26 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Юних літераторів нагородили премією імені Миколи Гоголя

Сонячного ранку 1 квітня, у день народження Миколи Гоголя, навколо його монумента було людно: тут зібралися учні полтавських шкіл і вишів, закохані в літературу, а також представники міської влади, які взялися цю любов заохочувати матеріально.

Лауреатів міської літературної премії ім.Миколи Гоголя цього року нагороджували вже уп’яте. До участі в конкурсі на здобуття премії було подано 61 роботу – есе, нариси, оповідання, вірші, поеми, оди, п’єси. Переможців визначало компетентне журі, а щоб до уваги бралися лише літературні таланти молодого покоління, роботи проходили оцінювання під кодовими номерами замість підписів.

Серед новацій цього року – підвищене матеріальне заохочення для учасників. Переможцям і призерам конкурсу в кожній віковій категорії (молодша – 13–15 років, середня – 16–18, старша – 19–28) присуджували персональні матеріальні премії: 1500 грн за перше місце, 1200 за друге, 1000 за почесне третє і 800 грн за четверте. Також за рішенням суддівської колегії дев’ять учасників отримали заохочувальні премії у розмірі 500 грн.

Юних талантів особисто привітав міський голова Полтави Олександр Мамай. Він же вручив їм грамоти переможців.

– Я гордий від того, що в нашому місті живе така талановита молодь! Упевнений, що всі зі мною погодяться: велика частка вашого успіху належить педагогам, які ведуть вас до джерел науки, і, звісно ж, батькам, котрі виховують у вас найкращі людські якості, – сказав Олександр Федорович. – Продовжуйте підкорювати нові вершини і вперед до нових перемог!

Серед робіт конкурсантів чимало було присвячено творчості самого Миколи Васильовича – писали про «Мертві душі» та інші твори класика, що, на думку учасників, досі не втратили актуальності. Твори Гоголя не обійшли увагою не тільки лауреати премії – на площі перед пам’ятником артисти Полтавського академічного обласного театру ляльок виконали уривок з вистави «Різдвяна ніч». Також пам’ять письменника вшанували покладанням квітів до підніжжя його монумента – у церемонії взяли участь лауреати премії, представники міської влади, школярі та студенти.


Лауреати цьогорічної премії імені М.В. Гоголя

Молодша вікова категорія:

– І премія: Ольга Митюшина, Полтавська гімназія «Здоров’я» № 14;
– ІІ премія: Ігор Гудз, Полтавська гімназія № 31;
– ІІІ премія: Софія Сердюк, гімназія «Здоров’я» № 14;
– ІV премія: Дарія Гнезділова, ЗОШ № 27.

Середня вікова категорія:

– І премія: Катерина Ніколенко, Полтавський національний педагогічний університет ім. В.Г.Короленка;
– ІІ премія: Ніна Курочка, ЗОШ № 6;
– ІІІ премія: Єлизавета Савченко, ЗОШ № 19;
– ІV премія: Жанна Лазебник, ЗОШ № 11.

Старша вікова категорія:
– I премія: Анастасія Єфремова, ВДНЗУ «Українська медична стоматологічна академія»;
– ІI премія: Оксана Гальченко, управління з питань містобудування та архітектури виконавчого комітету Полтавської міської ради;
– ІІІ премія: Руслан Ковтун, ВДНЗУ «Українська медична стоматологічна академія»;
– ІІI премія: Олександр Помилой, Вищий державний навчальний заклад України «Українська медична стоматологічна академія»;
– ІV премія: Леся Курилко, ВДНЗУ «Українська медична стоматологічна академія».

Заохочувальні премії :

– Єва Кононенко, ЗОШ № 25;
– Валерія Попова, ЗОШ № 34;
– Анастасія Гузь, ЗОШ № 5 ;
– Поліна Дущенко, ЗОШ № 7;
– Альона Безродна, гімназія № 13;
– Яна Гриценко, гімназія № 17;
– Віталій Юрченко, ЗОШ № 7;
– Валерія Матяшова, ЗОШ № 9;
– Карина Войтенко, ЗОШ № 28.
Сергій Лещенко, 07.04.2016, 13:29770
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень