19 липня 2019 • № 29 (1565)
Rss  

Андрій Матковський: Уже в цьому році люди побачать результати нашої роботи

Майже півроку тому відбулися чергові вибори міського голови Полтави та нового складу депутатів міської ради, одним з яких став і Андрій Матковський. Нині Андрій Всеволодович – член депутатської комісії з питань економічної політики, комунальної власності, бюджету, фінансів. Про те, скільки і чого було зроблено депутатами нової каденції на благо міста, він розповів «Полтавському віснику».


– Андрію Всеволодовичу, розкажіть, будь ласка, про перші результати роботи, адже за півроку вже, напевно, щось вдалося.
– Сьогодні ще важко в повній мірі оцінити роботу депутатів, котрі пропрацювали лише кілька місяців. Проте зауважу, що наша команда йшла на вибори з хорошою програмою і тепер ми поступово впроваджуємо в життя ті пункти, які декларували перед виборцями.

– Наприклад?
– Наприклад, цього року міська влада запланувала безпрецедентний за масштабами ремонт на дорогах, тротуарах, у дворах. Уже складений перелік з 569 адрес.

– А як визначали, де саме необхідно ремонтувати насамперед?
– Це дороги, вулиці та провулки, адреси котрих надали депутати міської ради як з нашої, так і з інших фракцій. Адже було багато звернень до міського голови, до першого заступника, до секретаря міської ради, до членів міськвиконкому. Ми всі звернення зібрали, систематизували, визначилися з переліком, винайшли кошти, і міська рада дала добро на початок робіт, проголосувавши за відповідне рішення на сесії. Чесно кажучи, я не пам’ятаю, щоб за рік у Полтаві при мені, при Анатолієві Кукобі чи при діючому міському голові стільки планувалося заасфальтувати.

– Жителям яких районів пощастить мати нормальні тротуари і внутрішньодворові території?
– Це адреси і центральних частин міста, і віддалених. Наприклад, планується ремонт тротуару, що веде від станції Полтава-Київська до вулиці Зіньківської. Усім відомо, у якому він нині стані. Збираємося відремонтувати і тротуари вздовж вулиці Рози Люксембург, аби там люди могли ходити нормально. Будуть проведені роботи з відновлення тротуарів біля центрального ринку, на Браїлках, в авіамістечку, у Рибцях тощо. Про те, що це не чистої води популізм, свідчить хоча б той факт, що відповідні роботи вже почалися на Алмазному. На проведення ремонтів твердого покриття вулиць і тротуарів виділено понад 70 млн грн. Але ми готові щомісяця додавати гроші, аби тільки виконували заплановані роботи, адже бачимо це як першочергове завдання, оскільки міські тротуари не знали ремонтів останні 30–40 років.

Що стосується ремонтів у дворах, то цими територіями займатиметься МШЕД. Можливо, залучатимуться й інші організації, оскільки сьогодні завдання – майже в кожному дворі навести порядок.

– Наскільки мені відомо, у полі зору депутатів опинився і мікрорайон Огнівка. Що там плануєте робити?
– По-перше, усі знають про сумнозвісне будівництво на Боровиковського, 3, такий собі аналог «Еліта-центру». Там виділена ділянка під спорудження кількох будинків, що й до цього часу не зведені. Ми вже зробили перші кроки у розв’язанні цього питання і можемо говорити про те, що ці новобудови таки з’являться. Необхідний ремонт і самій вулиці Боровиковського.
Територія, прилегла до ринку «Станіславський», що в тому мікрорайоні, конче потребує відновлення твердого покриття. Загалом же там потрібно не тільки навести елементарний порядок, а й продумати планування цієї території, зробити для дітей спортивний майданчик. І це теж є в наших планах і обов’язково буде зроблено.
– Нещодавно з’явилася інформація, що міська влада планує відремонтувати один із найбільших бульварів у мікрорайоні Левада – бульвар Богдана Хмельницького. Розкажіть, будь ласка, детальніше про це.

– Якщо говорити про цей бульвар, то вечорами ми можемо побачити там десятки людей, які тут гуляють. У моїй програмі ще як міського голови було заплановано навести там порядок, заасфальтувати його, установити сміттєві баки. Ми хотіли зробити його справді схожим на бульвар, бо нині він нагадує якусь сільську дорогу. Проте жителям мікрорайону немає де особливо гуляти, тож вони спотикаються на бульварі. У цьому році ви побачите, як він зміниться! Депутати вже проголосували спеціальну програму, і виділяються гроші на наведення там ладу.

І так буде в кожному районі міста! Якщо брати околиці, то вже закладені гроші на добудову в Рибцях до діючої школи приміщення для розміщення дитячого садка. Там це питання стояло особливо гостро. Передбачені кошти на проектування і будівництво амбулаторії сімейної медицини в Івонченцях. Планується будівництво нових водогонів у приватному секторі та селищах. Передбачений ремонт, зокрема й за участю обласної влади, колекторів і каналізаційних мереж на Половках, на вулицях Грушевського, Київське шосе, Енгельса та інших.

– У своїй програмі ви обіцяли полтавцям і покращення ситуації з ліфтами у багатоповерхівках. Як реалізовується цей пункт?
– Ситуація з ліфтами в Полтаві катастрофічна. Переважна більшість з них жодного разу не ремонтувалася за останні 20 – 25 років. А в багатоповерхівках же живе багато пенсіонерів, молодих мам, інвалідів, яким просто надзвичайно складно спуститися з верхніх поверхів з колясками, паличками та навіть просто пішки. Додайте сюди реальну загрозу для життя громадян у випадку поломки чи навіть обриву ліфта, як це було свого часу в Кременчуці.

І от уперше за останні кілька років була підтримана ініціатива депутатів щодо капітального ремонту ліфтів. Міська рада навіть проголосувала за спеціальну програму і виділила під неї кошти. Тож маємо гроші на капітальний ремонт понад 20 ліфтів. Відповідні адреси вже визначені.

– Це буде капітальний ремонт чи в деяких випадках передбачена заміна старих ліфтів на нові?
– Капітальний ремонт – це майже заміна. Новий ліфт купувати не будуть, але від старого залишиться, умовно кажучи, сама коробка, а двигун і всі інші вузли встановлять нові. Капремонт відрізняється від поточного тим, що після нього об’єкт повинен пройти необхідну сертифікацію якості відповідними службами. Строк роботи ліфтів після ремонту буде продовжений ще не на один десяток років за умови належної експлуатації.

– Окрім ремонту ліфтів, ще якісь роботи у багатоповерхівках Полтави проводитимуться?
– Так! Є вже адреси 40 будинків, де будуть ремонтувати дахи, проведуть заміну мереж каналізації та водопостачання.

Також у процесі розробки програма по ремонту під’їздів у будинках. Під час зустрічей зі своїми виборцями як депутат часто чую нарікання на те, що останнім часом це питання практично не цікавить владу. А фронт робіт величезний: десятки та сотні під’їздів по всьому місту. Тож і ця робота буде поступово проводитися. Загалом же на Полтаву чекає масштабний проект по наведенню порядку в міській сфері житлово-комунального господарства. Ми з депутатами активно працюємо над його реалізацією, знаходимо та виділяємо на нього кошти і зупинятися не збираємося.

– Андрію Всеволодовичу, практично кожен кандидат у депутати обіцяв у своїй програмі впровадження енергозберігаючих технологій, насамперед мова йшла про дитсадки і школи. Як просуваються справи у цій площині? Передвиборні обіцянки почали реалізувати?
– Коли я був міським головою, у нас діяла програма по запровадженню енергозберігаючих технологій у дитячих садках. Ми замінювали прості вікна на металопластикові. Унаслідок цього майже третина дитсадків отримала нові вікна, причому їх установили за рахунок бюджету, а не за гроші батьків. Останні роки ми бачимо, що батьки частіше самі збирають кошти на склопакети у школу чи дитсадок. І от при плануванні бюджету на цей рік депутати передбачили кошти на заміну вікон у низці шкіл та ДНЗ. За це проголосували, і ми принципово контролюватимемо, щоб з батьків не збирали на це гроші.

– А якщо батькам усе одно скажуть у школах чи дитсадках складатися на вікна, куди їм звертатися?
– Вони можуть написати мені листа як депутату і передати в міську раду, і я розберуся особисто. Я спілкувався з деякими керівниками навчальних закладів і казав: от ми виділили вам 1,1 млн грн чи 900 тис. грн. Ви ж проконтролюйте, щоб ці кошти пішли за призначенням на утеплення класів і щоб із батьків не збирали грошей. А вони мені: «А якщо ми встановимо ці новенькі вікна в спортзалі, у приміщеннях загального користування, у кабінеті директора? А батьки самі згодні зібрати гроші і встановити вікна там, де їх діти навчаються». У відповідь на це я заявив, що в такому випадку коштів вони просто не отримають. У першу чергу вікна слід замінювати саме в класах, особливо там, де навчаються молодші школярі. Якщо школі так конче необхідні вікна у спортзал, ми краще додамо їх на наступній сесії.

Звичайно, усі школи ми не зможемо в цьому році утеплити, бо це великі кошти, але з десяток шкіл охопимо. У черзі школи №№15, 34, 26, 9, дитсадок №60. А в наступному році й інші школи закінчимо. Навести там порядок – якраз завдання місцевої влади.

– А хто контролюватиме, чи за призначенням витрачаються виділені кошти?
– Сьогодні я не скажу, що можемо там налагодити абсолютний контроль, але ми маємо зрозуміти, що ніколи не поборемо корупцію в навчальних закладах, якщо батьки мовчатимуть. У приватних зустрічах мені кажуть: там збирають гроші, там збирають, а коли прошу про це розказати офіційно, люди відмахуються, мовляв, ми не хочемо, аби це якимось чином зашкодило нашим дітям.

Тому я довго думав, як вийти з цієї ситуації, і не вигадав нічого кращого ніж провести анонімне анкетування батьків у школах і садках з приводу того, як виконується прийняте депутатами рішення, чи є там побори, чи справді батьки з великим задоволенням збирають кошти на виконання якихось робіт. І на підставі цього робитимемо висновки і пропонуватимемо міському голові й міськвиконкому подивитися, чи на своєму місці там керівник того чи іншого навчального закладу. Іншого шляху просто немає. І вважаю, що це буде і відповідально, і чесно по відношенню до людей, до депутатів, які виділяють кошти. Ми не відмовили жодному навчальному закладу в питанні збільшення фінансування. Але якщо ми збільшимо фінансування на вікна, почнуть збирати на віники, збільшимо на віники – збиратимуть ще на щось. Сьогодні, коли економічна криза, коли у країні йде війна, коли багато батьків не має роботи, так нам потрібні ті телевізори у класах чи нові штори? Я розумію, чому потрібні пластикові вікна, адже мова йде про здоров’я дітей і про економію коштів на опалення приміщень. Замість того щоб обігрівати вулицю через діряві вікна, краще спрямувати гроші на якісне харчування у школах і дитсадках, запровадивши енергозберігаючі технології.

Підсумовуючи все сказане, підкреслю: депутати, незалежно від їхньої партійної приналежності й ідеології, почали більше звертати увагу на проблеми, що турбують кожного полтавця, і голосують нарешті за рішення, покликані покращити життя в нашому місті. Спільними зусиллями ми зробимо Полтаву комфортним містом, і вже в цьому році люди побачать результати нашої роботи.

Марина Зінченко
Іван Мольченко, 12.05.2016, 13:522571
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
<червень