10 грудня 2018 • № 49 (1533)

І медалі, і нові рекорди

Полтавські плавці-паралімпійці традиційно здобувають велику кількість нагород на міжнародних змаганнях. Днями в португальському місті Фуншал завершився чемпіонат Європи.

Полтавка Оксана Хруль завоювала золоту медаль на 50-метрівці батерфляєм (нозологія S6) із новим світовим паралімпійським рекордом – 35,48 секунди. Крім того, Оксана здобула ще три медалі: золоті – на 100-метрівці брасом та у комбінованій мікст-естафеті 4х50 метрів, і срібну – на 100-метрівці брасом. Готував спортсменку тренер Ілля Калайда.

Полтавець Дмитро Виноградець виборов у Португалії шість золотих медалей у своїй нозології: на 50 метрів вільним стилем, 50 метрів брасом, 200 метрів вільним стилем, 150 метрів комбінованим плаванням та у двох естафетах 4х50 метрів (комбінованій та вільним стилем).

В активі Євгена Богодайка також шість медалей – чотири золоті, срібна і бронзова.

Багаторазовими призерами паралімпійського чемпіонату Європи у своїх нозологіях стали полтавці Ярослав Денисенко і Юрій Божинський.

Тренери спортсменів – Галина Бойко, Ілля Калайда, Марина Горностаєва та Сергій Калайда.

Загалом же національна збірна України в медальному заліку посіла перше місце, обійшовши Росію, яка стала другою, та Великобританію, що на третьому місці.

Представники Полтавщини у паралімпійський збірній України блискуче виступили в Португалії, підтвердивши свої високі амбіції на майбутніх стартах на паралімпійських іграх у Ріо-де-Жанейро.
Володимир Сулименко, 16.05.2016, 14:581310