24 травня 2019 • № 21 (1557)
Rss  

Відчути комфорт міста на інвалідному візку

Неможливо уявити ті проблеми і складнощі, з якими стикаються люди з особливими потребами в повсякденному житті. Але спробувати можна…Так, цими днями в центрі Полтави відбулася акція «Дві години на колесах» під девізом «Не робіть для нас без нас», яка мала дати відповідь на питання: чи пристосоване місто для таких людей? Участь в акції взяла низка об’єднань людей з інвалідністю, зокрема обласна організація УТОГ, обласний осередок ВМГО інвалідів з вадами зору «Генерація успішної дії», Монтессорі-Центр реабілітації дітей-інвалідів дошкільного віку «Соняшник», а також студенти Полтавського вищого міжрегіонального професійного училища ім.Героя Радянського Союзу
С.Бірюзова, представники об’єднань учасників АТО та чорнобильців.

Ініціатор заходу Ірина Твердохліб – представник Всеукраїнської організації «Національна Асамблея інвалідів України» в Полтавській області – запропонувала на короткий час проектантам і всім присутнім спробувати пересуватися на інвалідних візках або ж із зав'язаними очима. Учасники акції пройшли двома групами від Корпусного парку до Театральної площі вулицями Леніна та Жовтневою.

Відстань близько 700 метрів виявилась украй важкою для тих, хто вперше сів на візки. Перші перешкоди з'явилися ще на старті – дехто відчув, що на такому транспорті легко можна перекинутися на спину, а через десяток-другий метрів утомлюються руки. Підземні переходи від Корпусного парку стали нездоланною перешкодою для візочників. Вони виявилися зовсім не пристосовані для спуску чи підйому без сторонньої допомоги. Та все ж архітектор Вікторія Івасенко наважилася проїхатися через «Злато місто». По східцях її знесли вниз і підняли волонтери. Дівчина заїздила у невеличкі крамниці, персонал закладів там надавав допомогу, розповідав про товар, що на полицях, якщо його не видно покупцеві, але робив це, чесно кажучи, якось не дуже щиро. А дехто навіть висловлював невдоволення, коли їм вказували на незручності в закладі. На шляху Вікторія побачила і літній майданчик на підвищенні. Поцікавилася в офіціанта, чи бувають серед відвідувачів люди на візках, на що той з посмішкою відповів: «Будете першою».

Приїхавши на Театральну площу нашого кінцевого пункту, почули схожі враження і від інших учасників акції: круті ухили заїздів на пішохідну частину або взагалі їх відсутність, вищерблений асфальт, стічні виїмки, а ще неможливість обслуговуватися в банкоматах, закладах торгівлі через сходи, вузькі двері, високі пороги, просто людську байдужість…

З приємного учасники акції відзначили доступність і привітність персоналу магазину «Гранд-Маркет Ріо» – туди можна не лише заїхати без зайвих зусиль, але комфортно зробити необхідні покупки. Доступністю та пристосованістю для таких гостей порадував і готель «Аристократ».

Депутати, громадські активісти, які взяли участь в акції, пообіцяли розпочати роботу з цього питання і зробити місто комфортним для всіх, а особливо для людей з обмеженими можливостями.

Ця акція проходить щороку в різних містах України, але в Полтаві відбулася вперше. І будемо сподіватися, що недаремно.
Володимир Сулименко, 16.05.2016, 13:411500
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
<квітень