22 травня 2019 • № 20 (1556)
Rss  

Маленька модель із Полтави завоювала Гран-прі на міжнародному телеконкурсі

Із черговим Гран-прі й титулом «Litlle model TV Start World» повернулася з Туреччини дев'ятирічна полтавка Злата Петрова. Протягом 23–29 березня у Стамбулі проводився Міжнародний телевізійний конкурс-фестиваль «TV START & START mini ModelS – BOSPHORUS», мета якого – розвиток міжнародних зв'язків у сфері молодіжної та дитячої творчості.

– Злата брала участь у номінації «Модель», – розповідає мама дівчинки Лариса, – оскільки вже три роки навчається мистецтва дефіле в МА «Марго». Дуже знадобилося на фестивалі й ще одне її серйозне захоплення – гімнастика, бо потрібен був і творчий номер. Ми зробили гарну постановку під відому пісню «Чарівна скрипка». І вона дуже сподобалася генеральному консулу України в Стамбулі Василеві Боднару, котрий був присутній на конкурсі.

Фестивальні дні були напрочуд насиченими: екскурсія історичними місцями Стамбула, зустріч із його мером, фотосесія на фоні знаменитих турецьких тюльпанів у костюмах тематики «Величного століття», офіційне представлення учасників журі, гала-концерт у красивому залі Leyla Gencer Opera, церемонія нагородження.

Сам конкурс складався з кількох етапів. Перший – вихід «Величне століття». Діти мали представити дизайнерський костюм, присвячений часу правління Сулеймана Великого й Гюрем Султан (Роксолани). До речі, ми побачили, що турки дуже люблять українців. І маємо завдячувати цим саме нашій Роксолані, яку там і сьогодні пам'ятають та надзвичайно поважають. Другий – «Візитка», коли учасники розказують про себе і свій історичний образ рідною та англійською мовами. Третій – фотосесія, про яку я вже згадувала. Четвертий – вихід у національних костюмах, де важливою була здатність учасника розкрити національний колорит свого вбрання. І п'ятий – традиційний вихід у вечірніх сукнях. Важливими для журі були, звісно, і дефіле, артистизм, подача образів, а оскільки це телевізійний конкурс, то оцінювалися і вміння тримати себе перед фото- і відеокамерою, фотогенічність та зовнішні дані.

Маленькій Златі, за її словами, на конкурсі сподобалося все. А особливо – можливість зустрітися зі старими друзями, адже вона вже не вперше долучається до Міжнародного телевізійного фестивального руху «TV Start». У Стамбулі дівчинка знайшла і нових подруг з України, Болгарії, Туреччини, Чехії, Албанії, Косово, Македонії й навіть Непалу.

Світлана Іваненко
Іван Мольченко, 19.04.2016, 11:361394
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
<квітень