25 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Полтавки стали героїнями есе

Розмаїттю тем шкільних творів могли бпозаздрити навіть досвідчені літератори: пишуть діти і про братів менших, і про майбутнє людства, історичних діячів, науковців, власних кумирів урешті-решт. А от наскільки часто у творах згадують своїх достойних земляків?

Про це, вочевидь, замислилися й організатори конкурсу есе на тему «Які вони – славні доньки Полтавщини?» – працівники управління у справах сім'ї, молоді та спорту виконавчого комітету Полтавської міської ради та Європейської асоціації студентів права «ELSA». Завдяки їхній ініціативі більш ніж 40 школярів із Полтави та області дістали змогу відобразити у своїх творах життя і творчість цікавих їм людей.

За підсумками, підбитими конкурсною комісією, у 75% робіт школярів зацікавили життя і робота творчих жінок – Раїси Кириченко, Катерини Білокур, Марії Башкирцевої, Саші Путрі, Марусі Чурай. Надихали авторів і сучасниці, чия щоденна кропітка праця і талант часто лишаються непоміченими. Тому героїнями есе цього року стали люди найрізноманітніших професій – Вікторія Бовтік, Тетяна Чугуєвець, Олена Шевченко – тріо бандуристок «Вишиванка» Полтавської обласної філармонії; Лідія Соловйова, яка присвятила себе роботі в службі у справах дітей Ленінського РВК; жінка, котра має таємні джерела живлення, − волонтер Тетяна Рожкова; поетеса-піснярка, член Полтавської спілки літераторів Надія Гринь; заслужена артистка України, учасниця українського народного хору «Калина», солістка Наталія Мізєва.

Авторів кращих есе нагороджували 11 березня в залі Полтавського художнього музею (галереї мистецтв) ім.М.Ярошенка. Перше місце здобула розповідь Марини Бакаєнко про «людину, яка в очах дітей «читає прийдешнє», – Тетяну Балагуру, учителя української мови та літератури багатопрофільного ліцею №1. І хоча в майбутньому дівчина літератором себе не бачить, її твір дістав схвальні відгуки журі.

– Коли дізналася тему есе, не вагалася ані хвилини, про кого писати, – каже Марина. – Написала про улюблену вчительку – вона змогла стати не просто викладачем, а й здивувати мене, поставитися до навчального процесу з душею. Думаю, що й такий твір удався завдяки їй.


Розповідь учениці продовжує сама Тетяна Іванівна:
– Побачила твір уже після того, як відправили на конкурс, писала вона сама. Я дуже хвилювалася, чи зможе дитина передати ті почуття, які я намагалася виховати впродовж чотирьох років – стільки вчиться в мене Марина. Знаючи, що вона прийшла в ліцей, не пишучи творів, і змогла знайти в собі Божу іскру, а про це свідчать перемоги на олімпіадах і конкурсах, я була рада, що дівчина взялася за цю роботу. У мене багато учнів, які мене переростають, і це добре – нехай переростають, бо це, мабуть, найвища заслуга вчителя.

Загалом, за рішенням журі, цього року переможців конкурсу було не три, а чотири. Друге місце посіла Анастасія Писаренко, а третє поділили між собою Єгор Сорочан і Марія Мирось.

Усі учасники конкурсу отримали грамоти й подарунки від управління у справах сім'ї, молоді та спорту виконавчого комітету Полтавської міської ради. Переможці конкурсу одержали пам'ятні дарунки від компанії «Нова пошта», квест-кімнати «Заборонена локація» та подарунки від мережі аптек «Тріоль» – унікальні книжки видавничого дому «Школа» і видавництва «Ранок».
Сергій Лещенко, 23.03.2016, 14:45627
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень