26 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Депутати на суботнику: прибирали дендропарк, випускали лебедів і варили кашу

План прибирання замість порядку денного і природа Полтавського міського парку замість сесійної зали – 3 квітня депутати Полтавської міської ради вийшли на великий суботник. Однак прибиранням не обмежилися.

Велике прибирання міський голова із заступниками та депутатами всіх фракцій вирішили провести в рамках двомісячника чистоти і благоустрою. Ініціатива проведення заходу належала секретарю міської ради Оксані Деркач та фракції «Рідне місто», подібні заходи вони проводять не вперше. Нинішній «трудовий десант» переслідував одразу кілька цілей – очистити парк від сміття, що накопичилося за зиму, привернути увагу полтавців до пам’ятки садово-паркового мистецтва, а також згуртувати депутатів навколо спільної мети. На останньому пункті особливо наголосив Олександр Мамай:
– Мабуть, не принципово, чи це суботник, найпринциповіше для нас – об'єднати депутатів і сьогодні показати своїм прикладом, що всі без винятку фракції, за які проголосувала територіальна громада, повинні між собою щонайменше єднатися.

«Рідне місто», «Партія простих людей», «Совість України», «Блок Петра Порошенка» та «Свобода» – кожній партії дісталася робота, ділянки для прибирання розподіляли шляхом лотереї: народні обранці наосліп витягували номери ділянок, озброювалися реманентом і приступали до роботи. За півтори години їм удалося винести із парку кілька тонн гілок та сміття. За роботою встигли депутати обговорити й подальші перспективи парку.

– Сьогодні я хочу продемонструвати депутатам, що в нас є проектно-кошторисна документація на 23 млн грн з реконструкції дендропарку, – розповіла Оксана Деркач. – На минулій сесії депутати одноголосно підтримали виділення коштів на другу чергу реконструкції, яка передбачає облаштування оглядового майданчика, завершення робіт по вхідній частині – там ми повинні зробити бруківку. Також до першого ставка ведуть сходи, вони зараз у поганому стані, їх теж лагодитимуть. Перший ставок нині взагалі найвідвідуваніший, оскільки там живуть наші Наталка та Петро, Юнона й Авось (лебеді – Авт.), доріжки до нього ми також приводитимемо у належний стан. Часто сюди приїздять молодята, тож хочемо облаштувати місця для гарних фотографій.

Поки в парку кипіла робота, до ставка принесли лебедів. Перед клітками з відомими багатьом полтавцям Наталкою і Петром та Юноною з Авосем одразу ж скупчилася дітвора – кожному кортіло побачити птахів ближче, адже самі вони рідко йдуть на контакт із людьми. Крилаті – подарунок партії «Рідне місто» – перечікували холоди в закритих вольєрах у Ковалівці. За кілька годин до події для птахів в озері встановили будиночок.

Однак пернатим у перші хвилини на свободі було не до нього – тільки-но відчувши свободу, лебеді забили крилами по воді, здіймаючи фонтани бризок на радість кільком сотням людей, які спостерігали з берега. Не минуло й хвилини, як птахи зайняли дальню частину ставка, подалі від натовпу. До речі, щодо стосунків людей і пернатих: підгодовувати лебедів хлібом, солодощами та ковбасою не варто, наголошує Михайло Шлафер, директор дендропарку. «Людська» їжа птахам шкодить, тож коли хочете порадувати довгошиїх, краще візьміть із собою зерно, кукурудзу або насіння.

Парк прибрано, лебеді на місці, отже, можна переходити й до каші. На її запах до української діброви прийшов не один десяток людей. Справді, депутатські команди не шкодували ані сил, ані кулінарних талантів. У кожної партії – свій рецепт та секрети – хтось зробив ставку на домашні заготовки, інші замість каші готували справжній козацький куліш, словом, і тут роботи вистачало на всіх. Хай там як, але компетентне журі, до складу якого увійшла дітвора, котра прийшла того дня до парку, сказало своє слово: кращою визнали кашу від фракції «Партія простих людей Сергія Капліна». Їй як переможцю надали право передати директорові дендропарку подарунок від «Рідного міста» – бензопилку. Уже після цього кулінарні здобуття політиків змогли скуштувати всі охочі: голодним на суботнику не лишився ніхто.

Це, за словами ініціативної групи, не останній подібний захід на території парку, тож цілком можливо, що скоро у полтавців з’явиться ще більше приводів для візиту на природу. Тим більше, що вже зараз на схилах і галявинах парку починають розквітати первоцвіти.
Сергій Лещенко, 07.04.2016, 11:37811
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень