20 серпня 2019 • № 33 (1569)
Rss  

Відродження розпочалося з «Кооператора»

"Кооператор" 1983.

Деяка частина спортивної громадськості Полтавщини не вважає ФК «Ворскла» правонаступником полтавської команди «Колгоспник» («Колос», «Сільбуд», «Будівельник»).

Це, мовляв, зовсім інша команда, яка була створена в 1984 році. Крапки над «і» розставили безпосередні учасники процесу відродження команди – Володимир Степанов, тодішній голова ДСТ «Колос», та Анатолій Штриголь, завідуючий кафедрою фізичного виховання кооперативного інституту.

Анатолій Штриголь:

– Наприкінці 1970-х років футбольна команда «Буревісник» Полтавського кооперативного інституту з моєї ініціативи була перепорядкована добровільному спортивному товариству «Колос». У зв’язку з цим змінилася й назва команди на «Кооператор». І ось коли в кінці 1982 року полтавський «Колос» утратив статус команди майстрів і практично перестав існувати, керівництво кооперативного інституту та ДСТ «Колос» вирішило реанімувати колектив на базі «Кооператора». Місто зі славними футбольними традиціями вже не могло існувати без великого футболу. Я очолив відроджену команду, а на посаду начальника призначили Віктора Пожечевського. Кістяк колективу склали колишні гравці «Колоса» – П.Бахуринський, В.Прокопиненко, І.Алмашій, Д.Гордєй, О.Литвиненко, В.Ничипорук та інші. Вигравши зональний турнір першості України 1983 року, «Кооператор» у фінальному турнірі посів шосте місце. По закінченні сезону я зосередив увагу на педагогічній роботі, а «Кооператор» очолив Віктор Пожечевський, змінивши назву команди на «Ворсклу». Вона продовжила виступати під патронатом ДСТ «Колос», перейнявши естафету від «Кооператора». Тож твердження про те, що «Ворскла» не є правонаступницею «Колгоспника», безпідставні. І в ланцюг «Колгоспник» – «Колос» – «Сільбуд» – «Будівельник» – «Колос» – «Ворскла» справедливо можемо занести й «Кооператор». Підтверджують це також і архівні фінансові та кошторисні документи витрат ДСТ «Колос» на футбольну команду в ці роки. А щодо офіційної дати народження команди, то це, безумовно, 30 березня 1955 року, коли постановою Республіканської ради ДССТ «Колгоспник» було затверджено кошторис і штатний розклад команди на 1955 рік.

Олександр Степанов:

– На початку 1983 року я, Анатолій Штриголь та ректор кооперативного інституту М.Діанич ухвалили рішення на базі «Кооператора», що підпорядковувався ДСТ «Колос», відродити полтавську команду, яка втратила статус команди майстрів, і заявити її на участь у чемпіонаті України серед колективів фізкультури. Це рішення було затверджене президією спортивного товариства «Колос», яке взяло на себе фінансові зобов’язання з організації навчально-тренувального процесу, участі в змаганнях, забезпеченню команди спортивною формою та інвентарем. Тобто ДСТ «Колос» узяло на себе необхідний мінімум затрат для відродження команди. З боку інституту була також своя допомога. Чому команда представляла саме кооперативний інститут? Та тому, що в той час у системі товариства «Колос» не було іншого такого міцного й потужного колективу. У своєму листі на адресу Спорткомітету України ДСТ «Колос» дало гарантії, що команда матиме добру матеріально-технічну базу і стабільне фінансування. Тож у підсумку «Кооператор» став повноцінним правонаступником полтавської футбольної команди «Колос».

Анатолій Ломов, Анатолій Кривий, спортивні журналісти, автори науково-популярного видання: «Полтава футбольна від А до Я (1909–2013). Офіційна історія»
Іван Мольченко, 23.03.2016, 15:261885
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень