21 серпня 2019 • № 33 (1569)
Rss  

«Музи не мовчать»

Інна Петах, Сергій Осока, Ганна Кревська, Оксана Манойленко, Раїса Плотникова, Наталія Баклай,
У Краєзнавчому музеї цими днями зібралося літературне кафе. Людей, далеких від літератури, мушу розчарувати: на «перше», «друге» і «третє» були лише виступи самих літераторів і вірші, вірші, вірші… Кажуть, що, коли говорять гармати – музи мовчать. А от полтавська письменницька братія з цим не погоджується і заявляє, що якраз музи у цей час і не мають мовчати. Треба говорити, адже і слово – це теж наша зброя. Говорити і заради перемоги, і заради миру, наголосила голова обласної організації НСПУ Наталія Трикаш.

Письменники Павло Стороженко, Інна Снарська, Олександр Пушко, єпископ Харківський і Полтавський Афанасій.
Виступає Микола Степаненко.
А втім цього разу приводом зібратися стала і «кругленька» дата – 60 років від часу заснування обласної організації Спілки письменників України. Хоча дехто з дослідників доводить, що відлік організації варто б вести з 1936 року, але й тоді виходить, що нинішній рік усе одно ювілейний.

Хай там як, але те, що зібралися, – уже добре. Ну а який же ювілей без вітань? Тож вітали колег по письменницькій справі ректор Полтавського національного педагогічного університету Микола Степаненко, декан філологічного факультету Віра Мелешко, літературознавець Олексій Неживий, архієпископ Харківський і Полтавський УАПЦ Афанасій, голова обласної організації Спілки художників України Юрій Самойленко, заступник начальника управління культури ОДА Валентина Вождаєнко.

Зібрання стало своєрідним бенефісом для лубенських літераторів на чолі з головою літоб’єднання ім.О.Донченка Олександром Міщенком, який розповів про творчі доробки своїх земляків та представив свіжий номер газети «Ліра». А свої вірші читали Наталія Баклай, Раїса Плотникова, Оксана Хало, Ганна Кревська. Новими поезіями поділилася з колегами і полтавка Інна Снарська. А ще послухали і подивилися «відеопоезію» – ролики із записами віршів Олени Гаран, Наталії Трикаш, Сергія Осоки. Сподобалася присутнім і літературна композиція у виконання студентів ПНПУ.

І особливо приємно, що в залі поруч з відомими полтавськими письменниками – Володимиром Карпенком, Павлом Стороженком, Володимиром Мирним, Іваном Нечитайлом – було багато молоді. Отже, зв'язок поколінь у письменницькому цеху не переривається.
Віталій Скобельський, 18.04.2016, 11:111399
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень