19 червня 2019 • № 24 (1560)
Rss  

«Червона рута» — голосисте майбутнє України

12 березня – дата, яка, напевне, була обведена червоним олівцем у календарях багатьох із молодих та амбіційних співаків та музикантів з усіх куточків Полтавщини, адже саме в цей день на сцені міського Будинку культури відбувся Полтавський обласний відбірковий конкурс ХV Всеукраїнського фестивалю сучасної пісні та популярної музики «Червона рута-2017». Полтавський конкурс – перший серед 25 подібних, що пройдуть з березня по листопад 2016 року в усіх обласних центрах України.

Єлизавета Кітляр не уявляє свого життя без пісні.
Фестиваль «Червона рута» відбувається в Україні кожні два роки починаючи з 1989-го, аби здійснити цілеспрямований пошук молодих обдарованих виконавців, зокрема в глибинці, відкрити нові імена й вивести їх на велику сцену. У різні роки переможцями конкурсу ставали Ані Лорак та Олександр Пономарьов, EL Кравчук та «Пікардійська Терція», Наталія Могилевська, «Плач Єремії» та багато інших нині відомих гуртів та естрадних виконавців.

Цього року в полтавському відборі на фестиваль узяло участь 50 солістів і гуртів з районів та міст області. Кореспонденти «ПВ» запитали кількох присутніх, чого вони чекають від конкурсу.

В рамках конкурсу прозвучало багато пісень патріотичної тематики.
Світлана Брашко, мати конкурсанта:
– Сьогодні ми приїхали сюди з Кобеляк, аби мій син Олександр спробував свої сили в конкурсі. Про можливість участі дізнались із районної газети, зателефонували та зареєструвались. Син займається вокалом із трьох років, тепер йому дев’ять. Це його перша спроба показати свої вміння на конкурсі всеукраїнського масштабу, презентувати себе, подивитись на інших, зрозуміти, у якому напрямку слід самовдосконалюватись.

Єлизавета Кітляр, конкурсантка:
– Я приїхала з Комсомольська, навчаюсь у десятому класі, шість років учуся співати. Спів – то моє життя. Навіть коли в ранньому дитинстві займалась танцями, більше любила виконувати вокальні номери, ніж хореографічні. Узяти участь у «Червоній руті» мені порадила мій вокальний керівник. Гадаю, це гарний шанс познайомитись із цікавими людьми, заспівати на великій сцені, позбавитися остраху виступу перед великою кількістю людей, почути конструктивну критику з боку професіоналів.

Музичні баталії тривали на полтавській сцені протягом двох днів. За результатами конкурсу лауреатів відбіркового туру було розділено на переможців та резервістів: переможці – конкурсанти, які виконали всі вимоги конкурсу, їхні конкурсні пісні відповідають творчій концепції фестивалю. До списку ж резервістів потрапили ті, хто виконав більшість конкурсних вимог, але не всі з трьох конкурсних пісень відповідають творчій концепції фестивалю. Резервісти можуть доопрацювати власний репертуар та надіслати його дирекції фестивалю. У разі, якщо результати відповідатимуть вимогам фестивалю, резервісти отримають право брати участь у фінальних змаганнях фестивалю «Червона рута» нарівні з переможцями обласних відбіркових конкурсів.

Перемогли в номінації «Популярна музика» полтавки Людмила Супрунова (1990 рік народження) та Юлія Шатрова (1996 р. н.). Резервістами стали:
– Ярослава Козар (2001), с. Бутенки, Кобеляцький район, Полтавська область.
– Наталія Шевченко (2002), с. Коновалівка, Машівський район, Полтавська область.
– Катерина Опішнян (2006), с. Ваці, Полтавський район, Полтавська область.
– Вікторія Малашенко (1998), с. Щербані, Полтавський район, Полтавська область.
В цьогорічному конкурсі взяли участь 50 виконавців з різних куточків Полтавщини.
– Софія Сєрова (2003), м. Полтава.
– Наталія Мироненко (2000), м. Полтава.
– Софія Поплавська (2002), м. Бровари, Київська область.
– Софія Зеленська (2006), м. Полтава.
– Мар’яна Слюсар (2005), с. Студена, Піщанський район, Вінницька область.
– Аліна Нестерова (2000), м. Павлоград, Дніпропетровська область.

У номінації «Акустична музика» найкращим було визнано полтавський гурт «Like me now». Серед рок-колективів відзначили гурти «Теорія інших» із Гадяча та полтавську групу «Narator». У резерві ж опинились:
1. Гурт «Діодний міст», м. Лохвиця.
2. Гурт «Endoflimits», м. Миргород.
3. Гурт «New Garage», м. Миргород.
4. Гурт «Їжаки», м. Карлівка.

Фінальні змагання фестивалю «Червона рута» відбудуться у 2017 році в одному з найбільших міст України.
Павєл Москалюк, 21.03.2016, 15:45994
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
<травень