19 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Інноваційні технології іншомовної підготовки фахівців у Полтавському національному технічному університеті ім. Юрія Кондратюка

Ураховуючи роль англійської мови як мови міжнародного спілкування та беручи до уваги те, що 2016 рік було проголошено Роком англійської мови в Україні, у Полтавському національному технічному університеті ім.Юрія Кондратюка розроблено комплекс заходів, спрямованих на подальший розвиток вивчення англійської мови та обмін досвідом з іншомовної підготовки фахівців. Саме тому 7 квітня у ПолтНТУ відбулася ІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «Інноваційні технології у контексті іншомовної підготовки фахівця».

У конференції взяли участь понад 100 представників вищих навчальних закладів з усіх областей України, а також представники Peace Corps USA Doctor of Philosophy, Experiential Learning in Higher Education Peggy Walton та Master of Architecture, Practicing Architect Larry Raffety.

Зважаючи на актуальність навчання молоді іноземною мовою та важливість питання інноваційних технологій іншомовної підготовки фахівців, яким в університеті приділяється значна увага, до конференції долучилися управління освіти виконавчого комітету Полтавської міської ради та його начальник Наталія Дорохова, директори шкіл Полтави, а саме: директор Полтавської гімназії №17, голова міської асоціації керівників закладів освіти «Співдружність» Олена Голтвяниця, директор Полтавської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів №38 Любов Єрмак, директор Полтавської гімназії №6 Людмила Мирошниченко, директор Полтавської гімназії №13 Наталія Орловська та директор Полтавської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів №38 Юрій Говорун, а також учителі іноземних мов шкіл Полтави, учні яких показують високі результати з володіння іноземною мовою під час олімпіад та конкурсів.


Розпочинаючи пленарне засідання, ректор ПолтНТУ професор Володимир Онищенко акцентував, що в Полтавському національному технічному університеті ім.Юрія Кондратюка вже понад шість років реалізуються заходи щодо забезпечення викладання англійською мовою дисциплін кафедрами університету. Вивчення англійської мови стало одним із пріоритетів стратегії розвитку освітньої та наукової діяльності університету. Із цією метою три роки тому було започатковано тісну співпрацю з Британською Радою в рамках проектів «English for Universities», «Ukraine Higher Education Leadership Development» та «Researcher Connect». Таке співробітництво сприяє постійному підвищенню рівня володіння англійською мовою науково-педагогічними працівниками та студентами університету. Привітала учасників конференції й Наталія Дорохова, яка відмітила тісну співпрацю Полтавського національного технічного університету ім.Юрія Кондратюка з управлінням освіти виконавчого комітету Полтавської міської ради, особливо в підготовці обдарованої молоді.
Peace Corps USA Response Volunteer, Doctor of Philosophy, Experiential Learning in Higher Education Peggy Walton розповіла про важливість комунікативних навичок при використанні іноземної мови та поділилася враженнями від співпраці з викладачами і студентами в Україні. Peace Corps USA Response Volunteer, Master of Architecture, Practicing Architect Larry Raffety акцентував увагу на методиках вивчення іноземної мов, розповів про свою роботу в Полтавському національному технічному університеті ім.Юрія Кондратюка та подякував керівництву університету за підтримку його ініціативних проектів, таких, як «Living library», семінари та круглі столи.

На конференції обговорили теоретичні та практичні проблеми методики навчання іноземних мов, новітніх методів і засобів навчання перекладу, а також актуальні питання іноземної філології та перекладознавства. Учасники конференції відмітили роль вивчення іноземної мови в розвитку міжнародного співробітництва ПолтНТУ. Так, перелік університетів-партнерів ПолтНТУ налічує близько 50 університетів у 18 країнах Америки, Європи, Азії та Африки. В університеті навчається близько 400 іноземних громадян, які здобувають освіту як українською, так і англійською мовами. Підтвердженням здобутків університету в міжнародному освітньому просторі стало здобуття у 2016 році Полтавським національним технічним університетом ім.Юрія Кондратюка Гран-прі «Лідер міжнародної діяльності». ПолтНТУ – партнер освітньої програми Erasmus+. Студенти університету мають унікальну змогу навчатися за кордоном за програмами академічної та кредитної мобільності в провідних університетах світу.

Зацікавленість учасників конференції викликав створений на базі університету центр іноземних мов ПолтНТУ, у якому можуть вивчати іноземну мову всі бажаючі, а також здійснюється підготовка до складання міжнародних іспитів на європейський рівень (Aptis, IELTS, FCE). Зважаючи на інтеграцію України в європейський простір, зміцнення культурних зв'язків з іншими країнами, першочерговим завданням розвитку ПолтНТУ стала підготовка конкурентоспроможних фахівців, здатних орієнтуватися в стрімкому потоці інформації на міжнародному ринку праці, які мають досвід міжнародного спілкування. У своїх виступах студенти гуманітарного факультету спеціальності «Філологія (Англійська мова. Технічний переклад)» акцентували увагу на важливості самоосвіти у процесі вивчення фахових дисциплін та розповіли про можливість особистісного й професійного розвитку в Полтавському національному технічному університеті ім.Юрія Кондратюка. Науково-педагогічні працівники ПолтНТУ у своїх доповідях поділилися досвідом викладання технічних дисциплін англійською мовою в межах англомовних освітніх програм університету.

За результатами конференції учасники відзначили актуальність і важливість проблеми іншомовної підготовки фахівців у сучасному світі, констатували нагальність приведення існуючого рівня фахової іншомовної підготовки учнівської та студентської молоді до вимог міжнародного ринку праці. У межах конференції волонтери Корпусу миру США проведуть майстер-клас для вчителів англійської мови шкіл Полтави «Комунікативні методики викладання англійської мови» та інтерактивний захід «Living library».

Світлана Сівіцька, кандидат економічних наук, проректор з науково-педагогічної та соціальної роботи ПолтНТУ
Іван Мольченко, 18.04.2016, 10:582563
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень