17 червня 2019 • № 24 (1560)
Rss  

У Полтаві відкрили пам’ятник гетьману Івану Мазепі

На цю визначну подію для всієї України 7 травня до Полтави прибув і Президент України Петро Порошенко. На Соборному майдані зібралися тисячі полтавців та гостей нашого міста, аби стати учасниками цієї знакової для всієї України події.

Урочиста церемонія відкрилася Гімном України, після чого слово взяв Петро Порошенко:
– «Від Богдана до Івана не було гетьмана»… Цією приказкою українці ще за життя Мазепи визначали історичний масштаб його постаті. 22 роки міцною рукою він тримав булаву і поклав край сумнозвісній Руїні. Натомість імперія не шкодувала чорної фарби, аби спотворити його образ. Та це не завадило, а навпаки, допомогло Мазепі стати справжнім символом українського спротиву Росії; прапором нашого руху до незалежності – до тієї мети, яку Мазепа, ідучи попереду свого часу, усвідомив уже через 50 років після Переяслава. Ми вшановуємо українських героїв, відзначаємо свої свята й пам'ятні дати. І більше ніколи не допустимо експансії радянсько-російської імперської ідеології в український простір. Тут вам не «русский мир», тут – український світ! Маємо оцінювати Мазепу лише в нашій українській системі координат. І європейській також. Не забуваймо: ще коли Петро І рубав для Росії вікно до Європи, Україна часів Мазепи ходила до Європи через двері.

Глава держави підкреслив, що протягом сотень років українцям утовкмачували хибні уявлення про нашу історію. «Вільна Україна позбувається цих нав'язаних ззовні стереотипів, хоча не завжди так швидко, як нам би того хотілося. Ми вшановуємо українських героїв, відзначаємо свої свята й пам'ятні дати. І більше ніколи не допустимо експансії радянсько-російської імперської ідеології в український простір.

Президент України висловив вдячність ініціатору спорудження пам'ятника – голові Полтавського обласного об'єднання товариства «Просвіта» Миколі Кульчинському, усім меценатам проекту та громаді міста, яка ухвалила справедливе рішення відкрити пам'ятник Мазепі.

Звернувся до громади і Патріарх всієї Руси-України Філарет.

Після цього Петро Порошенко, Філарет, міністр аграрної політики та продовольства Тарас Кутовий і Микола Кульчинський відкрили пам'ятник: під гучні оплески присутніх злетіло біле покривало, і перед людьми постала велична скульптура гетьмана Івана Мазепи! Одразу ж до самого пам'ятника з різних боків вишикувалися черги: кожному хотілося покласти квіти, сфотографуватися…

Свято продовжилося концертом на імпровізованій сцені, де виступали місцеві артисти, гості з інших областей, поети і громадські діячі.

***

Перебуваючи з робочою поїздкою в Полтаві, Петро Порошенко зустрівся з ветераном Другої світової війни Борисом Кирпотою та його внуком, учасником антитерористичної операції на Донбасі Валерієм Кирпотою. Разом з ними президент поклав квіти до меморіального комплексу Солдатської Слави, ушанувавши пам'ять усіх захисників рідної землі.

Петро Порошенко ознайомився також із введенням в експлуатацію першого пускового комплексу третьої черги Полтавського обласного клінічного протитуберкульозного диспансеру.
Віталій Скобельський, 12.05.2016, 13:45688
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
<травень