19 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Відбулася четверта сесія Полтавської міської ради

Четверта сесія Полтавської міської ради VII скликання відбулася 27 квітня. На ній депутати розглянули 41 питання та депутатський запит.

На початку засідання заслухали полтавців, які попередньо зареєструвалися із відповідними зверненнями. Людей, котрі зверталися зі своїми проблемами, міський голова запросив на особистий прийом, аби віднайти шляхи розв’язання озвучених питань.

Після цього було винесено пропозицію щодо затвердження порядку денного сесії на голосування. Відтак після виключення двох питань та включення додаткового питання сесії – проекту рішення «Про реформування газети «Полтавський вісник», на порядок денний було винесено 39 питань. Окрім цього, до порядку денного було внесено депутатський запит Олександра Шамоти з приводу перерахування 1 млн грн з депозитного рахунку КП «Полтава-Сервіс» до бюджету міста.

Затвердивши порядок денний, депутати перейшли безпосередньо до розгляду питань. Першим розглянули і підтримали вступ, а точніше повернення, до Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціації міст України». Відповідаючи на запитання депутатів, скільки членство в Асоціації буде коштувати місту, Олександр Мамай відповів, що близько 80 тис. грн на рік.

– Полтава була членом цієї Асоціації, але чотири роки тому ми вийшли з неї. Мені як міському голові здавалося, що участь у ній нічого не дає місту і ми тільки даремно витрачаємо гроші, – пояснив Олександр Мамай. – Наразі тільки один обласний центр України – Полтава – не є членом Асоціації. Зараз нам пропонують повну співпрацю. У будь-який час, якщо ця співпраця не влаштовуватиме місто, членство можна буде припинити.

Депутати підтримали вступ до Асоціації міст України. Дискусії викликало питання затвердження Програми покращення умов обслуговування платників податків міста Полтави та збільшення надходжень до Державного і місцевого бюджетів на 2016–2018 рр. Незважаючи на те що вона була розглянута й підтримана на депутатській комісії, у депутатів фракції «Свобода» виникло питання, навіщо виділяти кошти на покращення умов у Податковій інспекції, що належить до системи державних органів. Міський голова Олександр Мамай зазначив, що умови будуть покращені саме для платників податків – жителів Полтави:
– На ці кошти податкова зможе закупити обладнання для реалізації пілотного проекту «Мобільний консультант», за яким платникам податків будуть надсилати СМС із нагадуваннями, коли і які звіти потрібно подати.

До обговорення долучився депутат Андрій Матковський:
– Хто був у нашій податковій, бачив, на яких застарілих комп’ютерах там працюють. Ми зацікавлені в наповненні міського бюджету, тому й покращуємо умови, щоб інспекція могла краще надавати послуги. Саме завдяки платникам податків бюджет міста перевиконується. І система, яку ми допоможемо придбати, сприятиме тому, щоб платників не штрафували за невчасне подання звітів, а буде нагадувати, попереджати.

Голова комісії з питань економічної політики, комунальної власності, бюджету, фінансів Григорій Сахно заявив, що він проти подвійних стандартів, бо під час роботи депутатської комісії «Свобода» підтримала Програму, а тепер відмовляється за неї голосувати. Зрештою більшістю голосів Програму затвердили. За нею щороку на покращення умов обслуговування платників податків з міського бюджету буде виділятися по 500 тис. грн. Фракція «Свобода» не підтримала Програму. Так само депутати цієї фракції проголосували проти надання дозволу на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок на вулиці Сінній під мечеть. Його депутатський корпус підтримав, оскільки кожен в Україні, згідно з Основним законом, має право на свободу світогляду та віросповідання.

Далі депутати розглянули низку технічних питань, за які голосували одноголосно, та декілька важливих питань, що стосуються соціальної сфери та житлово-комунального господарства. Так, депутати затвердили Програму капітального ремонту ліфтів у житлових будинках комунальної власності м. Полтави на 2016–2020 рр., підтримали питання реалізації Програми соціального забезпечення та соціального захисту населення м. Полтави «Турбота» по виплаті за пільговий проїзд окремих категорій громадян, затвердили Порядок організації відпочинку (з наданням оздоровчих послуг) в санаторно-курортних закладах демобілізованих військовослужбовців, які проходили службу в районах проведення АТО, та членів їхніх сімей.

Катерина Вовк
Іван Мольченко, 28.04.2016, 16:112526
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень