22 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Третя позачергова сесія міськради: «пряма демократія» чи влада натовпу?

Проведенню третьої позачергової сесії міської ради традиційно передували численні засідання депутатських комісій, на яких народні обранці обговорювали питання, що мали увійти до порядку денного. Його проект, як і дату проведення сесії – 29 березня, більшість представників депутатських фракцій підтримали. Призначити позачергову сесію вирішили через наявність у порядку денному питань із розподілу земельних ділянок, які за законом мають розглядатися раз на місяць. За новим регламентом, до речі, сесії й проводитимуть щомісяця – кожного останнього тижня. На нинішнє засідання депутати винесли 57 питань.

Проте з перших хвилин стало зрозуміло, що розглянути їх буде непросто – активісти розвісили на столах президії плакати, зайняли депутатські місця в залі та заблокували трибуну. У хід пішла й важка артилерія – представник партії «Самопоміч» Антон Фалтинський із помічником винесли до президії портативну колонку з підсилювачем і мікрофоном. З її допомогою «перекричали» міського голову і спробували переграти порядок денний на свій лад – визнати сесію незаконною і перенести її на 18 квітня. Подібну позицію зайняли й представники «Свободи», однак блокувати трибуну вони не стали і згодом внесли на розгляд депутатів іншу пропозицію – видалити дражливі питання з порядку денного і перенести їх розгляд на наступний раз. Видаляти пропонували таке:

9. Надання дозволу на розроблення детального плану території кварталу, обмеженого вулицями Миру, Сакко, Громадською та річкою Ворсклою.
10. Затвердження детального плану території кварталу, обмеженого вулицями Енгельса, Пушкарівською та Артема.
11. Надання згоди на розміщення багатоквартирних житлових будинків і дозволу на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок на території 57-го мікрорайону південно-західного планувального району м.Полтави.
14. Надання згоди на розміщення багатоквартирних житлових будинків і дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки на вул.Половки, 83.

Цю пропозицію навіть удалося поставити на голосування, однак це лише розпалило громадськість: на депутатів і міського голову посипались образи, а під президією мало не спалахнула бійка – надто вже активісти хотіли визнати сесію незаконною. Проте й без цього голосування проходило важко, а коли нарешті настав час оголошувати його результати, голова лічильної комісії, член «Партії простих людей» Денис Поліщук відмовився це робити. Унаслідок цього члени рахункової комісії обрали нового голову – ним став Анатолій Клименко. На чолі з ним депутати із другої спроби проголосували за порядок денний.

Поправки Юліана Матвійчука про перенесення деяких питань на наступну сесію підтримали «Свобода» і «Партія простих людей», «Самопоміч» від участі у голосуванні традиційно відмовилася, зайнявши позицію стороннього спостерігача. Представники інших фракцій висловилися за те, щоб лишити порядок денний без змін і почати роботу за ним.
А поки тривав підрахунок голосів, активісти влаштували імпровізоване віче, під час якого кожен охочий міг перед мікрофоном висловити накипіле міській владі. На диво, першим терпець увірвався не в «обвинувачуваних», а в інших представників громадськості – пайовиків будинку по вулиці Боровиковського,46. Один із них спробував угамувати активістів, донісши до них думку, що нині в Україні діє представницька демократія, а всіх охочих узяти владу напряму у свої руки не вмістить жоден зал:

– Я вас дуже прошу: якщо ви блокуєте сесію, прикриваючись ім'ям усієї громади, скажіть, що тоді робити нам?! Ми з жовтня не можемо ввести будинок в експлуатацію! Ми слухали вас цілий день, але є питання, на які у вас немає відповіді. Не може бути однобокого представлення громади, ми така ж громада, як і ви. Якщо тут зберуться одна, друга, третя, четверта частини громади, буде хаос.

Однак аргументи протестувальників не переконали, і блокування сесії продовжилось, аж поки не оголосили результати голосування за порядок денний. Робота відновилася тільки після цього – активісти, виконавши «програму мінімум», урешті-решт припинили блокування трибуни. Без їхньої «допомоги» всі винесені на розгляд питання вдалося розглянути у звичному, робочому режимі. Депутати-свободівці згодом також залишили залу ще до кінця сесії. У результаті більшістю голосів усі питання з порядку денного на сесії прийняли.

Незважаючи на хаос у сесійній залі, депутати намагалися працювати.
Уже як підсумок сесії деякі депутати висловили свою думку про подібну організацію роботи:

– Особисто обурений діями деяких депутатів, які намагалися сьогодні зірвати сесію, – розповів Володимир Корчака, депутат Полтавської міської ради, БПП «Солідарність». Це насамперед депутати від об'єднання «Самопоміч», деякі депутати від «Свободи» теж займали неконструктивну позицію. Ми прийшли працювати, розв'язувати нагальні питання жителів нашого міста.

Такої ж думки й Олег Бєлоножко, голова фракції ВО «Батьківщина» у Полтавській міській раді:

– На мій погляд, наше рішення було виважене, мудре, але для когось воно стало площиною для самопіару.

Про своє бачення подій розповіла й Оксана Деркач, секретар Полтавської міської ради:

– Ми хочемо працювати відповідно до регламенту, на сьогодні ми ще «утрясаємо» цей порядок. Я сподівалася, що подібні ситуації не повторюватимуться сьогодні. Ця сесія була позачерговою, а така передбачає певні складнощі, але ми все встигли.

Хотілося б вірити, що конструктивна робота на благо міста для депутатів важливіша за політичні амбіції, тож сподіваємося, що народні обранці, яким громада делегувала повноваження захищати її інтереси в міській раді, згадають про це і працюватимуть на благо полтавців.
Сергій Лещенко, 31.03.2016, 14:022669
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень