26 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Як влада підтримуватиме чорнобильців?

Це питання стало головним на зустрічі представників міської та обласної влади з активом громадських чорнобильських організацій, яка відбулася 25 квітня у стінах Полтавської обласної державної адміністрації.

Аби обговорити питання, які сьогодні турбують учасників ліквідації наслідків чорнобильської трагедії, прибули голова ОДА Валерій Головко, секретар міської ради Оксана Деркач, голова ГО «Ветеранів та інвалідів Полтавської області Союз Чорнобиль України» Віктор Шкурпела, голови і представники чорнобильських громадських організацій області.

На засіданні обговорювали питання соціального захисту учасників ліквідації аварії на ЧАЕС, першочергово ті, які потребують розв’язання на рівні держави. Серед них пільгові перевезення, будівництво житла, лікування, відпочинок та інші. Обговорювали співпрацю і з зарубіжними партнерами. Так, нинішнього літа на відпочинок до курортного міста Сестрі Леванте, що в італійській провінції Лігурія, поїдуть не лише діти учасників та ліквідаторів аварії на ЧАЕС, а й загиблих бійців АТО, про що повідомили представники обласної організації «Союз Чорнобиль» та асоціації «Затока казок» (Італія).

Секретар міської ради Оксана Деркач зауважила, що міська влада постійно переймається проблемами ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС. Так, з нагоди 30-ї річниці аварії для них передбачено допомогу:
– Напередодні річниці чорнобильської катастрофи ми традиційно вшановуємо пам'ять тих, хто загинув під час однієї з найстрашніших трагедій ХХ сторіччя, і тих, хто кинувся в саме горнило вогню, аби врятувати інших від страшних наслідків аварії на ЧАЕС. У пам'ять про тих, хто віддав своє життя за майбутнє, та аби віддячити тим, без сумніву, героям, які поруч з нами, у місті проходять відповідні заходи. Та опріч заходів, що приурочені до цього дня, надається матеріальна допомога учасникам ліквідації чорнобильської катастрофи відповідно до міської цільової програми «Турбота». Кожному буде виділено матеріальну допомогу у розмірі 500 грн, загальною сумою 350 тисяч гривень.

Також за значну особисту участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС почесними грамотами виконавчого комітету Полтавської міської ради з врученням нагрудних знаків і грамотами обласної ради нагородили учасників ліквідації техногенної катастрофи.
Сергій Лещенко, 28.04.2016, 16:17623
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень