, Зіньківський, Карлівський, Котелевський, Машівський, Новосанжарський, Полтавський, Решетилівський, Чутівський, Шишацький райони, м. Полтава та інші райони й міста Полтавської області). Адреса: м. Полтава, вул. Міщенка, 2, тел. (0532) 50-27-22.

Кременчуцький місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги (м. Кременчук, Глобинський, Кобеляцький, Козельщинський, Кременчуцький, Семенівський райони, інші райони і міста Полтавської області). Адреса: м. Кременчук, вул. Пролетарська, 54, (05366) 3-00-28.
Лубенський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги (Гадяцький, Гребінківський, Лохвицький, Лубенський, Миргородський, Оржицький, Пирятинський, Хорольський, Чорнухинський райони, міста Комсомольськ, Лубни, Миргород, інші райони й міста Полтавської області). Адреса: м. Лубни, вул. Радянська, 159, тел. (05361) 61-120.

Додаткову інформацію можна отримати за єдиним номером безоплатної правової допомоги в Україні – 0 800 213 103.
Оксана Ханас, 21.03.2016, 15:362890
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень