23 серпня 2019 • № 34 (1570)
Rss  

Полтавські депутати долучилися до Міжнародного дня музеїв

Полтава – місто музеїв.

Ці культурно-освітні та науково-дослідні установи починаючи з 1978 року щорічно 18 травня відзначають своє галузеве свято.

Під час відвідин полтавських музеїв голови постійних депутатських комісій міськради побували і в садибі Івана Котляревського.
У рамках цьогорічного святкування Міжнародного дня музеїв для голів та членів постійно діючих депутатських комісій Полтавської міської ради з питань фінансів (голова – Григорій Сахно), культури (голова – Олександр Кудацький) та туризму (голова – Юрій Бойко) організатори заходу – управління культури міськвиконкому – влаштували ознайомчий екскурсійний об'їзд провідними музеями міста, щоб депутатський корпус мав змогу ознайомиться не тільки зі здобутками музейних установ, а й їхніми повсякденними проблемами та буднями.

– Із шести музеїв міста п'ять належать до базової мережі закладів культури Полтави. Кількість працівників у музеях міста – понад 100 осіб, – розповів Віталій Павлов, начальник відділу туризму та культурної спадщини управління культури міськвиконкому. – Полтавські музеї не застиглі в часі установи минулого, а цікаві, живі організми, що йдуть у ногу з часом, про що свідчать новітні підходи в музейній роботі. Сьогодні, без будь-якого перебільшення, можна стверджувати, що деякі з них безпрецедентні навіть у масштабах України. Немає жодного міста в нашій державі, усі музейні заклади якого мали б власні музейні премії, а в Полтаві – три літературно-меморіальні музеї щороку вручають премії імені своїх письменників: Івана Котляревського, Володимира Короленка, Панаса Мирного. Художній музей – премія імені Миколи Ярошенка, музей історії Полтавської битви – премія імені найвідомішого з козацьких літописців, який до того ж працював на історичній території Полтавського поля, – Самійла Величка.

За кількістю музейних акцій аналогів Полтаві немає, а це і «Школяр у музеї» та «Музей у школі», і «Вечірня екскурсія з елементами театралізації Полтавського бою», і сюжетно-тематичні екскурсії «Історія однієї картини», «Короленківське чаювання» тощо. Кількість відвідувачів щорічно становить понад 100 тисяч осіб. Традиційно протягом свята для всіх відвідувачів музейні заклади Полтави працюють у режимі «Дня відкритих дверей».

Депутати цього дня відвідали садибу-музей І.П.Котляревського, потім музей В.Г.Короленка та музей «Поле Полтавської битви». Постійно придивлялися до дахів та стель, цікавилися, чи не протікає, які нагальні проблеми мають установи. Депутатів же частували галушками, чаєм та солодощами.

– Такий день потрібний, щоб ми пам'ятали, знали історію й робили висновки, щоб більше ходила в музеї молодь і була ближчою до реального життя, – розповів голова постійної депутатської комісії міськради з питань культури Олександр Кудацький. – З міського бюджету виділено 1 млн 200 тис. грн на ремонт даху садиби Котляревського та 80 тис. грн на музей Короленка. На жаль, бюрократичний механізм не дає швидко й оперативно проводити роботи. У кращому випадку виділені кошти будуть освоювати в грудні. Хотілося, щоб Міністерство культури робило це вчасно, адже природні явища не чекають.

Наприкінці зустрічі від імені міської влади та депутатського корпусу представникам музеїв вручили приємні подарунки – побутову техніку та необхідні для роботи інструменти.
Володимир Сулименко, 19.05.2016, 13:14772
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
<липень