20 серпня 2019 • № 33 (1569)
Rss  

У міській раді обговорюють нові ініціативи

Програма економічного та соціального розвитку міста, електронний портал із надання адміністративних послуг і порядок передачі земельних ділянок учасникам АТО – ці та інші питання обговорювали 15 квітня на засіданні депутатської комісії з питань регулювання земельних відносин, охорони довкілля та природокористування.

Серед перших члени комісії розглянули проект рішення «Про затвердження «Програми економічного і соціального розвитку м.Полтави на 2016 рік». У ньому – заходи, спрямовані на підвищення конкурентоспроможності міста. Утілити їх мають на основі підвищення інноваційної та інвестиційної спроможності економіки, ефективної діяльності підприємств і розвитку підприємництва загалом, підвищення рівня соціального захисту, якості медичного обслуговування, освіти, реформування житлово-комунального господарства. Оновлений проект представила Ольга Борисенко, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів. Вона розповіла членам депутатської комісії про територіальні цільові програми та про проекти розвитку, які мають стартувати в місті цього року. Після обговорення цей проект рішення вирішили винести на розгляд наступної сесії міської ради.

Обговорювали й інші важливі для міста питання, чимало уваги приділили роботі центру надання адміністративних послуг. Сьогодні там можна отримати необхідні довідки, змінити прописку або й оформити паспорт. Загалом адміністратори центру можуть допомогти із 93 послугами. «Минулого року їх надали 57 тисяч», – відзвітувала Ольга Борисенко.
Звернутися до єдиного центру, звісно, значно зручніше, аніж самому проходити увесь шлях документа коридорами державних установ, однак удосконалити роботу можливо завжди. Нині волонтери порталу іGov пропонують: оформлення звернення на послугу проводити не особисто, а через інтернет, і до центру приходити вже за результатом.

– Перше звернення – прибрати, – описує можливості електронної системи Юлія Городчаніна, координатор волонтерської групи з впровадження iGov. – Людина в електронному вигляді заповнює картку. Є ідентифікація особи через ID-банкінг або електронний підпис. І вже тільки отримувати довідку приходить у ЦНАП, міграційну службу чи куди їй потрібно звернутися.

Портал не новий, і встиг добре зарекомендувати себе в Україні, Полтава та область уже частково долучилися до нього. Однак, щоб використовувати усі функції, учасникам проекту необхідна співпраця з виконавчою владою міста. Члени комісії співпрацю підтримали, тепер рішення мають прийняти депутати на сесії.

Значно довше обговорювали на комісії питання виділення земельних ділянок учасникам АТО, головна причина – відсутність чіткого та єдиного для всіх алгоритму роботи. Проект рішення розглянули, проте після обговорення вирішили відправити на доопрацювання.

– Це справді нагальне питання, – зазначив Володимир Корчака, голова постійної комісії з питань регулювання земельних відносин міськради. – Питання №1. Але, у зв'язку з тим, що воно має декларативний характер, я пропонував би його доопрацювати, зробити правильні почергові кроки, які б нам дозволили справді розв’язати питання учасників антитерористичної операції.

Загалом на комісії розглянули понад 20 питань, їх розглянуть на черговій сесії міської ради, що має відбутися наприкінці квітня.
Сергій Лещенко, 21.04.2016, 13:282685
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень