19 червня 2019 • № 24 (1560)
Rss  

День Перемоги: час не стирає пам'яті


9 Травня, ще до початку традиційної церемонії покладання квітів до меморіалу Солдатської Слави, на прилеглих вулицях пройти дуже складно – тут зібралося понад тисячу полтавців. Ушанувати пам'ять переможців нацизму вийшли і діти, які про ті події знають лише з розповідей, і ветерани, у чиїх душах досі гострим осколком лишається війна. В урочистій колоні можна було побачити й чимало людей із портретами рідних, на чиє життя випало випробування вогнем Другої світової.

Події, які за останні роки пережила Україна, сколихнули життя всіх її жителів, часто-густо поставивши колишніх друзів по різні боки барикад. Однак пам'ять про безстрашну боротьбу з нацизмом, попри всі спроби спекуляцій на ній, у душах людей лишилася живою і незатьмареною. Принаймні саме так вважають полтавці, які вже не перший рік приходять
9 Травня до монумента Солдатської Слави.

– На фото – дід моєї дружини, пам'ять про якого бережу і я, – розповідає полтавець Олександр Скрипай, який щороку День Перемоги зустрічає на площі біля Вічного вогню. – Дружина сьогодні поминає його у храмі, а ми з онуком прийшли сюди, так робимо щороку. Коли люди втрачають пам'ять, вони перестають бути людьми. Тому ми не забуваємо тих, хто ціною власного життя захистив нас.

Були на церемонії й представники міської та обласної влади, ветеранських організацій. Звернувся до присутніх і міський голова Полтави Олександр Мамай:

– Дорогі ветерани! Стояти поруч з вами – людьми, які колись поставили життя мільйонів вище за своє, – велика честь для нас! Неможливо передати словами нашу вдячність за подвиг, який ви здійснили! Доземний уклін вам, дорогі ветерани, за мирну блакить неба, за вільну землю, за честь і відданість Батьківщині! Спасибі вам за життя, за врятовану і відбудовану країну!

Разом із сотнями полтавців він поклав квіти до Вічного вогню. Після завершення церемонії решту погожого ранку ветерани провели у парку – чимало з них через поважний вік зустрічається лише на свята. За «фронтовими» 100 грамами пригадували пережите разом, а хтось і підхоплював одну з пісень про Перемогу, від якої нас, замисліться, відділяє вже 71 рік.
Сергій Лещенко, 12.05.2016, 13:37594
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
<травень