21 серпня 2019 • № 33 (1569)
Rss  

Два роки вони допомагають українським захисникам

У полтавському Духовно-культурному центрі імені Паїсія Величковського при Свято-Успенському кафедральному соборі засновники волонтерської організації «Полтавський батальйон небайдужих» відзвітували про свою діяльність за два роки існування.

Вони згуртувалися ще навесні 2014 року, коли почалася окупація Криму, а вже в червні того ж року волонтери почали їздити на схід України з гуманітарними вантажами.

На прес-конференції виступили засновники «Полтавського батальйону небайдужих» – архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір, голова організації Наталія Гранчак, координатори Олександра Сиротенко та Наталія Святцева.

– На жаль, війна на Сході триває, наша команда повернулася з лінії розмежування, де відвіду-вала бойові підрозділи в Авдіївці, – розповів владика Федір. – Нині там донецький аеропорт №2, бо точаться дуже запеклі бої. Ми розмовляли з командиром 16-го окремого мотопіхотного батальйону, де служить понад сто бійців з Полтавської області. Сьогодні цей батальйон зайняв важливу стратегічну точку і тримає оборону.

За його словами, у захисників достатньо продуктів харчування та одягу, але потрібні специфічне військове знаряддя, засоби зв’язку, різноманітне спорядження та техніка. Він підкреслив, що принцип їхньої волонтерської організації – не допомагати зброєю, адже потрібно рятувати людське життя, а не навпаки.

Присутнім презентували папки з документами про фінансову звітність організації.

Одна із засновниць «ПБН» Наталія Гранчак повідомила, що за звітний період волонтери зібрали майже 4 млн 619 тис. грн. Це гроші, які надійшли на картковий рахунок, принесені особисто людьми та організаціями у скриньки, що стоять у соборі, кошти, виручені від здачі зібраної макулатури та пластикових кришечок, зароблені на благодійних ярмарках.
Волонтери не брали до уваги речі, які передавали для військових деякі підприємства, бо їх вартість невідома. Благодійники безкоштовно надавали пальне для поїздок волонтерам, передали сотні тонн продуктів, ліків і речей.

Серед компаній-благодійників – «Астера», «Нова пошта», «Тріоль», «Гермес», підприємство «Ясні зорі», фабрика «Ворскла» та чимало інших.
– Тепер стало важче збирати допомогу не тільки тому, що люди зубожіли, а тому, що вони призвичаїлися до ситуації, адже в нас мирно, тихо і здається, що ті події, які відбуваються десь далеко, до нас не дійдуть. Тому нам потрібно змінити ставлення до того, що відбувається в країні, – розповіла Наталія Святцева, яка теж стояла біля джерел «ПБН».

На останок волонтери показали для журналістів свій міні-музей, присвячений поїздкам у зону бойових дій. Там зібрані різні військові «трофеї»: осколки снарядів, каски, гільзи, шеврони бійців, а ще малюнки та фотографії.
Сергій Лещенко, 06.04.2016, 10:38634
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень